„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Naktinis pienelis.
2009 10 08

DSC09684

Turbūt visos maitinančios mamos žino, kad motinos pieno sudėtis nuolat kinta: ji yra visada tokia, kokios labiausiai reikia vaikučiui. Tačiau…ką daryti toms, kurios pienelį nusitraukia? Pavyzdžiui, yra mamų, kurios nori pamiegoti, todėl nusitraukia pienelio, kad vyras galėtų pakeisti vieną naktinį maitinimą. Kitos išeina į darbą, todėl tenka nusitraukti vakare, kad kitą rytą mažylis turėtų pienelio.

TAČIAU…atliktas tyrimas, kuris kelia klausimą, ar verta duoti dieną nu(si)trauktą pienelį kūdikiui nakties metu? Ispanijos mokslininkai nustatė, kad naktiniame motinos piene yra daugiau miegą sukeliančių nukleotidų, nei piene, kuris gaminasi dieną. Gal tai paaiškina, kodėl beveik visų naktinių maitinimų metu dauguma kūdikių valgo valgo ir…saldžiai užmiega??? (bent jau su mūsų vaikais – visais keturiais, beje, tai – taisyklė. Na, nebent kalasi dantys ar kūdikėlis serga.)

Kad patikrintų šią hipotezę, mokslininkai (Christina Sanchez ir Javier Cubero) papildė miegą sukeliančiais nukleotidais mišinuką. Kūdikiai, kurie gėrė šį mišinuką, užmigdavo greičiau ir miegodavo ilgiau, nei tie, kurie gėrė įprastą mišinuką.

Ir dar. Yra hipotezė, kuria teigiama, jog kūdikiai naktį keliasi, nes tai yra savisaugos instinktas prieš SKMS (staigios kūdikių mirties sindromą). Pavyzdžiui, man patikusiame La Leche League straipsnyje teigiama, kad krūtimi maitinami kūdikiai miega ne taip giliai, be to, dažnai miega su motinomis, todėl rečiau sustoja jų kvėpavimas.

Na, aš nusitraukdavau ir vakarinį, ir dieninį pieną, tačiau…naktį manęs niekas nepakeisdavo. Aš tai nelabai įsivaizduoju, kaip aš pramiegočiau, jei žindomas kūdikėlis verkia. Jei MANO žindomas kūdikėlis verkia 😀 Bet čia jau mano ypatumai, kaip sakant 😀 Kadangi su trim vaikais ganėtinai anksti išėjau į darbą, tai visiems teko ne tik ragauti, bet ir atsigerti DAUG nutraukto pienelio. Dabar galvoju…galbūt maniškiai daugiau dieną miegodavo, nes gaudavo vakarinio (nusitraukto) pienelio dozę??? Įdomu…bet jau, kaip sakant, nebepatikrinsi!

O jūs nusitraukiate? Ar esate bandžiusios (kad geriau išsimiegotumėte) nusitraukti pienuko, kurį naktį kūdikiui sumaitindavo tėvelis? Kaip pavykdavo, jei bandėte? Labai įdomu…