„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Rudeniški pamąstymai švenčių ir darželių tema.
2010 10 03

Jau ne kartą ir ne du esu sakiusi, kad man patinka Halloween’as. Šiandien pagalvojau, kad tikriausiai todėl, kad ši šventė būna rudenį ir yra apgaubta mistikos šydu – tarsi rudeniniu voratinkliu ar po kiškių pirties pievoje kylančiu rūku. Labai mėgstu žvalgytis, kokiais kostiumais žmonės puošiasi. Dažniausiai – žiūrėdama į tas nuotraukas – galvoju, kad man tai tikrai be šansų tokį sukurpti. Na, bet idėjų pasisemti juk galime visi!

Štai čia rašo, kad šituos kostiumus gali pagaminti bet kas. O štai šitie kostiumai – kai pasipuošti nori visa šeima. Jeigu pasipuošti nori iš tiesų VISI namų gyventojai, tai galima akis paganyti ir į šiuos kostiumus 🙂 O jeigu vienas namų gyventojas vis dar pilvelyje, tai galite išsirinkti vieną iš šių kostiumų.

O kol kurpsite kostiumą, į orkaitę galite pašauti labai skanius pyragaičius. Mes vakar vakare, sumigdę vaikus, žiūrėjome filmą: atsidarėme vyno ir išsikepėme pyragaičius, tačiau į vidų dar sukau cinamonuotus obuolius. Niams! Tik tiek, kad aš perku ne trapią tešlą, o – kaip viena mano draugė pasakė – bandelinę, mat man visos tos sluoksniuotos nepatinka 🙁 O galbūt norite su vaikais išbandyti įvairiausius šventinius desertėlius?

Ir jeigu visa tai padarius dar norėsis išpuošti namus moliūgais, tačiau ne skabtuotais, o pieštais, tai tikrai šaunių idėjų galite semtis štai čia.

Na, o kadangi švietimas yra neatskiriama mano kasdienybės dalis, tai mes galime diskuoti apie tai, kodėl tėvai nustebo, kad reikia mokėti už vasaros mėnesius? Mat mes šia tema prieš savaitę diskutavome su keliom mamom lenkėm, viena este ir dviem latvėm. Mat, pasirodo, ir Estijoje bei Latvijoje kai kuriems tėvams kyla nepasitenkinimas, jei reikia mokėti už nesuteiktą paslaugą, mums čia, Belgijoje, net į galvą nebešauna tokia mintis. Kaip išvengti to nepasitenkinimo? Mes pagalvojome, kad reikia kelti mokestį! Tiek, kad per devynis mėnesius tėvai sumokėtų tiek, kad padengtų visas vasaros išlaidas. O jei vaikas nelanko, tai jau tėvelių, o ne ugdymo įstaigos reikalas. Nors…mes Belgijoje vasarą mokam už Gertrūdos lopšelį ir visai nesvarbu, ar ji jį lanko, ar ne. Teisybę pasakius, mūsų nebuvo 2.5mėn, ir tie mokėjimai buvo gan skausmingi ne tik finansiškai, bet ir psichologiškai… Todėl galvoju, kad gal Augusto mokykla, kurioje moki 10 mėnesių (ir TIKRAI į tai – kaip ir visose tarptautinėse mokyklose – yra įskaičiuoti visi vasaros kaštai), yra priėmusi geresnį sprendimą? Nes juk patalpos yra (ir jas sutvarkyti reikia), atlyginimus mokėti reikia, daržnai dar mokytojai siunčiami į mokymus… Kaip manote jūs? Ar geriau brangiau, bet 10 mėnesių ir galvoti, kad už vasarą nereikia mokėti, ar geriau 12 mėnesių, bet pigiau kas mėnesį? Aš objektyviai atsakyti ne(be)galiu, nes mūsų vaikai eina ir į tokią, ir į tokią mokyklas/darželius…jau susitaikėme su abiem variantais:)

Nuotrauka: Jellybean pumpkin by photosavvy