„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Naujas A. Landsbergienės verslas: sulaukiau klausimo, ar gavau vyro leidimą
2015 04 12

Nors garsiausi pasaulio edukologai sutaria, kad pirmieji šešeri metai yra esminiai vaiko asmenybei ir įgūdžiams formuotis, ikimokyklinis ir pradinis ugdymas Lietuvoje – podukra Pelenė. Siekis įkurti lietuvišką, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančią privačią Karalienės Mortos mokyklą dr. Austėjai Landsbergienei (37) kilo natūraliai. Prieš ketverius metus duris atvėrusių darželių „Vaikystės sodas“ pagrandukams tiesiog atėjo metas keliauti į mokyklą.

Dešimtmetį patirtį kaupusi tarptautinėse mokyklose, vėliau su organizacija „Council of International Schools“ moteris vykdė jų akreditaciją. Taip iš labai arti teko pažinti įvairių tipų privačias ugdymo įstaigas, įsikūrusias visame pasaulyje. Per tą laiką išsigrynino mintis, kaip kokybiškai perteikti šią patirtį Lietuvoje.

„Visuomenėje gajus požiūris, kad privati mokykla yra tiesiog pagerintas valstybinės švietimo įstaigos variantas, tačiau iš tiesų tai yra visai kitokia alternatyvaus ugdymo filosofija. Ypač daug dėmesio savo mokykloje skiriame lyderystei ir emociniam intelektui ugdyti. Siekiame įsitvirtinti kaip gamtos ir technologijos mokslų krypties mokykla. Bet ne mažiau svarbūs yra menai, ugdantys žmogaus kūrybingumą. Jei mokslininkai nebūtų kūrybingi, iki šiol sėdėtume prie žibalinės lempos“, – teigia pašnekovė.

Paslauga dvigubam klientui

Karalienės Mortos mokyklą Vilniuje dr. A. Landsbergienė atskyrė nuo privačių darželių tinklo, kad pastarųjų neištiktų minėtas podukros likimas. Šį rudenį nauja pradinio lavinimo mokykla pasitiks moksleivius Kaune, o Vilniuje keturias klases baigę mokinukai mokslus tęs penktojoje. Karalienės Mortos mokykloje vaikai mokosi pagal kontekstinio ugdymo metodiką, kurios pagrindas – tarptautinio bakalaureato programa. Vadovės tikslas aiškus – visas 12 klasių aprėpianti privati gimnazija.

Dar prieš dešimtmetį daugelis šiuo metu perspektyviausių specialybių nė neegzistavo. Kad vaikas būtų pasiruošęs pašėlusiu tempu lekiančio pasaulio iššūkiams, svarbiausia ugdyti lankstų, greitai naujas žinias gebantį įsisavinti ir už standartinio mąstymo ribų mokantį išeiti žmogų.

Keturių vaikų mamos dr. A. Landsbergienės teigimu, privataus ugdymo verslas nėra tipinė prekyba prekėmis ir paslaugomis. Šioje veikloje tenka kur kas daugiau dėmesio skirti personalui valdyti, žmogiškiesiems ryšiams kurti. Jei įprastame versle su lūkesčių neatitikusiu darbuotoju galima atsisveikinti po pirmųjų mėnesių, mokytojus tenka rinktis labai atsakingai, kruopščiai įvertinant ne tik jų profesinį pasiruošimą, bet ir asmenybę.

„Parduodame ne daiktą, kurio kultūringai aptarnautas klientas galbūt vėl grįžtų po kelerių metų. Mes, teikdami paslaugą, privalome nuolatos pateisinti lūkesčius. Dar sunkiau yra tai, kad iš esmės turime du klientus – tėvus ir mokinius. Tie, kurie moka už mokslą, paslaugą mato labiau iš išorės, o tiesioginiai naudos gavėjai yra tokio amžiaus, kad, paklausti apie tai, ką nuveikė mokykloje, dažniausiai atsako „nieko“, – juokiasi privačios mokyklos steigėja.

It darnus orkestras sustyguotame kolektyve mokytojai neverčiami dirbti administratorių darbo, nes puikus pedagogas toli gražu neprivalo būti geras vadybininkas. Kitaip vaikai prarastų gerą mokytoją, o mokykla gautų netikusį direktorių. Ėmusis šio verslo, dr. A. Landsbergienei teko sulaužyti ne vieną stereotipą, ne tik diegiant vakarietiškus švietimo įstaigos veiklos metodus, bet ir apskritai keičiant požiūrį į verslininkę moterį.

„Ėjau derėtis dėl patalpų nuomos, o sulaukiau klausimo, ar gavau vyro leidimą. Taip ir pakirto kojas, – kuriozišką situaciją prisimena mokyklos vadovė. – Sėkmingai plėtodama verslą ir pelniusi gerą vardą, tokių klausimų išgirstu rečiau. Tačiau visuomet pabrėžiu: jei jaunos merginos ir moterys imasi verslo, savarankiškos veiklos, būtina jas kuo dažniau girti ir palaikyti, nes daug talentingų moterų, neatlaikiusių visuomenės spaudimo, pasiduoda. Pažiūrėkite į „Fortune 500“ bendrovių sąrašą ir suskaičiuokite, kiek ten moterų. Tačiau pasaulis tobulėja ir paradigmų kaita ilgainiui įvyks“, – neabejoja pašnekovė.

„TOP 50 inovatyviausių jaunų verslų, sukurtų moterų” iniciatyvos ėmėsi „BZN start“ kartu su partneriais: „Swedbank“, AB, dantų pasta „Ecodenta“, prekybos ir pramogų centru „Ozas“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), Mykolo Romerio universitetu, naujienų portalu „Delfi“ ir „Žinių radiju“.

Tekstas buvo išspausdintas portale DELFI: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/naujas-a-landsbergienes-verslas-sulaukiau-klausimo-ar-gavau-vyro-leidima.d?id=67654418