„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Šeštadieninė mokyklėlė Briuselyje (2009.11.21.)
2009 11 25

P1100832

Šiandien (įrašą rašiau šeštadienį, tačiau užtruko, kol „sumeistravome” filmukus) buvo labai graži ir rami diena – tarsi vaikai atspindėtų lauke buvusį orą (jau kelios dienos Briuselyje šviečia saulutė ir maloniai šildo apie 15 laipsnių): visi sudalyvavo visuose centriukuose, šypsojosi ir gražiai draugavo.


Šiandien kalbėjome apie artėjančią žiemą: kai visi  medžiai numes lapus, liks eglutės su spygliukais.
1)    Taigi viename centre šiandien darėme eglutes. Iš tiesų eglutės labai gražios, medinės,  jas irgi nupirkau vaikams Creacorner parduotuvėje. Iš pradžių eglutes dažėme žaliai, o po to visaip vieną jų pusę dailinome blizgiais klijais. Kitą pusę dailinsime lipdukais (irgi nupirkau didžiulę krūvą toje pačioje Creacorner parduotuvėje) kitą šeštadienį. (Nes vaikai tiek pridailino, kad, manau, tie blizgūs klijai džius iki trečiadienio 😀 )

P1120623

P1120624

2)    Antrame centre šiandien statėme…namelį. Mat atsitiko nelaimė: toli, toli, Korvatunturio kalno papėdėje, kur gyvena Kalėdų Senelis, siautėjo pūga, kuri…nuvertė Kalėdų Senelio namelį. Taigi mes jį jam statėme! Kad pastatytumėme, reikėjo prisiminti (arba išmokti), kas yra kvadratas ir trikampis. Buvo labai šaunu, nes kai kurie vaikai geometrines figūras pažįsta, todėl jie su džiaugsmu sušukdavo, koks pavadinimas! Po to mes aptardavome, į ką ta geometrinė figūra yra panaši. O kai aptardavome, nuspręsdavome, kokią dainelę dainuosime. Štai taip sukūrėme Micės, Acės ir Kumbacėlės šeštadieninės mokyklėlės daineles apie kvadratą:

httpv://www.youtube.com/watch?v=_nQA8VlcxjA

Dainavome ir apie trikampį. (Iš tiesų tai galima dainuoti apie bet kokią geometrinę figūrą).

Padainavę daineles, ėjome „statyti“ Kalėdų Seneliui namo (kvadratai, trikampiai ir stačiakampės durys (su užlenktais krašteliais, ant kurių reikia tepti klijus) buvo paruošti iš anksto). Be to, namelį dar dekoravome Kalėdiniais atspaudais (irgi pirktais Creacorner) ir nuostabiomis kreidelėmis. Iš tiesų: jei turite mažų vaikų, LABAI rekomenduoju nu(si)pirkti tokias kreideles: jos minkštutės, gražios, ryškios spalvos…žodžiu, tikras lobis mažiems vaikams!

P1120619

P1120620

P1120621

P1120622

3)    Trečiame centre mokėmės dainelę apie eglutę:
Eglutė

Pasipuošusi, mažutė
Balto sniego paltuku
Brenda per pusnis eglutė
Be kelių ir be takų

–    Kur, eglute, tu eini?
Gal mieste tu gyveni?
–    Per pusnynus aš einu
Paklausyt žiemos dainų.
(Žodžiai P.Gaulės; Muzika: šeštadieninės mokyklėlės sudaryta popuri įvairių kitų dainų motyvais)

httpv://www.youtube.com/watch?v=n7xabgNTZXg

Dar negaliu nepapasakoti apie šios dienos užkandėlę. Visų pirma, viena mama atvežė skanutėlių šviežutėlių sausaininių pyragaičių, kuriuos galėjo skanauti visi, kas norėjo. Visų antra, jauniausias mokyklėlės mokinukas atvežė visą dubenį vynuogių iš…SAVO SODO! O jau jų saldumas ir skanumas! Be to, mažylis visas jas pats užnešė į antrąjį aukštą ir taip buvo susikaupęs, kad šiandien pirmą kartą drąsiai liko be mamytės ir buvo itin linksmas ir aktyvus mokyklėlėje! Ačiū jums, mielosios mamos!

Pabaigai pradėjome skaityti suomių autoriaus M.Kunnas knygą „Kalėdų Senelis“. Šią knygelę skaitysime keletą šeštadienių, nes jos paveikslėliai labai gražūs (kol visus apžiūrime, apkalbame), o ir istorija gan ilga.

Gal būtume paskaitę ir daugiau, bet Morta pro langą pamatė besirenkančius tėvelius, sušuko, kad mato X mamą ir, žinoma, visų vaikų dėmesys nukrypo į langus. Kur ten dėmesys…visi puolė prie langų! Taigi sudainavome Kumbacėlės dainelę ir ėjome rengtis…