„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Pirmąkart Lietuvoje verslo centre įsikurs vaikų darželis
2015 09 16

Kitais metais didžiausio Baltijos šalyse ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ darželinukai į užsiėmimus žengs kartu su verslininkais. Nauja praktika – ikimokyklinukų ugdymas prie pat jų tėvų darbo – mūsų šalyje bus taikoma „Quadrum“ verslo centre.

„Šia integracija „Quadrum“ erdvėse stipriname verslo miesto mieste idėją. Ja siekiame, kad įvairias paslaugas šalia darbo vietos gaunantys nuomininkai su namais ir buitimi susijusius rūpesčius galėtų išspręsti daug patogiau ir greičiau“, – teigia nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Schage Real Estate“ direktorius Kjetil T. Hanssen.

Daugiau tokios iniciatyvos privalumų pastebi ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. „Pastebėta, kad netoli vaikų galintys būti tėvai išgyvena mažiau streso, o mažieji lengviau adaptuojasi. Tėvai, dirbdami šalia vaikų, gali daug lengviau įsitraukti į įvairias veiklas su atžalomis, daug dažniau su jais pasimatyti. Be to, verslo centrai dažnai yra patogioje miesto dalyje, tad su vaikais galima efektyviai įgyvendinti ugdymo programą: keliauti į miesto centrą, muziejus, parkus“, – sakė A. Landsbergienė.

Nuo pat pirmųjų „Quadrum“ ir „Vaikystės sodo“ atstovų susitikimų tapo aišku, kad bendra vizija turi daug sąlyčio taškų. „Itin modernus ir atitinkantis aukščiausius standartus verslo centras bus puiki vieta įgyvendinti „Vaikystės sodo“ ugdymo programą. Tikimės bendradarbiavimo su šiame centre įsikursiančiomis įmonėmis – juk vaikai geriausiai mokosi aktyviai tyrinėdami juos supantį pasaulį, tad, manau, vieni kitiems galėsime pasiūlyti daug bendradarbiavimo galimybių“, – neabejojo A. Landsbergienė.

Pasak Kjetil T. Hanssen, nors tokia bendradarbiavimo patirtis šalyje analogų dar neturi, tikimasi sėkmės.

„Manome, jog galimybė „Quadrum“ nuomininkams būti arčiau vaikų bus paranki, o ir patiems vaikams verslo centras – tai saugi, įdomi, nors ir netradicinė, aplinka. Tad išsakę vieni kitiems lūkesčius džiaugiamės, jog pavyko susitarti ir įgyvendinti šią modernią, Lietuvoje naują bei drąsią idėją“, – teigė Kjetil T. Hanssen.

A. Landsbergienė neabejoja, kad dauguma „Vaikystės sodo“ auklėtinių bus „Quadrum“ nuomininkų vaikai.

„Žinia, kartais tenka užtrukti darbe – tokiu atveju nereikės jaudintis, kur tuo metu bus vaikas – bus galima jį pasiimti ir atsivesti į darbą. Jeigu vaikas netikėtai apsirgtų, bus nesudėtinga juo pasirūpinti. „Vaikystės sodas“ jau nuo 2010 metų kuriasi ten, kur žmonės dirba, nes tikime, kad dirbančių XXI amžiaus profesionalų šeimoms parankiau yra tuomet, kai darželis – netoli darbo“, – įsitikinusi socialinių mokslų daktarė.

Tuo tarpu aukščiausiai biurų klasei priskiriamas verslo centras „Quadrum“ išsiskirs ne tik netradiciniu požiūriu į verslo aplinką, bet ir novatoriškais techniniais sprendimais. Jis taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, turėsiančiu tarptautinį poveikio aplinkai vertinimo sertifikatą BREEAM. Tai – aukštos statinio kokybės garantija, kuri suteikiama įvertinus pastatų konstrukcijų tvarumą, poveikį sveikatai, energijos taupymą, vandens kokybę, medžiagų, atliekų ir žemės panaudojimo efektyvumą.

Naująjį verslo miestą mieste sudaro trys pasaulio šalių vardais vadinami pastatai, kartu su kitomis erdvėmis užimantys bendrą 70 tūkst. kv. m. plotą. „Quadrum“ apima ne tik biuro patalpas, bet ir rekreacinę zoną – apželdintą miesto gyventojams ir svečiams atvirą kiemą, 700 vietų požeminį garažą, taip pat – atskiras kultūrines bei paslaugų zonas. Bendra „Schage“ investicijų vertė į projektą – 75 mln. eurų.

„Schage“ plėtojamame verslo pastatų ansamblyje įsikurs prancūzų investicijų įmonės valdoma aviakompanija „Avion Express“, informacinių technologijų įmonė „Tervezo“, būstinę įsteigs ir „DNB“ bankas.

„Quadrum“ verslo centras duris atvers kitų metų pavasarį.