Stovyklų yra visokių visokiausių, ar ne? Skautų stovykla, išgyvenimo stovykla, muzikos stovykla, sporto stovykla, menų stovykla, keramikos stovykla…jeigu pradėčiau vardinti Belgijoje esančias stovyklas, tai iš tiesų galo nebūtų:) Tačiau šįkart – apie daug diskusijų sukėlusią stovyklą. O viskas prasidėjo štai taip…
Profesionalus pianistas Wonny Song lankėsi Paryžiuje, kur jam gilų įspūdį paliko vakarėlio svečius pasitikusi šeimininko 13-metė dukra. Taigi…Song nusprendė, kad reikia tokios stovyklos mergaitėms, kurią pavadino… Perdarymo stovykla (Make-over Camp). Stovyklos tikslas: išmokyti mergaites puikios laikysenos, kalbėjimo manierų, stalo manierų, išmokyti kalbėtis (!), pasirinkti aprangą, darytis makijažą, aptarnauti svečius, vertinti muziką ir t.t. ir pan.
Kaip organizuoti šventes ir ruošti/puošti stalus mergaites mokys interjero dizaineris Marc McCreavy, kuris mano, kad svarbu išmokyti mergaites, ką kalbėti ir kaip kalbėti.
Tuo tarpu kiti sako, kad prisimena tuos laikus, kai 90min per dieną mergaitės buvo mokomos, kaip reikia įeiti į kambarį tuo pačiu metu suskleidžiant skėtį 😀 Beje, tai buvo tais laikais, kai moteris buvo tiesiog savo vyro žmona, kuri organizuodavo vakarienes vyro verslo partneriams. Šiandien, jų nuomone, turinys yra svarbiau, nei forma.
PRivačios mergaičių mokyklos direktorius Toronte teigia, kad etiketo pamokos ir pasitikėjimo savimi mokymas buvo svarbūs, kai atsidarė mokykla 1867 metais, tačiau dabar visa tai reikalinga tik bendrame kontekste, kaip išsilavinimo dalis. Taigi mokykloje tokios „pamokėlės” nejučiom integruojamos į ugdymo programą ir į jas žiūrima kaip į gebėjimus, kurie padės mergaitėms būti sėkmingesnėmis.
Komunikacijos profesorė Carrie Rentschler teigia, kad – nors mergaitės ir kenčia nuo pasitikėjimo savimi stokos – mokyti jas būti šauniomis namų šeimininkėmis šios problemos neišspręs!
Tačiau…yra daugybė tėvų, sakančių, kad nori, jog jų dukros elgtųsi pagarbiau, sako, kad etiketo pamokos iš tiesų būtų naudingos versle ir įvairiuose renginiuose.
Ir dar. Paskaičiau komentarus prie straipsnių apie šią stovyklą, tai nemažai tevų, kurių namuose moteris augino vaikus ir buvo namuose, pasisako UŽ tokią stovyklą ir „mažos panelės” auginimą. Tuo tarpu šeimose, kuriose moteris dirbo ir siekė karjeros, sakoma, kad tokios stovyklos „įrėmina” mergaites į senųjų stereotipų rėmus, kaip turi elgtis mergaitė.
Sociologas, profesoriaus asistentas Concordia univeristete, Marc Lafrance netgi teigia, kad tokią stovyklą reiktų vadinti Žmonų Stovykla:)))) Jo nuomone, tokia stovykla siunčia visuomenei signalą, kad mergaitės vertė priklauso nuo to, ar ji moka užimti svečius, ar yra nuolanki ir mandagi. Jo pirmasis klausimas: o tai kodėl tada tik mergaitėms???
Į šį klausimą atsako pats stovyklos įkūrėjas Song: atlikus apklausą, nė vienas berniukas nepareiškė noro važiuoti į tokią stovyklą.
Nepareiškė noro, vadinasi, darysim tik mergaitėms?!?! Tikrai įdomu…
Tačiau kas tai yra? Ar bijoma moteriškumo? Ar bijoma moters priespaudos? Kaip yra iš tiesų?
Aš pradėjau nuo to, ar norėčiau, kad mano mergaitės ten leistų savo vasaros atostogas. Pagalvojau ir nusprendžiau, kad…nežinau. Visų pirma, nežinau, ko jas ten mokys. Šiaip manau, kad etiketo pamokos dar niekam nepakenkė. Tačiau jeigu ten ruošia namų šeimininkes ir plauna mergaitėms smegenis… NORS…nenoriu aš ir tų etiketo pamokų, jei mano mergaitės dvi savaites kasdien po 90min mokytųsi suskleisti skėtį! Geriau tegul ten būna normali stovykla su pokalbiais prie laužo, rytiniu krosiuku ir kvadrato varžybomis IR gražiai į visa tai integruotomis etiketo pamokomis. Berniukams IR mergaitėms. Būsimiems mūsų namų – ŽEMĖS – gydytojams, mokslininkams, išradėjams, mokytojams, mamoms, tėvams ir tiems, kurių dėka sukasi mūsų dviračių ratai, o gatvės yra švarios!
O kokios stovyklos norėtumėte Jūs? Ar leistumėte savo dukrą į mergaičių etiketo stovyklą?
Nuotrauka: stargazer95050 „So 50’s…”