„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

VILNIUJE AKCIJA BAIGĖSI. LAUKIAME KAUNO. Kalėdinė akcija sergantiems vaikams! (Atnaujinta 08/12/10)
2008 12 10

Dovanėlių „pristatymai” baigėsi:) Į pabaigą ir pati akcija. Šiandien dovanėlės buvo pristatytos ir spektakliukas parodytas Vilniuje. Laukiu nuotraukų ir reportažo, kuriais pasidalinsiu su visais akcijos dalyviais čia, bloge. Jurgita sakė, kad akcija pavyko puikiai, nors vaikiukai ir buvo pavargę. Be to, pati Jurgita net negalėjo dalyvauti, nes labai apsirgo, o juk sergančiam ten eiti nevalia…

Dėl Kauno dar nieko tiksliai nežinau. Jurgita šiandien sakė, kad vos tik pasijus geriau, pradės judėti ir akcijos įvykdymo Kaune linkme. Ką gi, sveikatos Jurgitai ir laukiame akcijos atomazgos Kaune…Dovanėlių surinkome daugiau, nei guli vaikučių skyriuje, tačiau tai yra PUIKU: galėsime dovanėles suskirstyti taip, kad kiekvienam vaikui dovanėlė maišelyje būtų adekvati kito vaiko gautajai! Be galo didelis ačiū visiems dalyvaujantiems (sąmoningai rašau dalyvaujantiems, nes akcija juk dar nesibaigė, laukia pati pačiausia kulminacija!)

Tekstas apie akciją:

Sveiki visi, kurie tyčia ar netyčia užklydote į mano blog’ą ir pradėjote skaityti apie šią akciją.

Spalio 22 su manimi susisiekė Rugutės fonde jau ilgiau nei metai savanoriaujanti mama Jurga. Pati esu ne kartą „įlindusi” į šio fondo tinklapį ir skaičiusi vaikų istorijas. Jas perskaičius (dažniausiai, žinoma, tokie skaitiniai būna naktį), užlipu į savo vaikų kambarį ir…tiesiog nežinau, kurį prie savęs glausti ir dėkoti dėkoti dėkoti, kad jie…sveiki. Daugiau nieko nereikia.

Kiekvieną dieną Santariškėse savo dieneles leidžia daug mažylių. Nemažai jų serga onkologinėmis ligomis. Statistika rodo, kad kasmet mūsų šalyje šia klastinga liga suserga apie 100 vaikučių. Jų tėvams rūpi tik viena: kad vaikelis pasveiktų. Tačiau vaikai yra vaikai: jie nori žaisti, nori dūkti, liga jiems – gyvenimo dalis, o ne visas gyvenimas. Mes galime padovanoti jiems bent jau tai, kas leistų …įdomiai leisti laiką, kai guli lovoje, kai tolimiausia išvyka yra ligoninės koridoriumi.

Ši akcija – nuoširdumo akcija. Ją galima pavadinti 50 Kalėdinių dovanų akcija, nes maždaug tiek dovanėlių reikia (40 skyriaus vaikų, stacionaro vaikai, na, ir dovanėlė-kita į žaidimų kambarį), kad visiems užtektų. Akciją tam tikra prasme sunkina tai, kad…sunku spėti, kokio amžiaus (būna ir kūdikėlių, ir 17-mečių), lyties ir netgi kiek vaikų konkrečiai gulės tame skyriuje per šventes. Dėl to ragintumėme dovanoti dovanėles, kad tiktų ir vienos, ir kitos lyties vaikui (o amžių jau teks „taikyti” – stengsimės, kad būtų dovanėlių įvairaus amžiaus vaikams). Jei dovanėlių bus daugiau, nei vaikų – ne bėda. Jie visada pravers vaikų žaidimų kambaryje.

Ką galima dovanoti?

– Stalo žaidimus („Alias”, „Monopolis” vyresniems, mažesniems – jų amžių atitinkantys. Keletas pavyzdžių – čia. )

– Knygas (ypač tinka knygutės su dėlionėmis) – jų niekada nebūna per daug

– Spalvinimo, darbelių, lipdukų knygeles – pavyzdžių galite rasti čia.

