„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Viešas Tigro pareiškimas:)
2010 02 25

Vakar pagalvojau, kad Tigrui (Tiger Woods’ui) šie metai turėtų būti sėkmingesni – visgi, kaip sakant, tigro metai 🙂 Pagalvojau, nes užvakar apie šį „reiškinį” diskutavome su Gabrieliumi, o vakar – ir su drauge graike per prancūzų kursų pertrauką. Kas nežinote – Tiger Woods’as – vienas žymiausių ir talentingiausių visų laikų golfo žaidėjų, praeitų metų rudenį įsivėlęs į neištikimybės skandalą.

Iš tiesų labiausiai man, kaip sakant, oda pašiurpsta galvojant apie jo viešą atsiprašymą dėl šio skandalo ir jo padarinių (žalą jį rėmusieji skaičiuoja milijardais). Taip išeini į eterį ir barstai galvą pelenais, barstai… Ir – dar pagalvojau – kažkaip  tai daro anoje Atlanto pusėje, o vat šioje… Jeigu yra toks įvykis, visi žino, visi kuždas, visi juokias, bet jau kad tas žymus veikėjas imtų viešai atsiprašytų ir dar TAIP…na, neįprasta. Kultūriniai skirtumai? Aš tik pagalvojau, kad kodėl (na, taip apibendrintai) Europoje tai privatu ir toks viešas atsiprašymas nelabai įsivaizduojamas, o štai JAV – ne pirmas kartas. Dėl to, kad vis dėlto tame liberalizme yra puritoniškos šaknys? Labai įdomus reiškinys…

Beje, jo tikras vardas yra Eldrick Tont Woods. Jį tėtė vadindavo tiger (tigru), todėl jis pasikeitė savo vardą 🙂 Ir dar. Jis visai nėra tiesiog juodaodis (kaip daug kas sako). Pats jis save vadina „Cablinasian” (Caucasian, Black, Indian ir Asian 🙂 ) ir yra pusiau azijietis (ketvirtadalis kinas ir ketvirtadalis tailandietis), ketvirtadalis juodaodis, aštuntadalis indėnas ir aštuntadalis olandas 😀 Ir – koks bebūtų jo asmeninis gyvenimas – jis vis dėlto nepaprastai puikus golfo žaidėjas!

Ir dar. Tema apie jį labai susijusi ir su vaikais. Žinote, kodėl? Todėl, kad Tiger jau dvejų metukų pasirodė viename pokalbių šou kaip child prodigy, na, genialus vaikas. Žinote, ką jis darė? Žaidė golfą! Tai jūs man dabar pasakykite: ar jo tėvai pamatė, kad jis genialus golfui? O gal nusprendė, kad norėtų, jog jis toks būtų? Ir vat ėmė ir sutapo! O tada…tada jau jo tėtė – kuris, neabejojama, daugiausiai prisidėjo prie jo karjeros – nesėdėjo rankų sudėjęs.

Kadangi man teko gyventi netoli ten, kur jis augo (o žmonės juk visada mėgsta papasakoti, kad kartu ėjo į mokyklą su įžymybe ir t.t. ir pan.), teko girdėti, kad šis vaikas žaidė golfą su daina! Ta prasme, nelabai jis ten atsikalbinėjo ir – kaip suprantu – nelabai kam rūpėjo, kad jis, pavyzdžiui, gal nori piešti 😀

O čia – jo atsiprašymo kalba. Aš tai net negalėjau išžiūrėti atsisėdus. Man kažkaip taaaaaaaaip šiurpuliukai bėgioja, kai žmogus turi viešai atsiprašyti už tokius neviešus dalykus… Bet kalba graži. (Beje, ten kiti pasisakymai irgi „geruliški” 🙂 Man labiausiai patiko moterų krepšinio trenerio protrūkis! Ir -kaip po to komentuoja žurnalistai, žmogus pratrūko ir…atsiprašė. Vadinasi, viskas ok:))

Nuotrauka: Tiger catlovers