„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Stovyklos vaikams.
2009 06 11

2745845184_260f5cc095

Vos paminėjus žodį „stovykla”, man prieš akis iškyla „Žilvitis”. Ta Karklėje esanti stovykla – mano vaikystės vasarų vieta. Dažniausiai ten tėvų išsiiprašydavau būti net ne vieną pamainą, o jie vis nenorėdavo išleisti manęs – tuomet dar savo vienturtėlės – tokiam ilgam laikui. Kodėl stovyklos taip įtraukia vaikus?

Man tai vis dar mistika. Nes net nemoku apsakyti, kaip laukdavau tos kasmetinės kelionės. Susitikimų su „pernykščiais” draugais (beje, su kai kuriais iš „Žilvičio” vis dar draugaujame!). Bet aš jums pasakysiu: kai ryte užgrodavo per garsiakalbius dainos iš „multikų”, kai bėgdavome kasrytinį smagų krosiuką su mankštele…o tie suvožtiniai pusryčiams (balta duona, daktariškos dešros gabalas ir sviesto „kubas” – iki šios dienos nesuprantu, kas jį visą gali suvalgyti???) su gerokai persaldinta arbata…švaros diena…pasakiškos Miško, Neptūno šventės (žinote, kuris vadovas dažniausiai būdavo Neptūnas? Ogi dabar jau europarlamentaras Leonidas Donskis!)…vakaronės su gitara (to paties L.Donskio dėka traukėm The Beatles dainas ir nė mirkt, kaip sakant)…kvadrato varžybos, kurių vis norėdavau išvengti, o neišvengusi „kaudavausi” iki nukritimo, diskotekos, vakaronės….aaaaaaaaaaaaaa….niekada niekas nesutilps į jokį įrašą, nes didžiulė dalis viso to yra JAUSMAS. Kaip tiems puokiams POJŪTIS, kad grįžai namo. Na, „namo” gal kiek ir persūdyta, bet išties į širdžiai artimą vietą…

Ir štai…šį pirmadienį į stovyklą išleidome savo pirmagimį. Iki penktadienio. Širdy tooooks jaudulys, nemoku net apsakyti. Kad tą jaudulį sumažinčiau, rašau jam laiškus. Tiesiog apie tai,  ką mes veikiame., kad jį labai mylime, kad džiaugsmingai skaitome apie visa tai, ką jam tenka ten patirti. Prisimenu, kad man būdavo labai smagu gauti mamos laiškus „Žilvityje”. Būtent juos prisiminusi ir pagalvojau, kad Augustui bus smagu gauti laiškų ir nuo mūsų.

Bet labiausiai tai noriu pasidalinti dviem dalykais:

1. Pati stovykla (ir filmukas): FLIPPER (teisybę pasakius, DM daina labiau primena mano vaikystę 😀 ) O šiaip tai pažiūrėjau ir dar didesnė nostalgija „Žilvičiui” atsirado. Man šiaip patinka, kad tokiose stovyklose – organizuota veikla, tačiau atostogų dvasia…Ech…

2. Mokytojo laiškai. Kiekvieną vakarą gauname el laišką, kuriame aprašoma, ką tądien vaikai veikė…fantastika!

Pirmas:

Evening all,
We are back at Flipper for the evening, the children are outside playing happily, they still have bundles of energy, we have slightly less.
We had a great day today, starting off with a trip on a mini-train and then a tour of the Nieuwport fish markets. We found out about different kinds of fish and different styles of fishing.
Then we had a nice picnic lunch and a special visit from Mrs P.
After lunch we cruised on the harbour and tried to catch a glimps of the seals.
Later we are going to be writing in our diaries and maybe having a bit of quiet time.
The weather is holding out, apart from a little rain. Hopefully our beach walk tomorrow will be fun fun fun!!! and Dry!!!!!!
Hope your surviving without us all!

Antras:

Good evening all,
Its getting towards the end of another very busy day at Flipper, the weather hasn’t been so grand but we its not dampening our spirits.
This morning started with a walk to the beach and some hours well spent exploring. We found out about the different parts of the beach, from the dunes to the dry beach, the high tide line, the wet beach, tidal pools and sand banks. We found out what a Lug worm is and how to spot where it lives.
After a quick lunch the fun continued when we caught a tram to meet some pirates. We heard a story of mermaids and lost love, then made some gifts for the mermaid and a treasure pouch each.

Right now the children are writing in their journals and having a bit of down time, after dinner we will watch „Flipper” the movie. Then to bed and sweet dreams.

Ir, žinoma, gavome ir kelias nuotraukas:

dscn3697

dscn3701

dscn3705

dscn3723

Žodžiu, iš tiesų galime įsivaizduoti, ką veikia Augustas!

Tiesa, Vilhelmas jau  baisiai pasiilgo brolio. Vakar buvo piktas kaip širšė, porą kartų net susipykome, kol susiprotėjau paklausti, ar ilgisi brolio… Tai mažulėlis apsipylė ašaromis, kad jau labai labai jo pasiilgo. O vakare ėmė šokinėti ant lovos, nes liko TIK trys dienos, ir brolis grįš namo! Ir, žinoma, liūdesį išsklaidyti padeda tai, kad leidome jam – kol grįš brolis – miegoti mūsų miegamajame. Tai jis atsinešė čiužinį, pasidėjo šalia Mortos lovos ir abu burkuoja, kol saldžiai užmiega…Žodžiu, atostogauja visi trys:)

Nuotrauka: asterix611