– Darbelių rinkinius (vitražų, grafikos, kitų rankdarbių rinkinius). Štai keletas pavyzdžių: čia ir čia.

– LEGO, DUPLO ir kitokius konstruktorių rinkinius. Štai tokius.

– Flomasterius ir kitus kanceliarinius-kūrybinius rinkinius. Itin kokybiški ir įvairūs yra Crayola rinkiniai. Keletas pavyzdžių štai čia.

– Modiliną. Gali būti kūrybiniai rinkiniai kaip šie, o gali būti ir ir tiesiog „play-doh (modilinas-plastilinas).

– Dėliones („puzlius”). Mažesniems (2-4 metų) tinka didelių detalių dėlionės, pvz tokios arba medinės dėlionės – tokios. Didesnieji vaikai (5-8) metų gali sudėlioti dėliones – paveikslėlius iš 200-400 detalių – tokias.

-Dovanų čekius (ypač tinka vyresniems vaikams. Mergaitėms – „Sarmos” , „Ibero” ir pan. parduotuvių, berniukams – kompiuterinių prekių parduotuvių)

Negalima dovanoti: maisto, senų, atidarytų žaislų, vaikų darbelių ir pan. (dėl virusų, bakterijų). Į palatas, kuriose guli vaikai po transplantacijų, galima nešti tik tokius daiktus, kuriuos prieš tai galima nupurkšti spiritu. Taigi: viskas nauja ir netgi tai, ką galima „nupurkšti” (LEGO, DUPLO, plastmasiniai žaislai mažiukams ir pan.).

Dovanų pateikimas: ne supakuota, o dovanų maišeliuose, kad – reikalui esant – būtų galima perkomplektuoti.

Dovanų perdavimas: Kai nupirksite dovanėlę, parašykite man į austulle@gmail.com arba Jurgai į jurgita.vrubliauskiene@gmail.com (kad žinotumėme, kokios dovanėlės jau yra). Dovanėles perduokite Jurgai (Vilniuje). Jos telefonas – 8 699 44100. Belgijoje esantys akcijos dalyviai dėl dovanėlių perdavimo kreipkitės į mane (el paštu). Taip pat noriu įspėti, kad BELGIJOJE LIKO VIENA pristatymo data: iki gruodžio 1d. Blog’e rašysiu, kokios dovanėlės yra, kokių dar trūksta, t.y. bus nuolat pateikiama statistika, kad matytumėte, kaip ir kas.

Sakoma, trečias kartas nemeluoja…Ir išties…iš trečio karto radome, kas galėtų koordinuoti akciją Kaune (Ačiū, Giedre!). Taigi Kaune dovanėles galite vežti į  medicinos centrą „Neuromeda”, Tvirtoves al. 90A. Taip pat galite skambinti telefonais +37061342780,+37037331511 ir +37037331555 bei susisiekti el paštu: neuromeda@neuromedicina.lt  Dovanėles galima palikti registratūroje pasakant, kad jos skirtos akcijai (mielos registratorės, kurios perimtų iš jūsų dovanėles, dirba darbo dienomis nuo 9:30 iki 19:00 val). Kada bus dovanėlės teikiamos Kaune, informuosime bloge – gal norės kas prisijungti ir įteikiant?!?! Ir dar kartą dėkojame Juliui iš Neuromedos, kuris sutiko koordinuoti akciją Kaune bei Giedrei, kuri Julių „surado”:) Ačiū! Kai dovanėlę nupirksite/perduosite, parašykite man arba Jurgai, kad ją įtrauktumėme į sąrašą.

Dovanėlių atidavimas vaikams: Dovanėlių atidavimą planuojame gruodžio pradžioje. Kodėl taip anksti? Ogi todėl, kad pasistengsime, kad vaikams atiduoti dovanėlių sutiktų ir kokia nors (vaikų mėgiama) pramogų pasaulio įžymybė. Paprastai jie labai užimti įpusėjus gruodžiui ir, žinoma, visą švenčių sezoną, todėl yra didesnė tikimybė kurį nors prikalbinti gruodžio pradžiai. Be to, ir kai kurie jūsų gal norės prisijungti atiduodant dovanėles vaikams? Gruodžio pradžioje tai padaryti yra lengviau.

