„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Panos piešia.
2009 11 22

P1120599

Man visada įspūdinga ta akimirka, kai vaikai pradeda piešti: jiems atsiveria naujas pasaulis, ir piešimo priemonė tada yra beveik nebepaleidžiama iš rankų. Kai gyvenome Lietuvoje, savo bute, vaikai turėjo žaidimų kambarį, kuriame nebuvo lovų ir stalų: tik laipynės, „laivas” (tokia kaip ir lentyna žaislams, tačiau ant jos buvo galima užlipti (buvo ir laiptai), su virve nusileisti, o ir palįsti po laiptais), žaislai, sūpynės ir…ten buvo galima piešti ant sienų! Kokių tik grožybių nebuvo ten pripiešta! Gal todėl ir nebuvo poreikio piešti visur, kur papuola???

Gertrūda mėgsta piešti visur. VISUR. Prieš keletą dienų kažkaip sugebėjo užsiropšti ant kėdės ir žaliu flomasteriu išpiešti visą mano kompiuterį. Išpiešė pagalvėles, kurias dedame ant kėdžių valgomajame. Ne kartą nusitraukė kojines ir piešė ant kojų arba, žinoma, rankų. Žodžiu, piešti galima ant bet kokio paviršiaus. Svarbiausia – rasti KUO, nes dabar jau visos piešimo priemonės yra sukeltos ir duodamos mažajai piešimo fėjai tik tada, kai mes stebime.

Morta labai mėgsta piešti. Ir man jos piešiniai labai gražūs, išbaigti tokie.

Ir štai prieš maždaug savaitę parduotuvėje radau dar nematytas kreideles. Žinokite, fantastika! Abi merginos piešia ir piešia… Jeigu turite galimybę jų įsigyti ir mažų vaikų, būtinai išbandykite!

Visų pirma, jos gan didelės, tai  vaikui, kurio smulkioji motorika dar nėra labai išlavinta, lengva paiimti. Visų antra, neišsteplioja rankytės, nes kreidelė atrodo tarsi flomasteris, tačiau galą galima sukti ir „išsukti” tiek kreidelės, kiek norisi. Visų trečia, piešiasi itin lengvai, o spalvos ryškios ir iš tiesų gražios.

2390_C6_15244

2390M_C6_15245

Kreidelės yra paprastos ir su blizgesiu. Na, tos su blizgesiu nepasakyčiau, kad daug to blizgesio turi, todėl – jei kaina skiriasi – tai nebūtina pirkti abiejų rinkinių.

Tačiau iš tiesų pradedančiam piešti mažyliui labai rekomenduočiau, nes Gertrūdai šios kreidelės dabar – pačios mėgiamiausios!

Štai tokie gražūs piešiniai, piešti šiomis kreidelėmis:

P1120625

P1120626

Nors šiaip Mortai labiausiai patinka piešti pieštukais (teisybę pasakius, aš Mortos (ir kitų vaikų) niekada neskatinau piešti flomasteriais po to, kai buvau smulkiosios motorikos seminare (JAV), kurio metu buvo kalbama, kad iš tiesų pats naudingiausias piešimo būdas vaikams dėl lavėjimo visomis prasmėmis yra piešimas pieštukais):

P1120631

P1120627

P1120628

Ir dar. Morta dabar visur rašo savo vardą. VISUR. Net šeštadieninėje mokyklėlėje neleidžia užrašyti, nes nori ant visų darbelių savo vardą užrašyti PATI:

P1120630