„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Sumanių mamų projektas plečiasi už Lietuvos ribų
2015 04 16

Dvi sumanios mamos – socialinių mokslų daktarė, didžiausio Lietuvoje privačių darželių tinklo „Vaikystės sodas“ ir Karalienės Mortos mokyklos įkūrėja Austėja Landsbergienė ir rašytoja, visuomeninė veikėja Birutė Jakučionytė visus tėvus kviečia į renginį. Dr. A. Landsbergienė jiems skaitys paskaitą „Kaip skatinti vaiko savarankiškumą?”, o B. Jakučionytė ragins užsukti į kūrybines rankdarbių, gėlių ir sagių, dirbtuves.

Abi moterys žinomos ir Lietuvoje, ir už jos ribų kaip aktyvios, socialiai atsakingos verslininkės ir mamos, auginančios po keturis vaikus.

Pernai rudenį parodoje „Vaikų šalis“ startavusio projekto „Sumanios mamos erdvė“ tikslas – parodyti, kokia kūrybinga, sąmoninga ir sumani gali tapti moteris, besilaukdama ar augindama vaikus. Ji gali kurti verslą, rankdarbius, mokytis ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje, savanoriauti. Dažnai sumanios ir aktyvios mamos sukuria sėkmingus verslus ar visuomeninius projektus. SME renginiuose tokios moterys dalinasi savo žiniomis ir patirtimi.

„Džiaugiuosi turėdama galimybę pasidalinti savo patirtimi su mamomis, auginčiomis vaikus Londone. Taip pat man smagu, kad dalyvavimas šiame projekte yra mano, kaip mamos, savanorystė vaikų mokyklai. Labai palaikau tėvų savanorystės idėją ir skatinu tai daryti. Aš dovanoju savo laiką dalindamasi patirtimi ir žiniomis.“ – pasakoja projekto dalyvė Austėja Landsbergienė.

„Sumanios mamos erdvės“ sumanytoja ir organizatorė Birutė Jakučionytė sako: „Man labai svarbu ir smagu, kad SME projektą galime vykdyti ne tik Lietuvoje. Smagu pasidalinti savo patirtimi su moterimis ne tik Lietuvoje. Daug metų organizuoju renginius šeimoms, vaikams ir mamos rankdarbių dirbtuves, nuolat tai darau namuose su savo vaikais, todėl patirties daug – norisi dalintis. Kol Austėja skaitys paskaitą vienoje salėje, aš kitoje mokysiu moteris pasigaminti gėles – sages.“

Renginio Lietuvos ambasadoje tikslas dalintis su vaikais Lietuvoje knygomis, todėl visi norintys pakliūti į A.Lansbergienės paskaitą ar B. Jakučionytės rankdarbių dirbtuves kviečiami prisidėti prie kilnaus tikslo įgyvendimo – įėjimo į renginį „bilietas“ –  dvi knygos vaikams anglų kalba.

Būtina išansktinė registracija iki gegužės 5 d. Registruotis galite naudodamiesi nuoroda arba pranešdami apie savo dalyvavimą el. paštu: birute.jakucionyte@gmail.com.

Renginio vieta: Lietuvos ambasada Londone, 2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE

Renginio laikas: Gegužės 8 d., 18:00.

Kaina: simbolinė – dvi naujos knygos vaikams (iki 10 metų) anglų kalba

Daugiau informacijos apie renginį galite sužinoti www.vaikystessodas.lt ir www.ekodaiktai.lt.