Tikiuosi, kad iki gruodžio pradžios pavyks surinkti 50 dovanėlių. Galbūt – jei dovanėlė jums per brangi – galite paraginti draugų šeimą, kad nupirktumėte kažką drauge. Įjunkite savo vaikus į šią gerumo akciją. Tegul prisideda. Gal iš savo taupyklės iškratys litą, gal atsisakys ledų, tačiau tai gali tapti viena įsimintiniausių gerumo pamokų… Apie užuojautos ugdymą galite skaityti ir daugiau.

DAR VIENA PUIKI NAUJIENA! Kai išsiunčiau laišką visiems draugams ir pažįstamiems apie šią akciją, atsiliepė aktorė Aurelija Čeredaitė, kuri pasiūlė padovanoti savo spektakliuką pasaką – žaidimą „Ežio vertas pašnekovas” bei knygelę „Eželio Kalėdos” su CD, kuriame įskaitė Kalėdines pasakas ir eilėraščius Kalėdų seneliui. Susitarėme, kad ji susiderins su Jurga, kada bus teikiamos dovanėlės, ir vaikučiai dovanų gaus ir šį spektakliuką! Ačiū, Aurelija! (Jeigu norėtumėte spektakliuko savo vaikų Kalėdinei šventei darželyje/mokykloje/darbovietėje, su Aurelija galite susisiekti parašę jai el laišką į : lakisius@gmail.com) O štai ir eželio lėlės nuotrauka:

kaleduspektaklis3

DAR TRYS PUIKIOS NAUJIENOS:

1. Akcijoje dalyvaus ir leidykla Tyto Alba, kuri padovanos mažiesiems ligoniukams knygelių.

Knygelės jau perduotos Jurgai: visos išties nuostabios ir užteks visiems ligoniukams!!! Labai JUMS ačiū!!!

2. Akcijoje dalyvauja UAB „Fermentas”, kur nuo lapkričio 14d buvo pastatyta aukų dėžutė, ir žmonės aukojo pinigėlius akcijai. Ačiū Fermentui ir koordinatorei Sigitai! Štai taip atrodo aukų dėžutė ir …saldūs meduoliukai:)

Fermente jau surinkta 1160 Lt + knygutė ir 2000 detalių dėlionė. VALIOOOOO!!!

nuosirdumoakcijaDalis surinktų pinigėlių virto šiomis dovanėlėmis:

medinė delionė „Šuo ir draugai” (18 mėn +)
žaidimas „Mama višta” (12 mėn+)
traukiamas žaisliukas Fanfan (12 mėn+)
traukiamas žaisliukas Zūzū (12 mėn+)
kartoniniai kubai „Laiptai į dangų” (12 mėn +)
koliažas „Aprenk gyvūnus” (4-8 m)
maketas „Bilės Brindilės sodas” (9-15 m)
žaidimas Memory „Pasaulis” (3+)
medinės detalės vėrimui „Kaimas” (18 mėn+)
vertikali dėlionė „Robotai” (3+)
antspaudai „Stebuklingos suknios” (6-12)
antspaudai „Elfai” (3+)

3. Šiuolaikinės mokyklos centro 11(1) klasė irgi dalyvaus nuoširdumo akcijoje – paaugliai aukos pinigėlius, už kuriuos vėliau bus nupirktos dovanos vaikučiams. AČIŪ!

Ši klasė jau sudalyvavo akcijoje ir Jurgai buvo perduoti du dovanų čekiai po 50Lt apsipirkti Sarmos parduotuvėje. Ačiū jaunimėliui!

4. Akcijoje išreiškė norą dalyvauti ir sudalyvavo Dominicus Lituanus leidykla: dovanų gavome įvairių vaikiškų knygelių ir įrašytų pasakų vaikams kompaktinių diskų. AČIŪ!!!

