„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Sodelio atradimai. Vaiko erdvė.
2011 08 07

Kadangi per šiuos – 2010/2011 – mokslo metus ir pirmuosius Vaikystės Sodo egzistavimo metus tikrai daug ką atradau, nusprendžiau aprašyti geruosius ir bloguosius šių metų atradimus. Esmė ta, kad visai kitaip žiūri į daiktus ir žmones, kai esi stebėtojas ir visai kitaip, kai tenka pradėti verslą ir nuo paslaugų ar daiktų tiekėjų priklauso ne tik tavo nuotaika, bet ir tavo verslo kokybė. Turiu prisipažinti – net neįsivaizdavau, su kiek daug žmonių ir įmonių man teks susidurti, kiek kartų būti nepaprastai maloniai nustebintai ir kiek kartų…išdurtai. Aš pati esu sunkiai įsiutinamas žmogus, o štai kartą vieną žmogų išvadinau „Jūs – it ožys!” Įsivaiduojate?! Po to gailėjausi ir graužiausi, bet supratau, kad mano bendravimo gebėjimai dar toli gražu nėra tokie rafinuoti, kokie galėtų būti 😀 Bet, žinoma, buvo ir tokių susitikimų, kuriais džiaugiuosi it žibutėmis žiemą:)

Žinia, dirbant su mažais vaikais, reikia daug priemonių. Pačią pirmąją priemonių injekciją į Sodelį atsivežiau iš Belgijos. Tačiau – netikėtai parsikrausčius į Lietuvą – teko visko pradėti ieškoti ir Lietuvoje. Kadangi gan tiksliai žinojau, ko man reikia, tai galvojau ne apie tai, KO man reikia, o apie tai, KUR (ir dar gerą kokybės-kainos santykį!) visa tai, ko man reikia, rasti.

Bene didžiausi šių metų priemonių užsakymai buvo atlikti internetinėje parduotuvėje Vaiko Erdvė. Kadangi norėjau, kad Vaikystės Sode vaikus suptų galimybės lavinti smulkiąją motoriką, tai dar net neįregistravus Vaikystės Sodo vis laukdavau išpardavimų įvairiose parduotuvėse, kuriose buvo ant medinio pagrindo pritvirtinti labirintai, kuriais vaikai galėdavo vedžioti medinius karoliukus. Prisimenu, kai parsivežiau į Lietuvą gal penketą tokių labirintų, tai net keli draugai klausė, ar tik nesiruošiu jais apstatyti Sodelio 😀 Tačiau – dirbusi su vaikais ne vienerius metus – mačiau, kaip jiems tie labirintai padeda atsipalaiduoti, persikelti į, atrodo, visai kitą pasaulį, o tuo pačiu lavėja smulkioji motorika, akies-rankos koordinacija ir pan. Kaip visada – vaikai geriausiai ugdosi žaisdami…

Taigi – grįžtant prie Vaikystės Sodo atradimų – daug tokių labirintų atradau parduotuvėje Vaiko Erdvė. Dabar jie praturtina beveik visas mažųjų klases (neabejoju, kad greitai praturtins visas:)) ir tikrai pasitvirtino – vaikai šiuos labirintus mėgsta.

Smagiausia, kad tų labirintų didelis pasirinkimas, todėl galėjome įsirengti temines klases: vienoje – pieva, kitoje – sodas, o štai Šnekučiai turi tiesiog didžiulį trikampį stalo žaidimų-smulkiosios motorijos kampelyje.

Kitas atradimas Vaiko erdvėje – pasivaikščiojimų gyvatė. Tiesa, Miško Sodelyje jos nenaudojame, nes ten praktiškiau yra speciali pasivaikščiojimų virvė, tačiau Mieste – kur vaikai dažnai keliauja į aplinkinius parkus – ji tikrai praverčia. O kaip smagiai atrodo! Vairuotojai ne tik šypsosi, bet ir įjugia garso signalą bei mojuoja mūsų Sodiečiams, gražiai keliaujantiems į parką. Man gyvatė patinka, nes vaikams aiški sistema ir struktūra, o keliavimas yra saugus (žinoma, visada dėvime ir ryškias Vaikystės Sodo liemenes!).

Ir tai – ne viskas, ką radome Vaiko erdvėje. Artimiausiu metu – ruošiantis naujiems mokslo metams – vėl žadu daryti užsakymą, nes – kas mane tikrai žavi – personalas nestovi vietoje ir nuolat pildo prekių asortimentą, todėl kiekvieną kartą nustembu vis radusi naudingų naujienų.

Ačiū Vaiko erdvei ir, tikiuosi, ir toliau sėkmingai bendradarbiausime!

O aš vis parašysiu apie tai, ką džiaugiuosi atradusi, ir ko geriau jau nebūčiau radusi 😀