„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Naujas vakaro ritualas – skaičiavimo/matavimo knygelė.
2010 06 07

Tame pačiame blusų turguje, kuriame pastvėriau ir nedideliame konkursėlyje sudalyvavusią prizinę knygelę, čiupau dar vieną knygelę, vertą tikrai daugiau, nei 2eu, kurių už ją paprašė! Pam Adams „Ten Beads Tall”. O šią knygelę noriu aprašyti, nes neabejoju, kad yra labai kūrybingų mamų ir auklėtojų, kurios lengvai pasidarys kažką panašaus!

Jau esu minėjusi, kad labai mėgstu su vaikais atlikti įvairias matematines užduotis. Teisybę pasakius, daug labiau, nei daryti darbelius ar mokytis raideles:) Ir štai pamačiau šią nepaprastai praktinę knygelę. Kodėl praktinę? Ogi todėl, kad su Morta skaičiuojame, kiek, pavyzdžiui, reikia nueiti žingsnių iki mašinos/stulpo, kiek delniukų tilps ant stalo ir t.t. ir pan. Žodžiu, noriu, kad ji ne tik skaičiuotų, bet ir praktiškai pradėtų suprasti, kaip ir kodėl yra matuojami daiktai!

Ši knygelė – kietais puslapiais. Puslapių nėra daug, tačiau visuose – labai aiškios ir ryškiais kontūrais iliustracijos. Į knygelę – tarsi skirtukas – įrišta virvelė, ant kurios suverta 10 įvairių spalvų kubų.

Ir štai su jais matuoji, kokio ilgio yra iliustracijos. Pavyzdžiui, peliukas – vienas kvadratėlis (taip mes sakome su Morta), o medis – visi dešimt!

O kiek kvadratėlių „suvalgo” spalvingas skėtis?

Žiūrėk, mama, ir skėtis, ir medis yra VIENODI – 10 kvadratėlių! (Lyginame…)

Katė – tik keturi!

O kokio ilgio kengūros uodega? Ar ilgesnė už jos kūną?

Mortai šis žaidimas labai patinka: nusiprausia, išsivalo dantukus ir prieš pasaką štai taip keletą minučių gulinėjame ir žaidžiame matematiką…

Žinoma, kur buvus, kur nebuvus atkeliauja mūsų mažoji uoga – mums tai reiškia, kad atiduodame jai mokytis, o pačios skaitome itin pamėgtą knygą apie Honziką. Juokingiausia, kad Gertrūda deda kvadratėlius prie paveikslėlių ir rimčiausiu veidu sako: diu, tys, diu, diu, tys…

Štai toks trumputis mūsų pastarųjų dienų ekstra ritualas…