„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Socialinės sąveikos svarba kūdikiams – „akmeninio” veido eksperimentas.
2010 06 20

Vaikams be galo be krašto svarbu jaustis mylimiems, reikalingiems, ar ne? Jau turbūt visi esame skaitę apie tai, kad vaikai yra itin jautrūs aplinkai (tikriausiai esate girdėję (ir ne tik!), kad kūdikiai jaučia emocijas). Be to, mes esame socialios būtybės: mums reikia bendrauti su kitais, mums reikia, kad kiti į mus reaguotų… Žodžiu, socialinė interakcija yra tiesiog gyvybiškai būtina!

Tačiau ne visada buvo taip manoma: vos prieš 30 metų (įsivaizduojate, aš jau buvau gimusi!) dar buvo manoma, kad kūdikiai nedalyvauja socialinėje sąveikoje! Įsivaizduojate?! Aš vis dar stebiuosi, kiek mes pažengėme socialiniuose moksluose vos per keletą dešimtmečių. Kita vertus, kaita tokia sparti, kad ne visi žmonės spėja: juk vis girdime, kaip tėvai sako: o mane taip augino, ir, va, viskas gerai! Bet esmė yra ta, kad dabar mes jau žinome, jog gali būti geriau!

Vienas įrodymų, kad kūdikiams reikia socialinės interakcijos – „akmeninio” veido eksperimentas:
httpv://www.youtube.com/watch?v=apzXGEbZht0&feature=player_embedded#!

Ir – nepamirškite – joks televizorius (Baby Einstein ir pan.) neatstos vaikui bendravimo su Jumis! Jūs – geriausias savo kūdikiui ir mažyliui lavinamasis būrelis, kokį jis tik gali lankyti! Būkime kartu!