„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

„Vaikystės sodas“ – lygiausia darbovietė 2015
2015 07 27

„Vaikystės sodas” šiemet pelnė Lygiausios darbovietės titulą jau penktą kartą asociacijos „Moterų informacijos centras” organizuojamame konkurse. Jis vykdytas įgyvendinant projektą „Moterų ir vyrų padėties skirtumų mažinimas ekonominių sprendimų priėmime Lietuvoje”.

Sveikiname visą savo kolektyvą ir labai džiaugiamės tokiu titulu. Stengsimės ir toliau būti pavyzdžiu!

Lygiausia darbovietė – tai konkursas, kuriame Lietuvos įmonių darbuotojai kviečiami nominuoti savo darbovietę, kaip įstaigą, kurioje vienodos sąlygos dirbti, atsiskleisti, ilsėtis, derinti šeimos ir darbo veiklą tiek vyrams, tiek moterims. Dar daugiau – čia net ir psichologinė atmosfera tokia, kurioje nesijuokiama iš seksistinių pokštų, o bendraujant vengiama lyčių stereotipų.

Daugeliui atrodo, kad šie dalykai savaime aiškūs, tačiau lyčių lygybės srityje dirbančios organizacijos nuolat susiduria su situacija, kai nelygybės apraiškos yra tiesiog nesuvokiamos.  Todėl kviesdamas įmonių atstovus nominuoti savo darbovietes lygiausios titului, Moterų informacijos centras kvietė užpildyti išsamų klausimyną, leidžiantį pažvelgti į darbinę aplinką įvairiais rakursais. Nežiūrint į tai, kad klausimyne vis dar nemažai rimtų klausimų ir vasaros atostogos įsibėgėjo – šiais metais asociacija sulaukė užpildytų 126 anketų. Tai panašus skaičius kaip ir pernai.

„Išrinkti nugalėtoją tikrai nebuvo lengva. Juo labiau, kad konkurso organizatoriai nesiima objektyviai tirti ar tikrai nominuojamoje įmonėje laikomasi lyčių lygybės. Ne toks šio konkurso tikslas. Svarbiausia, kad patys darbuotojai vertina savo darbo vietą kaip šiuolaikišką ir palankią karjeros galimybėms”, – sakė Moterų informacijos centro atstovai.