„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Pyragaičiai Augustui…siunčiam skaniausią Gustei!
2010 04 29

Ryt Augusto mokykloje – antrasis jo klasės fund-raiser’is (lėšas pritraukianti atrakcija) šiais metais. Visiškai paprastas reikalas: visi klasės vaikai atneša sausainiukų, pyragaičių ir kokių nors kitokių skanumynų, kurie būna parduodami mokyklos vaikams/darbuotojams per pertraukas bei po pamokų.

Galima atnešti pirktinių ir keptinių. Praeitą kartą pirkau, tai šį nusprendžiau iškepti. Be to, keptiniai būna populiaresni ir pritraukia daugiau lėšų . Tiesiog praeitą kartą sirgo mergaitės ir – sutapk tu man! – šįkart vėl serga. Tačiau šįkart jau sveiksta, tai nusprendžiau būti pavyzdingesnė, nei praėjusį kartą 😀

Skanumynus ryt iš ryto visi vaikai suneš sekretorei. Prieš pirmą pertrauką ateis keli tėvai-savanoriai, kurie sustatys koridoriuje ir lauke stalus, viską gražiai išdėlios, užrašys kainas ir…pasiruoš mažylių antplūdžiui, kurie visi atsineša smulkių, nes ne kartą jiems yra primenama, kad bus per pertraukas galima nusipirkti skanumynų!

Sausainius parduoda klasės tėvai-savanoriai. Aš šįkart irgi užsirašiau – pardavinėsiu pyragaičius po pamokų. Niam!

Už surinktus pinigus klasė susigalvoja kokį nors smagumą ir balsuoja, ką darys (ir demokratijos, ir kritinio mąstymo, ir matematikos pamokos :D). Pavyzdžiui, išvyką į muziejų, koncertą, picų vakarėlį (vietoj pietų) ir t.t. ir pan.

Augustas man šiandien pasakė, kad man  nebūtina kepti, nes visi supras, jei jis pasakys, kad serga jo sesės, todėl mama negalėjo iškepti… Jau vien dėl to man norisi jam iškepti 🙂 Kad jis žinotų, kad – kai nori – viską galima padaryti!

O kadangi šiandien (04.28) mūsų krikšto dukrelei šešeri (kuri – kaip tik kai mes skambinome – sugebėjo – kaip ir tikėtina tokio amžiaus damai – būti pabėgusi toli nuo telefono :D), tai siunčiam jai patį didžiausią ir labiausiai vykusį pyragaitį! Saldūs bučkiai iš Briuselio, mieloji!

Receptėlis labai paprastas:

150g tirpinto sviesto

150g smulkaus cukraus

175g miltų

šaukštelis kepimo miltelių

3 kiaušiniai

1 šaukštelis vanilės esencijos

Viską viską sumaišai ir kepi 180 laipsnių įkaitusioje orkaitėje maždaug 20min. Galima papuošti, kad apetitniau atrodytų 🙂

Teisybę pasakius, esu valgius ir skanesnių, na, bet juk vaikai mėgsta tokius paprastus a la keksus, o ne kokias nors mandrybes! Ši paprasta taisyklė, tikiuosi, pasitvirtins ir šįkart!