5. Akcijoje dalyvavo ir Karoliniškių Ryto vidurinės mokyklos dešimtokai, kurie vaikučiams padovanojo spalvinimo knygeles, flomasterius, darbelių rinkinius, plastiliną.  Ir parašė labai gražius laiškus vaikams….


JAU TURIME (be jau išvardintų Fermento dovanėlių) :

VILNIUJE

1. Birutė (Vilnius): DUPLO konstruktorius 2-5 metų vaikams.

2. Neringa ir Ko (Briuselis, į Vilnių): Garvežiukas ir lenktyninė mašina, kuriuos dar galima ir pačiam nudažyti (4+)

3. Vilma ir Ko (Briuselis, į Vilnių): LEGO piratų rinkinys (4+)

4. Akvilė ir Ko (Briuselis, į Vilnių): Clementoni matematinis žaidimas (4-6m); Biloba medinių dėlionių rinkinys (3+)

5. Renata ir Ko (Vilnius): stalo žaidimas „Lietuva”.

6. Donatas ir Damyras (Vilnius): flomasteriai crayola, play dough plastilinas, žaidimas „Hide and Seek” (3+), Ravensburg dėlionė (4+)

7. Ramunė (Belgija, į Vilnių): du plastilino rinkiniai: vienas statyt fermoms, o kitas – „maistui” gaminti.

8. Diana ir Ko (Belgija, į Vilnių): LEGO kaladėlių rinkinys ir LEGO policijos mašina.

9. Ligita ir Ko (Belgija, į Vilnių): LEGO Creator trys viename (mašinos, 6-12) ir piešimo rinkinys.

10. Agnija ir Ko (Belgija, į Vilnių): Disney Gražuolės paveikslas (pačiam nupiešti, 5+), Disney Ratai paveikslas (pačiam nupiešti, 5+), Biloba medinė fermos dėlionė (didelė, 3+), Best-Lock 200 dalių konstruktorius (3+),Clementoni 60 dalių Disney Bembio dėlionė (5+), Clementoni 12 kubų-6 dėlionės viename (3+).

11. Kristina ir Francesco (Belgija, į Vilnių): SES Creative siuvinėjimo rinkinys „Kačiukas” (6+), SES Creative balto molio rinkinys papuošalams gaminti (5+), Disney Undinėlės dėlionė (6+), Liūto dėlionė (500, 10+), didžiulis Play-doh modilino lagaminas – rinkinys (3+).

12. Jolanta (Belgija, į Vilnių): 2 rinkiniai mergaitėms (rašo 3+, bet realiai jau pradinukei), 2 karoliukų vėrimo rinkiniai (rašo 3+, bet realiai jau pradinukei, nes labai smulkūs karoliukai), rutuliukų stalo žaidimas (3+), Best-Lock 200 dalių konstruktorius (3+), flomasterių/pieštukų/dažų/kreidelių lagaminas (3+).

13. Tomas ir Barbara (Belgija, į Vilnių): Jumbo 500 dalių dėlionė, Jumbo 1000 dalių dėlionė, LEGO Creator trys viename (7-12), Nathan 500 dalių dėlionė.

14. Augustas, Vilhelmas ir Morta (Belgija, į Vilnių): LEGO Bionicle (7-16), LEGO Bionicle (7-16), veriamų karoliukų rinkinys (8+).

15. Šiuolaikinės mokyklos centro vienuoliktokai (Vilnius): Du dovanų čekiai po 50Lt apsipirkti Sarmos parduotuvėje.

16. Vaida ir Ko (Belgija, į Vilnių): Play-Doh rinkinys (3+), Meccano konstruktorius – malūnsparnis (8-15), LEGO dvi lenktyninės mašinos (5-12), Meccano konstruktorius – lenktyninė mašina (8+).

17. Lina ir Ko (Vilnius): šachmatai.

18. Giedrė (Vilnius): stalo kryžiažodžių žaidimas.

19. Ilma ir Ko (Vilnius): 40Lt Sarmos čekis.

20. Giedrė ir Elzė (Vilnius): Alias stalo žaidimas ir dvi  knygelės „kaukučiai ir varinis šernas” (Gintaras Beresnevičius).

