„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Šeštadieninė mokyklėlė Briuselyje. 2009.11.28.
2009 12 07

DSC_8289[1]

Vakar (pradėjau rašyti 11.29)vėl pliaupė lietus ir stūgavo vėjas. Iš tiesų taip ateina į Briuselį žiema. Ir vis dėlto baisus oras neatbaidė Briuselio lietuvaičių rinktis paskutinį rudens šeštadienį mūsų šeštadieninėje mokyklėlėje. Be to, šeštadienis buvo iš tiesų ypatingas – į mokyklėlę atėjo fotografas, kuris įamžino mokyklėlės akimirkas.  

Vakarykštė tema buvo „Eglės”, todėl ir darbeliai buvo susiję su eglutėmis. Turiu pasakyti, kad vakarykštė šeštadieninė mokyklėlė – kaip ir praėjusią savaitę – tarsi atspindėjo orą. Kaip pasakė viena padėjusi mama, po šio šeštadienio praeitas atrodo kaip sanatorija 😀 Taip jau ir yra su vaikais: vieną šeštadienį stebiesi neatsistebi, kodėl viskas plaukia it rami lygumų upė, o jau kitą šeštadienį – it srauni kalnų…o vaikai juk tie patys!

PIRMAJAME centre darėme Kalėdinį krepšelį. Medinius krepšelius su eglutėmis pirkau toje pačioje Creacorner parduotuvėje. Tiesa, vargelis, kol nulipinau nuo kiekvieno po du lipdukus (buvo užklijuoti parduotuvėje), tačiau iš tiesų krepšeliai buvo labai gražūs.

Šįkart su vaikais – prieš darydami krepšelius – kalbėjome apie sekas. Ar žinote, kad sekos – labai svarbi matematikos mokymosi dalis? Iš tiesų: jeigu dirbate su ikimokyklinukais arba turite ikimokyklinio amžiaus vaikų, vis prisiminkite sekas. Kaip tą daryti? Pavyzdžiui, aš vakar šeštadieninėje mokyklėlėje turėjau visokiausių spalvų. Ir mes su vaikais darėme įvairiausių spalvų kombinacijas. Tarkim, dėliojome seką: raudona, žalia, raudona, žalia…. arba žalia, raudona, žalia, raudona… Po to: violetinė, geltona, violetinė, geltona. Žodžiu, įvairiausiais spalvų sekas (turėjau šešias spalvas su kuriomis išbandėme po dvi sekas).

Tokia seka – paprasčiausia. Galima juk daryti iš trijų (ir daugiau) spalvų, geometrinių figūrų…IŠ VISKO! Aš net prašydavau vaikų (kai dirbau mokykloje) išsirikiuoti berniukas, mergaitė, berniukas, mergaitė…arba bet kokia kita seka, kuria būdavo galima. Žodžiu, reikia išnaudoti visas įmanomas galimybes!

Kai pažaidėme su sekomis, sutarėme, kad vaikai dažys krepšelius seka: vieną šoną raudoną, kitą – žalią, po to vėl raudonai ir vėl žaliai (arba pradės nuo žalio šono).

Šiame centre vaikai, kurie buvo nebaigę praėjusią savaitę eglučių, baigė dažyti ir dekoruoti ir jas.

DSC_7874[1]

DSC_7880[2]

DSC_7895[1]

DSC_7904[1]

DSC_7909[1]

DSC_7920[1]

DSC_7921[2]

DSC_7949[1]

DSC_8143[1]

DSC_8141[1]

DSC_8252[2]

ANTRAJAME centriuke vaikai gamino atvirlaiškį Kalėdų Seneliui, į kurį galės rašyti laišką ir jį išsiųsti. Ačiū Kornelijai, kuri iškarpė eglutes, kurias vaikai klijavo ant perlenkto mėgiamiausios spalvos (kiekvienas vaikas galėjo išsirinkti norimą spalvą) popieriaus. O tada…vaizduotė išskleidė sparnus, nes vaikai gavo kalną lipdukų ir Kalėdinių atspaudų. Buvo žavu žiūrėti: vaikai tiesiog nenorėjo išeiti iš šio centro!!! Nesvarbu, ar daug lipdukų klijavo, ar mažai, ar daug atspaudų spaudė, ar mažai, tačiau visų rankos buvo juodos nuo rašalo, o lipdukai lipo ne tik ant atvirlaiškių 😀

DSC_7888[2]

DSC_7986[1]

DSC_7988[1]

DSC_8145[1]

DSC_7967[2]

 

TREČIAJAME centriuke dainavome paprastutę Kalėdinę dainelę:

Laimingų Šventų Kalėdų, Laimingų Šventų Kalėdų, Laimingų Šventų Kalėdų

Ir Metų Naujų!

DSC_8075[1]

Spaudėme vieni kitiems rankas, mojavome ir kitaip kvailiojome. O kai taip pakvailiojome, tai dainavome dainą…gyvūnų balsais: vaikas turėjo pasakyti, koks mėgiamiausias gyvūnas, imituodavome jį ir jo balsą ir dainuodavome Laimingų Šventų Kalėdų 😀 Vieni vaikai kukliai šypsojosi, kiti juokėsi balsu, bet visiems buvo labai smagu.

Kai buvome Londone, nusipirkau Kalėdinių giesmių knygelę, kurią su vaikais šiame centriuke skaitėme: labai gražios ir aiškios iliustracijos. Be to, skaitydama vaikams giesmes verčiau į lietuvių kalbą (kurios yra lietuviškai, dainavau lietuviškai, o kurių lietuviškai nėra, tai iškart verčiau), ir vaikai smagiai klausė. Iš tiesų turbūt labiausiai susidomėję, nei visas kitas istorijas, kurias teko skaityti.

Užkandėlės metu visi ne tik valgė savo užkandėles, bet ir ragavome vienos mamytės atneštų skanutėlaičių žagarėlių. Niam! Ačiū!

Centriukuose dirbome taip intensyviai, kad tik 11.20 pažiūrėjau į laikrodį. Teko greitai sėsti į Atsisveikinimo Ratą ir paskaityti bent truputėlį knygelės, kurią pradėjome skaityti praeitą savaitgalį, nes vaikai labai laukė istorijos apie Kalėdų Senelį tęsinio. Truputėlį paskaitę lėkėme rengtis, nes nekantraujantys tėveliai jau skambino į duris (įsivaizduoju, kad nelabai smagu laukti lietuje…)

DSC_8419[1]

Ir dar. Turiu fantastinę naujieną: mūsų šeštadieninė mokyklėlė jau turi pirmąsias knygas savo BIBLIOTEKĖLĖJE!!! Pirmosios knygos – Dariaus iš šeštadieninės mokyklėlės šeimos dovana. Ačiū, ačiū, ačiū! Jeigu ir jūs turite knygelių, kurias galėtumėte padovanoti šeštadieninės mokyklėlės bibliotekėlei – būtų labai smagu! Juk iš tiesų, manau, sukaupus nors ir mažą bibliotekėlę, būtų labai smagu pasiimti bent vieną knygelę ir paskaityti ją nuo šeštadienio iki šeštadienio…