„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Strazdanotasis 5-asis Miglės gimtadienis su Pepe.
2011 01 30

Vakar šventėme 5-ąjį krikštadukterės gimtadienį. Ji paprašė, kad krikšto mama paruoštų „pepišką” programėlę. Tad ruošėme, puošėmes ir išvažiavome švęsti.
P.S. Nuotraukų turiu nedaug. Kai tik gausiu daugiau nuotraukų, papildysiu įrašą.

Kol rinkosi visi dalyviai, vaikai dūko žaidimų kampelyje, o vėliau susėdome su vaikučiais į ratelį, susipažinome. Visi vaikai pasakė kiek jiems metų ir kur susipažino su Migluže (ar mokyklėlėje, ar darželyje,…) ir visiems vaikams nupiešėme strazdanas

Strazdanoti vaikai sėdo prie vaišių stalo. Pasivaišino ir vėl nuskuodė dūkti žaidimų kampelyje.

Vėliau Pepė pakvietė juos į estafetę su puodeliais. Visi vaikai sustojo vorele. Pepė ant galvos uždėdavo puodelį ir vaikai turėdavo iki nurodytos vietos atsargiai eiti su puodeliu ant galvos. Jei puodelis likdavo ant galvos, jie, tai kas buvo puodelyje, pasiimdavo sau, o jei puodelis nukrisdavo, padovanodavo Miglei. Puodeliuose buvo saldumynas.

Po estafetės Pepė išvyniojo plakatą ir paklausė ko trūksta plakate nupieštai Pepei (Pepę perpiešiau atsispausdinusi paveiksliuką iš interneto. Tik piešiau gerokai padidintą Pepę. Ant vatmano lapo)

Visi vaikai iškart pastebėjo, kad trūksta kasyčių (Kasytes karpiau iš oranžinio kartono ir užrišau žalias juosteles-kaspinėlius)

Tada du tėveliai laikė plakatą prie sienos, o vaikai (užrištomis akimis) klijavo kasytes

Po šios užduoties vaikai ėjo „daikteliauti”- ieškojo nurodyto daikto (iš šenilo vielučių susuktos gėlės, o gėlės viduriukas- čiulpinukų puokštė. Čiulpinukų tiek, kiek vaikų). Saldžioji gėlelė buvo paslėpta žaidimų kampelyje. Suradę ją, vaikai draugiškai pasidalino ir vėl sėdo prie vaišių stalo, nes su „čiupsais” dūkti nesaugu.

Tada dar nubėgo dūkti žaidimų kampelyje, o Pepė paruošė priemones „Pepės dirbtuvėlėms”. Pakvietusi vaikus, papasakojo, kad dabar gaminsime strazdanotus Pepės veidelius.

Priemonės:

  • šokoladinis kremas- „klijai”,
  • glaistytos saulėgrąžos- „strazdanos”,
  • aviečių gabaliukai šokoladiniame glaiste- „akys”,
  • saldžios kramtomos juostelės- „plaukai”,
  • saldūs kramtomi guminukai kirmėliukai- „šypsena”,
  • apvalūs sausainiai- „galva”.

Vaikai sėdo gaminti sau ir tėveliams saldumynų

Buvo ir tokių gudruolių, kurie nutarė, kad, kam tepti „klijus” ant sausainių ir klijuoti detales, kai privalgius „klijų” viskas puikiausiai susiklijuos pilve

Pagaminę „Pepės veidelius”, pasivaišinome

Tada visi traukėme po kortelę ant kurios buvo užrašytas gyvūno pavadinimas (katytė, šuniukas, varlytė, arkliukas, ančiukas, viščiukas, vištytė, karvytė, arkliukas, ežiukas). Miglės tėveliai uždegė ant torto 5 žvakutes, o mes turėjome dainuoti „Su Gimimo diena”, bet ne žodžiais, o kvaksėdami, cypsėdami, mūkdami,…. Kokį gyvūną išsitraukėme, taip ir dainavome. Tada Miglė pūtė žvakutes ir valgėme skanutėlį tortą.

Kadangi tikroji Pepė visada apdovanoja savo draugus, tai ir Miglė su mama buvo paruošusios visiems vaikučiams dovanėles- veltinukus (bitę, Pepę, mašiną, Tomblibuką, meškutę, žvaigždelę,…)