„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Ženklų kalba girdintiems vaikams. Lietuvoje – bent dvi alternatyvos!
2009 09 03

220317137_6244cc28ae

Kaip sakant, ratas vis apsisuka. Prieš keletą dienų skaičiau, kad  šventėje Vilniuje buvo pristatoma ženklų kalba girdintiems vaikučiams. Pagalvojau, kad pristatymą organizavo Ramunė. Ir kaip tik Gabrielius rado…

…dar vieną žmogų, dirbantį su ženklų kalba. Taigi – Lietuvoje jau yra bent du žmonės, profesionaliai besidomintys ženklų kalba girdintiems kūdikiams ir vaikams.(O gal žinote ir daugiau?)

Kas ta mūsų rasta antroji? Tai – Asta Paškovskė, oficiali Sign2Me instruktorė. Ji turi ir tinklaraštį – „Kūdikio kalba. Viskas tavo rankose.”

Jei neprisimenate, Ramunės Želionis tinklaraštis su „Kalbančių rankyčių” klubu.

Iš tiesų smagu matyti, kad į Lietuvą atkeliauja vis daugiau naujienų, kurios iš tiesų nėra naujienos už Lietuvos sienų. Ir smagu, kad jomis susidomi vis daugiau žmonių!

Dar pasakysiu, kad mūsų su Gertrūdėle ženklų kalba „prislopo”. Pasidėjau ženklų knygą šalia vaikiškų knygelių lentynos ir kartkartėm parodau Gertrūdėlei tą ar aną ženklą, tačiau sistemingai, turiu prisipažinti, ne. Gal dar kurią nors dieną vėl pradėsim mokytis…

Ir dar, kaip sakoma, paprastai viskas taip ir būna – vienu metu. Šįkart būtent taip ir buvo: straipsnis, nauja specialisto nuoroda ir…prieš kelias dienas parašė Ramunė ir paprašė, kad įdėčiau šį skelbimėlį:

„Ar norite susikalbėti su savo dar nekalbančiu mažyliu?
O gal norite sužinoti, ką jis sapnavo, nors jis dar negali kalbėti?
O gal norite žinoti, ko mažiulis pageidauja pusryčiams?
Visa tai įmanoma ne tik tuomet, kai jūsų džiaugsmas pradeda kalbėti, bet daug anksčiau.

Esu mama Ramunė ir sūnelį Augustiną mokau ženklų kalbos. Esu psichologė, todėl šią mokslo naujovę nagrinėju profesionaliai.

Drąsiai rekomenduoju ženklų kalbą girdintiems vaikams, nes:

•    ženklų kalba didina bendravimo efektyvumą tarp vaikelio ir visų jį prižiūrinčių suaugusiųjų;
•    ženklų kalbos naudojimas parodo mums, kokie iš tiesų protingi yra mūsų mažyliai;
•    ženklų kalba mažina kasdienį stresą, nes padeda vaikui aiškiau išreikšti ne tik savo norus, bet ir mintis bei emocijas, o suaugusiajam ženklų kalba padeda adekvačiau suprasti vaiką;
•    kai nereikia spėlioti vaiko norų ir jų skaityti iš vaiko akių, ženklų kalba labai pralinksmina ir pagyvina kartu su vaiku leidžiamą laiką;
•    ženklų kalbos naudojimas skatina verbalinės kalbos raidą ir yra tik kaip tarpinis pagalbininkas mažyliui susikalbėti su „dideliais žmonėmis“;
•    ženklų kalbos naudojimas moko mažylius aktyviai mokytis be papildomų pastangų;
•    ženklų kalbos naudojimas didina ne tik vaikelio, bet ir mamos pasitikėjimą savimi.

SUSIDOMĖJOTE? MOKYKIMĖS ŽENKLŲ KARTU SU SAVO MAŽYLIAIS. JUNKITĖS Į KLUBĄ „KALBANČIOS RANKELĖS“ IR GAUSITE STARTINĘ INFORMACIJĄ, KAIP PRADĖTI MOKYTIS ŽENKLŲ KALBOS!
Registruokitės adresu:
psichologe.ramune@gmail.com
arba telefonu 868041916

Nurodykite savo džiaugsmo vardą, amžių ir parašykite, kokios pagalbos pageidaujate.
Efektyviausia mokytis ženklų kalbos su savo vaikais ir bendraminčiais tėveliais bei mamytėmis, broliukais ir sesėmis, senelėmis ir seneliais.
IKI MALONIŲ SUSITIKIMŲ!!!”

Taigi dabar – net dvi alternatyvos, kaip mokyti girdinčius vaikus ženklų kalbos. Manau, kad – jei susidomėsite – tikrai išsirinksite ir jūsų vaikelis prakalbs ne tik lietuviškai! Sėkmės!

Nuotrauka: craigboney „Sign Language For Lion”