„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Popietė su Algimantu Čekuoliu – apie ikimokyklinį ugdymą.
2011 02 01

Kai trečias žmogus pasakė, kad paskutinėje laidoje „Popietė su Algimantu Čekuoliu” gerbiamasis A.Čekuolis paantrino mano nuolat skelbiamoms tiesoms :), tai pagalvojau, kad tikrai verta pažiūrėti tą laidą.

Na, o ką gi aš visą laiką sakau? Visų pirma tai, kad pažymiai atspindi tik žinias, o gebėjimas tas žinias taikyti gyvenime – visai kas kita, nes žmoguje yra daug to, ko testais ir egzaminais neapčiuopsi. Visų antra tai, kad svarbiausia – ikimokyklinis ugdymas. Štai A.Čekuolis primena Harvardo mokslininkų atliktą tyrimą, kur, pradėjus vaikams lankyti normalią mokyklą, atrodo, išnykdavo gero darželio bagažas, tačiau longtitudiniai tyrimai parodė, kad vėliau gyvenime gero darželio palikimas išplaukia į paviršių ir suteikia pagreitį. Išvada – geras darželis (žinoma, geras darželis be gero pedagogo yra neįmanomas!) duoda tai, kas lieka visam gyvenimui. Ir tai – ne atsitiktinumas. Kaip teigia pats A.Čekuolis – „nevertinti išsilavinimo yra pavojinga visuomenei!”.

Taigi apie tai, koks yra svarbus žmogus, kuris dirba su vaikais ir koks svarbus yra ikimokyklinis ugdymas, žiūrėkite LRT archyve 2011.01.30 laidą „Popietė su Algimantu Čekuoliu” (nuo maždaug 13 minutės).

Aš irgi šventai tikiu, kad pakilsime iš balos (patiko man šis A.Čekuolio pasakymas) ir suprasime, kad ikimokyklinis ugdymas – svarbiausia, o svarbiausiam ugdymui reikia puikiausių pedagogų; kad būtent ikimokykliniame amžiuje pasąmonėje fiksuojasi pagrindiniai gyvenimo dėsniai ir tik tą mums supratus ir dirbant atitinkama linkme užaugs tokia visuomenė, apie kokią svajojame. Žodžiu, kviečiu visus šaunius pedagogus vienytis, o tėvelius vertinti ir tausoti juos bei siekti, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbtų tik šaunūs ir šauniausi pedagogai, nes didele dalimi jie yra atsakingi už tai, kur mūsų vaikai bus po 20 metų.

P.S. Na, kad jau žiūrime filmukus, tai tuo pačiu galime pažiūrėti ir „Mamyčių klubo” sausio 29d laidą, kurioje pristatoma „Vaikystės Sodo” Emocinio intelekto lavinimo programa. Išduosiu mažą paslaptį – galima pamatyti, kaip atrodo mūsų „Vaikystės Sodas” 🙂  Smagaus žiūrėjimo!

Nuotrauka: Preschool climber by hfb