„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Populiariausi 2008 vardai.
2009 05 12

37740313_0af946a39a_m

Kai viename mano sekamų tinklaraščių vakar atsirado populiariausių 2008 metų naujagimiams duodamų vardų sąrašas, nusprendžiau paieškoti, kokie populiariausi vardai praėjusiais metais buvo Lietuvoje.

Štai tokie populiariausi vardai Vilniuje: Gabrielė, Gabija, Emilija, Danielius, Dominykas ir Matas vardai. Man netikėtas buvo, kad Danielius toks populiarus. Kiti vardai – kaip matote –  atspindi visoje Lietuvoje esančias tendencijas.

O kaip yra Lietuvoje? Berniukiškų vardų „medalininkai”: Matas, Nojus ir Lukas, o mergaitiškų – Emilija, Kamilė ir Gabija. Koks sutapimas! JAV – Emma, Lietuvoje – Emilija. Kokia šio vardo reikšmė? Ogi „veržli”, „nepralenkiama”! Kaip tik tai, ko pasauliui, įklimpusiam į krizę, labiausiai reikia – veržlių žmonių, kurie padėtų išsiveržti iš jos! Mies irgi turime dvi drauges Emilijas: viena porą mėnesių vyresnė už Mortulę, likusi draugė Lietuvoje ir viena porą mėnesių jaunesnė už Gertrūdą…čia, Belgijoje! Ir, turiu pasakyti, veržlumu tai tikrai lenkia mūsų merginas!

Austėja, žiūriu, jau kelinti metai iš eilės dešimtuke, bet niekada negavo prizo:)

Prisimenu, buvo tokia svetainė, kurioje galėjai pamatyti, kiek vaikų gavo tais ar kitais metais vieną ar kitą vardą (kažkodėl jos nebėra), tai labai mėgdavau įlįsti ir vis „patikrinti” kokį nors vardą. Iš tiesų juk smalsu, kiek tėvų taips pačiais metais sugalvojo vaikui duoti tokį patį vardą kaip ir tu!

Nuotrauka: Giant Ginkgo; No Name