„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Surogatinė mama?
2009 07 01

396050289_a3e853f629

Na, nežiūrėjau aš to serialo „Seksas ir miestas”, tačiau atpažįstu aktorę Sarah Jessica Parker. Prieš keletą dienų sužinojau, kad jai gimė mergytės dvynukės. TAČIAU…jas išnešiojo ne ji.

Kaip suprantu, vaikai jos ir jos sutuoktinio, tačiau – kadangi ji negalėjo vaikučių išnešioti – tą atliko surogatinė mama. Šiaip tai gaila, kad tą moterį, kuri sutiko išnešioti jų vaikus, persekiojo, jai grasino ir t.t. ir pan. Juk ji – besilaukianti moteris. Ir dar dvynukų. Įsivaizduokite, kad jus, aštuntą mėnesį besilaukiančią, autostradoje ima persekioti paparaciai…fu. Pritariu aktorei, kad tokiu elgesiu peržengiamos visos ribos…

Tačiau…laimingi tėveliai jau  parsivežė mergaites namo. Įdomu, ar aktorė bandys žindyti savo vaikus? Kažkaip abejoju. (O tai, kad galima  ir įmanoma, yra faktas).

O jūs ar galėtumėte kažkam kitam išnešioti jo(s) vaiką? Menu, kažkada skaičiau apie atvejį, kai dukrai vaiką išnešiojo jos mama. Va dukrai gal galėčiau, o šiaip…nežinau. Kažkaip kirba mintis, kad tikriausiai ne. Nors, žinoma, kai kurioms moterims tai gali būti išeitis, nes vaiko išnešiojimas kitiems kainuoja nuo 25 000 iki 50 ooo USD. Ir kaip turi jaustis tie „kiti”, kai jiems – negalintiems išnešioti jų vaiko – tą padarai. Manau, kad jiems tai – stebuklas. Nuostabi galimybė turėti kūdikėlį, kurio kitaip negalėtų turėti. Tikrą biologinį vaikutį.

Žinoma, pasaulyje yra daugybė vaikų, kuriuos būtų galima įsivaikinti, bet tikriausiai labai sunku suprasti, iš tiesų suprasti tų porų, kurios negali turėti vaikų, skausmą… Ir džiaugsmą, kai tas vaikelis ateina. Matyt, kiekvienai šeimai – sava laimė. Vieni ją atranda įsivaikindami kūdikį, kiti – pasinaudodami surogatine mama. Ir auga du laimingi vaikai su laimingais tėvais – atrodo, ko daugiau norėti???

O iš tiesų…ar sutiktumėte būti surogatine motina? O pasinaudoti surogatinės motinos paslaugomis?

Nuotrauka: Abardwell „Pregnancy Progression”