21. Ramūnas (Vilnius): stalo žaidimas Monopolis (8+).

22. Neringa, Gytis ir mažoji Lėja (Vilnius): knyga.

23. Vytautė (Briuselis, į Vilnių): žaidimas Memory ir dėlionė.

24. Elita ir Ko (Vilnius): 10 vaikiškų knygučių, 3 papuošalų gamybos rinkiniai, 4 komplektai flomasterių, 3 stalo žaidimai, 3 dėlionės.

25. Jurga (Vilnius): LEGO konstruktorius (5-12m).

26. Inga (Panevėžys): Papuošalų gamybos rinkinys ir dėlionė.

27. Živilė ir Ko (Vilnius): 2 lėlytės su keičiamais drabužėliais (3+), daktaro įrankių rinkinys (3+), rinkinukas „City Wheels” (3+) – 2 vnt. (šiukšliavežė ir gaisrinė), kreidelės piešti ant popieriaus – 2 vnt, spalvinimo knygelės 4 vnt.

28. Loreta ir Ko  (Vilnius) – Castorland strateginis žaidimas „Trys paršeliai” (6-12), knyga „Ar mėgsti piešti?” daugiau nei 200 piešinių, flomasterių rinkinys – 2 vnt.

29. Nerijus ir Jurga (Vilnius) – žaidimas „Tūkstantis vietų, kurias privalai pamatyti”

30. Karolina (Briuselis, į Vilnių): du Lego konstruktoriai (8 -12 metų berniukams); karoliukų rinkinys rankų papuošalams gaminti (8 -10 metų); storų pieštukų rinkinys.

31. Jolita (Vilnius) – du papuošalų gamybos rinkiniai ir dėlionė.

32. Daiva (Vilnius) – 2 puodeliai arbatai, raudona arbata, 2 šilkinės skarelės, 2 apyrankės.

33. Jurga, Marius, Vesta ir Joris (Vilnius) – plaukiojanti lėlė kūdikis.

34. Živilė ir Ko (Vilnius): 4 čekiai iš ICG kompiuteriai.

35. Karoliniškių Ryto vidurinės mokyklos dešimtokai: spalvinimo knygelės, flomasteriai, darbelių rinkiniai, plastilinas.  Ir labai labai gražūs laiškai vaikams….

36. Mr.Incognito (Vilnius): du stalo žaidimai „Monopolis”.

37.  UAB EUROCOM PLIUS – 10 mobiliųjų telefonų su sim kortelėmis.

38. Rasa (Vilnius): Akropolio čekis.

39. Arūnas (Vilnius): Akropolio čekis.


KAUNE

1. Rasa (Kaunas): Castorland dėlionės dėžė (4xPuzzle) 2-5 metų vaikams ir Clementoni atminties  žaidimas su Mikės Pūkuotuko motyvais (4+)

2. Renata (Kaunas): Spalvoti pieštukai ir flomasteriai

3. Lina (Kaunas): Alias Junior žaidimas.

4. VIlma (Kaunas): dėlionė (7+), dėlionė su Žmogumi-Voru (6+), atminties (MEMORY) žaidimas (2+).

5. Aleksandra (Kaunas): Alias Junior stalo žaidimas.

6. Vytautė (Kaunas): žaidimas Jenga ir play-dough aštuonkojis.

7. Ligita (išsiųsta į Kauną): Sarmos čekis 50Lt.

8. Gita (Kaunas): Silver City čekis.

9. Greta (Kaunas): Alias Party stalo žaidimas.

10. Kauno lopšelio-darželio „Atžalėlė” bendruomenės dovanėlės:

Žaidimas ,,Tower”   1 vnt
Žaidimas,, Alias piešk”   1vnt.
Žaidimas,,Alias party” 1 vnt.
Žaidimas,,Trik-Trak”medinis 1 vnt.
Pasaulio užkariavimo žaidimas ,,RISK” 1 vnt.

Dėlionės 1000 dalių 2 vnt.

Lėlė Barbie Mariposa
Spalvinimo knygeles
Flomasteriai
Plastelinas

11. Jelena (Kaunas): flomasteriai ir pieštukai