„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Nutraukti nėštumą…o gal išvengti?
2009 06 17

2720836936_76a3b8c032

Nežinau, ar skaitėte, jog JAV buvo nušautas gydytojas, kuris atlikdavo abortus moterims, kurių nėštumas būdavo didesnis, nei 21 savaitės (tokios klinikos buvo tik trys JAV. Dabar, taip išeina, liko tik dvi)? Daktaras buvo nušautas Kanzaso valstijoje, bažnyčioje, kurioje lankydavosi. BAŽNYČIOJE. Nieko sau…

Man čia keista du dalykai: a) kad jis lankėsi bažnyčioje ir b)kad tas, kuris nušovė, juk tikriausiai yra krikščionis (jie paprastai yra aršūs abortų priešininkai), o šauti bažnyčioje…

Kai bebūtų, 67 metų vyras, keturių vaikų tėvas ir 10 vaikų senelis buvo nušautas. Bet kuriuo atveju jiems ir kitiems jo artimiems žmonėms tai – tragedija. Net pats prezidentas B.Obama pareiškė, kad nuomonių skirtumai negali būti sprendžiami tokiu keliu…

Žinoma, tai vėl sukėlė diskusijas: ar abortai turi būti legalūs, ar turi būti uždrausti? Kiek teko su kuo nors diskutuoti, tai beveik visada diskusija būna, tarkim, karšta (ypač, jei nuomonės išsiskiria).

Kokia mano nuomonė? Manau, kad reikia rūpintis prevencija. Kad būtų kuo mažiau nepageidautinų nėštumų. Nes nemanau, kad tos moterys, kurios vis dėlto apsisprendžia nutraukti nėštumą, ateina pas gydytoją su šypsena ir džiugiai pasišokinėdamos… Bet kuriuo atveju tai yra sunkus sprendimas, kurio pasekmes moteris jaus visą likusį gyvenimą: viena daugiau, kita – mažiau, bet jaus.

Aišku, man kažkaip įstrigo, kad tokius vėlyvus nėštumo nutraukimus JAV atlikdavo tik trys klinikos. Kadangi esu primiršusi, pasitikslinau tai, koks kūdikis yra 21 savaitę… skaičiau, o kūnu bėgiojo šiurpuliukai, nes vis galvojau, kad tos moterys apsispręsdavo darytis abortus, kai vaikelis buvo VYRESNIS, nei 21 savaitės!!! Jei ne dėl medicininių priežasčių, jei ne gyvybės/mirties klausimas, tai kokia priežastis turi būti, kad taip apsispręstum…Dievas žino.

Prisiminiau, kaip magistro studijų laikais rašiau darbą apie abortus ir apie nepageidaujamų nėštumų prevenciją. Tada skaičiau knygą (parašytą daktaro, dariusio abortus, o po to tapusio abortų priešininku), kurioje buvo parašyta, kad 10 apsisprendusių darytis abortą moterims parodžius jų negimusį vaikelį (ultragarsas) ir pasikalbėjus, 9 apsisprendžia aborto ne(si)daryti. Įdomu, ar vis dėlto tai tiesa?

Ir dar prisiminiau kaip dalyvavau paskaitoje, kurios metu reikėjo balsuoti, ar darysime abortą moteriai, jau turinčiai daug vaikų, gyvenančiai skurde ir turinčiai visai jos neremiantį vyrą… Dauguma balsavome, kad tegul. Pasirodo, nužudėme Bethoveną. Brrrrr….

Tačiau nemanau, kad abortų uždraudimas išspręstų nepageidaujamų nėštumų problemą: tik užmerktumėme akis prieš problemą. 2007 Lietuvoje nėštumą nutraukė 866 paauglės, iš viso buvo nutraukti (2006) 14 976 nėštumai. Ar jų sumažės, jei uždrausime?

Nuotrauka: Zuan „Pregnancy”