„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Su Tarptautine Vaikų Gynimo Diena!!!
2009 06 02

p1090178

Šiandien Briuselyje – šilta kaip reta diena. Kaip sakant, į kiemą atėjo VASARA!!! Ir dar (belgams ir dirbantiems „belgišku ritmu”) – laisvadienis.

Dabar jau vidurnaktis, tačiau…aprašysiu šią dieną, nes ji iš tiesų buvo ypatinga.

O diena prasidėjo suskambus Gabrieliaus žadintuvui. Atsikėlėme ir mes su Morta, Vilhelmu ir Gertrūda. Prisiminėme, kad mums reikėjo paruošti dėžutę pinigėliams. Taigi vaikai atsiraitojo rankoves ir…kibo į darbą. Pagaminome dėžutę-drugelį, kurį išnešėme į lauką išdžiūti.

Kur buvus, kur nebuvus, sulaukėme nuostabių svečių, kurie …pažiūrėjo Gertrūdą, o aš tuo metu galėjau susiruošti šiandienos šventei. Augustas ir Vilhelmas su šauniom merginomis plėšė žurnalus (tęsė mūsų su Diana pradėtą darbą), Morta su Ūla piešė, žodžiu, pasiruošimo darbų įkarštis!

Dar pričiupau porą vaikų žaislų dėžių (vandenukui, kad vaikai, kurie darys delniukų atspaudus, galėtų nusiplauti rankutes), vaikiškos muzikos kompaktinių plokštelių, keletą teptukų, pačiupau vaikų kreidelių/pieštukų/flomasterių dėžę  ir…atlikau žurnalų „reviziją” ir visus spalvočiausius (išskyrus, žinoma, „Mažylį” 😀 ) susikroviau kartu su dėžute-drugeliu į dėžę.

Atstovybėje buvome maždaug prieš valandą iki renginio. Ten jau buvo mūsų šventės draugai, kurie pūtė balionėlius. Važiuojant į Atstovybę Gertrūda užmigo (vargšiukė buvo miegojus tik rytinio miegelio), todėl išlipant įsidėjau ją į nešynę, tikėdamasi, kad neprabus. Kurį laiką Gertrūdėle saldžiai miegojo, tačiau…tai truko apie pusvalandį. Vis dėlto tas įnirtingas judėjimas, lankstymasis ir kalbėjimas jos nemigdė:)))

Taigi pasiruošėme: ant trijų stalų priklijavome vaivorykštę (kad vėjas nenupūstų), ten sudėjome klijus ir suplėšytas skiautes.  Vienoje kiemelio pusėje priklijavome popieriaus ruloną mėlyniems delniukams spausti, o kitoje – žaliems. Dar pagalvojau, kad būtų smagi veikla, kuri vaikų neįpareigotų, leistų jiems apšilti. Taigi vienoje kiemelio pusėje priklijavome ant grindinio…ilgą ilgą ilgą popieriaus lapą – ten vaikai galės piešti ką tik panorėję…Padėjome dažų, pieštukų/kreidelių/flomasterių dėžę.

Pamažiukais pradėjo rinktis vaikai. Pirmuosius dar įjungiau į paruošiamąją veiklą, todėl, renkantis kitiems, jie jau prisijungė (paprastai vaikams visada drąsiau prisijungti, kai jau kažkas kažką daro, o keletą pirmųjų paprastai įtraukti nėra labai sudėtinga – reikia tik pasiūlyti tai, kas būtų jiems įdomu! Pavyzdžiui, ne žalius, o GELTONUS dažus! O tada jau viskas – kaip iš pypkės!).

Vaikų vis daugėjo, mudvi su Diana lakstėme nuo vieno stalo prie kito…vis paragindamos vaikučius ir jų tėvelius. O kai kurių ir raginti nereikėjo! Smagiausia, kad iš tiesų jautėsi bendruomenė: visi vieni kitiems padėjo, kalbėjosi, bendravo, vaikai tuoj ėmė vieni su kitais žaisti…smagu!

Taigi padarėme žalių delniukų juostą – žolę ir mėlynų delniukų juostą – dangų. Ir vaivorykštę iš spalvoto žurnalinio popieriaus skiaučių. Kodėl trispalvę vaivorykštę? Todėl, kad tai vaivorykštė, jungianti lietuviukus Belgijoje su lietuviukais Lietuvoje. Tai vaivorykštė, jungianti vieną Lietuvos tūkstantmetį su kitu ir tai vaivorykštė, simbolizuojanti Lietuvos penkerių metų sukaktį Europos Sąjungoje. Vaivorykštė, apsupta vaikų delniukų „gamtos”. Tokia ta simbolika… O šiaip – smagi veikla vaikams, nes dėti delniukų atspaudus anksčiau ar vėliau įsidrąsino beveik visi vaikai. Sakau „beveik”, nes nemačiau, ar tikrai tą darė visi vaikai…tačiau tikrai mačiau bent jau keletą, kurie nedrįso iš pradžių, tačiau vėliau…dėjo atspaudus su vėjeliu!!!

Kai baigėme klijuoti vaivorykštę, suklijavome visą paveikslą, prisiminėme, kodėl susirinkome draugėn, visi kartu nusifotografavome ir…ėjome mėgautis T-O-R-T-U! Mmmmm…

Iš tiesų buvo be galo smagu išvysti tiek daug vaikų, susitikti ir susipažinti su nemažai lietuvių šeimų ir…netgi susitikti senų draugų!

Su tarptautine vaikų gynimo diena, mieliji! Auginkime juos atsakingai ir…mylėkime be galo be krašto!!!

Linkiu visiems vaikams tokio gyvenimo, kad nereikėtų jų nuo nieko ginti…

Štai ir pirmosios nuotraukos (kitas dar reikės iš visur susirankioti, nes mūsų foto aparatas „neatlaikė” įtampos:))): BE TO, LABAI LAUKIU VISŲ, DARIUSIŲ VAIVORYKŠTES, NUOTRAUKŲ IKI PIRMADIENIO, BIRŽELIO 8 DIENOS. Tada, tikiuosi, galėsiu įdėti ir daugiau nuotraukų iš mūsų renginuko!)

p1090124

p1090127

p1090131

p1090135

p1090137

p1090141

p1090144

p1090147

p1090148

p1090152

p1090155

p1090171

p1090170

p1090177