„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Vaikas supyko, kai skubate. Greitoji pagalba:)
2009 01 11

tantrumkiller

Visi esame išgyvenę kažką panašaus…jau, atrodo, tuoj galėsite keliauti namo ir atsipūsti, kai…mieloji atžalėlė papučia lūpytes. Gerai, jei tik veido išraiška byloja apie tą akimirką siautėjančią audrą – labai dažnai ikimokyklinio amžiaus vaikams ta „audra” išsiveržia lauk: ir turime tada pirkinių prikrautą vežimaitį ir šalia jo gulintį ir nejudantį metinuką…arba bėgantį į visai kitą pusę dvimetį…arba koja trepsinti trimetį…o gal užsisriūbavusį keturmetį…Žodžiu, ką daryti TĄ MINUTĘ???

Radau keletą labai smagių patarimų:

Sakykite:

– Gal gali palaukti ir šaukti, kai išeisime į lauką, ką? Visai tavęs negirdžiu, nes aplink per daug žmonių:)

– Pykti (gulėti ant žemės, verkti ir pan.) galima prie septintos kasos, o mes esame prie penktos…Čia, zuikuli, negalima:) Geriau padainuokime „Du gaidelius”!

– Sudėk piktus žodelius (riksmą, pyktį…) į delniuką ir suspausk kumštyje! Jokiu būdu neatleisk! Pyktis pabėgs…Ir nebandyk pažiūrėti pro skylutę…Ir išvis geriau niekam nerodyk…

– Ar gali palaikyti mano telefoną/rankinę/akinius…, kol aš baigsiu?

– Kai supykstu, išalkstu…Einam paieškosim ko nors skanaus.

– O,ne…Kai tik vaikas pradeda šaukti, mama/tėtė užsimeta ant nugaros ir suka suka suka…tuoj tave pačiupsiu!

O jei niekas nebepadės, sakykite: Matau, kad tau išseko kantrybė. Keliaukime namo!

Mūsų vaikams padeda…

…juoko kauliuko ieškojimas;

…pokalbiai apie mokyklą (su Morta);

…klausimas, ko jie norėtų dovanų, kai ateis gimtadienis? (pradeda fantazuoti)

…pasakymas, kad – kai jie šaukia/zirzia – aš negaliu mąstyti:)

…klausimas, ar padės man nupirkti mėsytes/duonytės ir t.t. parduotuvėje…

Ir dar:

–          Jei laukiate ten, kur yra žurnalų, vartykite juos ir žaiskite žaidimą  „surask“: jūs pasakote, ko vaikui ieškoti kiekviename puslapyje.

–          Ištraukite ką nors iš savo rankinės ir įdėkite vaikui į delną. Jis turi atspėti, kas tai, neatmerkdamas akių.

–          Vienas mėgiamiausių mano sūnaus žaidimų – rašykite vaikui ant nugaros. Jūs parašote skaičių/raidę, o jis turi atspėti, kokia tai raidė. Jeigu vaikas dar nemoka nei skaičių, nei raidžių, pieškite.

–          Jei laukite ten, kur yra servetėlių, pieškite ant jų.

–          Sukurkite pasaką. Uošvis su mūsų berniukais daro taip: jis sukuria pirmą sakinį, kitą sakinį – kuris nors berniukų…taip ir eina ratu. Viename žurnale skaičiau apie šeimą, kuri kurdavo tokias pasakas: pirmas sakinys prasidėdavo „laimei, (pavyzdžiui, mano tėvai nupirko man šuniuką)“, o kitas žmogus tęsdavo: „nelaimei, (pavyzdžiui, jis pabėgo)“ ir t.t.

–          Žaiskite žodžių žaidimą. Susitariate, iš kokios raidės žodžius galvosite – taip ir darote, kol pritrūksta žodžių. Mūsų berniukai net prašo, kad žaistumėme šį žaidimą mašinoje (nors pradžioj jį žaisdavom tik tada, kai jiems nusibosdavo ramiai sėdėti).

–          Žaiskite žaidimą : „aš matau“. Pavyzdžiui, sakykite: „aš matau kažką geltoną“ arba „aš matau kažką, kas prasideda raide A“ ir t.t. Vaikas turi žvalgytis ir ieškoti to objekto.

–          Turėkite maišelį sausų pusryčių. Mus jie visada gelbėdavo ,kai reikdavo laukti su tikrai mažu (1-2 metų) vaiku.

–          Duokite vaikui pažaisti su monetomis iš jūsų piniginės. Skaičiuokite.

–          Svajokite, kur norėtumėte nukeliauti, koks būtų jūsų vaiko svajonių kambarys ir t.t.

–          Spėliokite. Pavyzdžiui, spėkite, kad kitas žmogus, atėjęs į šį koridorių, bus moteris su vaiku ir pan. Vaikai taip susidomės ir taip lauks, kad vos ne išsižioję ramiai sėdės.

–          Skaitykite iš lūpų.

–          Paprašykite vaiko užsimerkti ir …prisiminti, kokie jūsų marškinėliai? Auskarai? Kaip susirišusi plaukus? Ir pan.

–          Žiūrėkite pro langą. Bandykite spėti, kur eina žmonės, ką jie jaučia, ką galvoja.

–          Slėpkite kažką rankose už nugaros. Jei vaikas atspėja, gali slėpti jis. Ir t.t.

–          Jeigu yra vietos šalia, padėkite kelis daiktus iš rankinės ant stalo/suoliuko. Vaikui užsimerkus, paimkite vieną daiktą. Tegul vaikas atsimerkia ir spėja, ko trūksta.

–          Tyliai dainuokite daineles, deklamuokite eilėraštukus ir mokykitės naujų.

Žodžiu, daugybė dalykų, kurie nukreipia dėmesį ir padeda užmirštai tai, dėl ko buvo supykta:) Kas padeda jums?