„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Vaikams apie cigaretes
2008 10 22

Kadangi abudu nerūkome, su vaikais nuo pat mažumės apie rūkymą kalbame gan griežtai. Ką reiškia „griežtai”? Ogi tai, kad neslepiame nieko, ką žinome apie rūkymą!

Augustas tai it erelio akimi stebi visus artimuosius bei draugus ir nepraleidžia progos „paprotinti”. Pirmuosius keletą kartų man buvo nejauku…Na, vaiką mokėm, bet nesitikėjom, kad jis taip „iš dūšios” ims kitus mokyti. Bet po to pagalvojau: juk tai, ką jis daro, yra gerai! O jei rūkorius blogai jaučiasi…po galais, mano nuomone, jis ir turi taip jaustis! Kodėl aš turiu tarsi užmerkti akis ir apsimesti, kad niekas nevyksta…Na, gerai, aš galiu apsimesti, bet kodėl turi vaikas, kai jis ŽINO, kad rūkyti – negerai?!

Taigi dabar nemirksiu Augustui ir visaip nebandau parodyti, kad jis „keistų temą”. Tegul rūkorius sukasi iš padėties pats:) Aš kaip tik diskretiškai pasitraukiu į šoną:) Beje, kartą rūkantis artimasis, kuris viešėjo pas mus, jau vaikams užmigus parūkė kieme. Ryte vaikai rado nuorūkas ir kalbėjosi, kad „kažkas” atėjo į mūsų kiemą ir PRIRŪKĖ!

Kodėl tai prisiminiau? Ogi Agnė atsiuntė vieną fantastiška nuorodą! Jau laukiu rytdienos, kai duosiu pasiklausyti savo vaikinams. Manau, kad – jei jūsų vaikai vyresnio darželinio amžiaus arba pradinukai – jiems šis įrašas – super! Įkalbėta labai vaizdžiai – taip ir įsivaizduoji viską…brrrr…Ir labai aiškiai – ko dažniausiai pasigendu lietuviškuose tokio pobūdžio kūrinėliuose. Taigi: vaikams (ir ne tik) apie cigaretes.

P.S. Jei norite paklausti, ką daryčiau, jei mano vaikas pradėtų rūkyti, tai galiu iš karto atsakyti, kad…nieko. Ką jau tada bepadarysi… Tik žinosiu, kad kažką blogai dariau arba kažko nepadariau, ką turėjau padaryti…DABAR…

P.P.S. Šiame VAKARO ŽVAIGŽDELĖS puslapyje galite rasti ir daug daugiau įdomybių:)

P.P.P.S. Taigi išklausė mūsų sūnelis apie cigarečių žalą. Įspūdžiai: per ilga nebuvo. Krizeno ir rodė grimasas, iliustruojančias tekstą, iki pat įrašo pabaigos. Kai baigėsi, sakė, kad jam didžiausią įspūdį padarė tai, jog KARALIENĖS MOKSLININKAI nustatė, jog trumpiau gyveni, jei rūkai:) Ir dar pridūrė, kad jis nesiruošia taip daryti (rūkyti):)  Kodėl rašau sūnelis? Ogi todėl, kad mažėlis (penkerių) „laikė stilių” ir – kai pasiūliau paklausyti – atsisėdo prie kompo ir užsikimšo ausis:). Taigi, akivaizdžiai, kaip visada – priklauso nuo žmogaus, kiek ir ko jis gali išklausyti.  Ir vis dėlto – jeigu klausyčiau, pavyzdžiui, su klase – klausyčiau dalimis. Ir jas aptarčiau. Nes įraše labai aiškios dalys, į kurias būtų galima skaidyti.

Nuotrauka: Becky E