„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
Ugdymas
„Vaikystės sodas“

“Vaikystės Sode” sudaromos mišraus amžiaus grupės, nes vaikas natūraliai neauga vienodo amžiaus žmonių grupėse. Ir šeimoje, ir ugdymo įstaigoje, ir vėliau gyvenime jį sups skirtingo amžiaus žmonės. Mišraus amžiaus grupė suteikia daugiau galimybių stebėti aplinkinius ir ugdyti platų spektrą kompetencijų. Vaikai vystosi skirtingu tempu, tad ikimokykliniame amžiuje itin svarbus individualizavimas. Kasdien bendraudamas su įvairaus amžiaus vaikais, vaikas turi daugiau galimybių užsiimti veikla, kuri atitinka jo lygį bei susirasti jam tinkančius, jį papildančius draugus. Akivaizdu, kad mišraus amžiaus grupėje bus įvairesnių gebėjimų ir kompetencijų turintys vaikai, todėl visi tikrai ras tai, kas labiausiai padės atsiskleisti.

Ikimokyklinis vaiko amžius yra pats kūrybiškiausias. Vaikas natūraliai sugeria visą informaciją, kuria viena ar kita forma jį apsupame. Ikimokyklinukai yra labai smalsūs ir mielai bendrauja įvairiausiomis temomis, kai jos pateikiamos vaikui suprantama kalba bei kuriamos žaidybinės situacijos. Ikimokykliniame amžiuje yra nepaprastai svarbu, jog ugdymas vyktų žaidžiant, o žaidimas keltų smalsumą, domėjimąsi, ugdytų kritinį mąstymą bei puoselėtų kūrybiškumą.

“Vaikystės Sode” atsižvelgiame į naujausius smegenų tyrimus, teigiančius, kad ikimokykliniame amžiuje susidaro daugiausiai neuronų jungčių – sinapsių, todėl būtina vaiką ugdyti atsižvelgiant į amžiaus tarpsnių ypatumus, kad šis potencialas nebūtų iššvaistytas.

„Vaikystės Sode“ ikimokyklinis ugdymas yra nuosekli, natūrali sistema, kuri atsižvelgia į vaikų amžiaus tarpsnių ypatumus bei asmenines vaiko savybes / gebėjimus, o programų temos, nors kartais ir skamba sudėtingai, iš tikrųjų vaikams yra įdomios ir puikiai suprantamos. Inovatyviai, globaliai mąstyti skatinantis kontekstinis / privatus ugdymas visas temas jungia tarpusavyje, taip jas įprasmindamas, be to, tyrimais grįstas ikimokyklinis ugdymas praturtina ne tik akademinėmis ir kūrybinėmis užduotimis, bet ir emocinio intelekto ugdymu ir vertybėmis. Džiaugiamės kasdien matydami, jog „Vaikystės Sodo“ vaikai džiaugiasi vaikyste tyrinėdami įvairiausias temas, pažindami draugus bei save.

Pasimatuokite sodelį!
Užsiregistruokite į individualų susitikimą!
Mums svarbu
Matemagija
Ugdome gebėjimą spręsti problemas rūšiuodami, atpažindami ir kurdami sekas bei matematines istorijas, brėždami grafikus suprantame, kokie esame skirtingi
01
Raštingumas
Ugdome komunikacinę kompetenciją kasdien skaitydami, pasakodami istorijas, kurdami žodžių bankus, piešdami/ rašydami dienoraščius, žaisdami pirštukų žaidimus
02
Charakterio ugdymas
Ugdome charakterį atpažindami savo ir draugų emocijas, mokomės suprasti, kad visi jausmai yra geri, tik elgesys - tinkamas arba netinkamas.
03
Mažasis mokslininkas
Ugdome adaptabilumą tyrinėdami gamtą. Neriame į pojūčius, eksperimentuojame laboratorijoje ir virtuvėje
04
Menai
Ugdome kūrybiškumą! Pažinę garsiausius pasaulio ir Lietuvos menininkus, kuriame savo meno pasaulį. Dainuojame ir kuriame savo pasirodymus.
05
Urban garden
Ugdome globalų mąstymą tausodami gamtą ir kurdami savo žaliuosius sodus klasėse ir kiemuose. Skaniausios salotos iš savo darže užaugintų ridikėlių ar morkų.
06
Judrioji zona
Įveikti save bei saugiai užkopti į karstynės viršų, taip stiprinant tiek charakterį, tiek stambiąją motoriką.
07
Transporto zona
Geriausia vieta sustiprinti kojų raumenis, reakciją bei gerbti savo ir kitų saugumą.
08
Namų/ramaus žaidimo zona
Kai norisi išgerti įsivaizduojamos arbatos, pažaisti domino, pavartyti knygą ar tiesiog pasišnekučiuoti su draugu.
09
Purvo virtuvėlė
Erdvė, kuri įtraukia pojūčius ir vaizduotę, juk visi nori paragauti smėlio blynų ar žolelėmis išpuoštą purvo tortą!
10
„Vaikystės sodas“
Mūsų vertybės
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Empatija
Jaučiu tai, ką jaučia kitas!
Nuoširdumas
Esu nuoširdus ir teisingas sau ir kitiems.
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Pagarba
Esu mandagus ir draugiškas!
„Vaikystės sodas“
Savarankiškumas
Galvoju ir dirbu pats!
Bendradarbiavimas
Moku žaisti ir dirbti su kitais!
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Kūrybiškumas
Man kyla daug minčių!
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Tolerancija
Aš priimu kitus tokius, kokie jie yra.
Atkaklumas
Baigiu tai, ką pradedu. Nepasiduodu!
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Smalsumas
Noriu kuo daugiau žinoti!
„Vaikystės sodas“
Dėkingumas
Aš esu dėkingas!
„Vaikystės sodas“
„Vaikystės sodas“
Entuziazmas
Man viskas įdomu!
Pasitikėjimas
Manau, kad viską galiu!
„Vaikystės sodas“