„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mūsų šeimos stalo žaidimai. „Vaiduoklių laiptai”.
2010 04 08
Amžius: Siūlo 4+. Taip ir sakyčiau. Žaidimą pradėjome žaisti su keturmečiu Augustu. Jam sunkiausia buvo laikytis susitarimo nežiūrėti pakėlus, kuris tavo vaiduokliukas ir neverkti, jeigu netyčia atvedi į pergalę priešininką. Po kelerių metų prie žaidimo prisijungė ir Vilhelmas, dar kiek vėliau ir Morta. Lavina: Pastabumą, atmintį, susikaupimą ir…moko pralaimėti! Vaje, kiek kartų kuris nors iš pykčio, atrodė, išgaruos, kai atvesdavo į pergalę ne savo vaiduokliuką!
Originalus šio žaidimo pavadinimas – Geister treppe. Mes jį įsigijome gūdžiais laikais Pašilaičiuose buvusiame tokiame pasaže. Ir vat štai tame pasaže, nusileidus laiptais, buvo visokiausių „brokuotų” žaislų parduotuvė, kurią labai mėgom! Ir štai kartą ten radom šį žaidimą už 24Lt. Paplyšusiu įpakavimu, tačiau dėžutėje buvo viskas, ko reikia. Dabar juokas ima, nes Belgijoje šis žaidimas labai populiarus ir jį galima nusipirkti už lygiai 49.99EU. 😀
Žaidimą įsigijome, kai Augustui buvo kokie ketveri metai. Labai paprastas, bet kartu ir įdomus skirtingo amžiaus vaikams žaidimas.
Principas: Žaidimo lenta – laiptai, kuriais žaidėjai turi užlipti iki pat viršaus. Laiptus apnikęs saugo vaiduoklis, kuris, palietęs žaidėją (išmetus atitinkamą kauliuko pusę), paverčia jį vaiduokliu (žaidėjo figurėlė uždengiama baltu vaiduokliuko gaubtu. Dar labai smagu, nes figūrėlės „viršugalvyje” yra magnetukas, tai ji prikimba prie to vaiduokliuko). Įpusėjus žaidimui, visos žaidžiančiųjų figurėlės jau būna uždengtos. Tada prasideda tikrasis įdomumas – kuris vaiduokliukas mano? Juolab, kad karts nuo karto juos reikia sukeisti vietomis. Todėl labai gali būti, kad į pergalę atvesi ne savo figurėlę, o brolio arba sesės.
Nuotraukoje apačioje matosi, koks tai žaidimas: keturios figūrėlės (keturių spalvų), kauliukas, keturi keturių spalvų mediniai „blynai” (pasidedate prie savęs, kad neužmirštumėte (ypač vaikas), kokios spalvos jūsų figūrėlė ir keturi vaiduokliukai-gaubtai figūrėlėms. Ir laiptų lenta. Atrodo, labai paprasta. Taip ir yra. Bet ne mažiau ir smagu!
Žaidimas vis dar patinka visiems ir yra dažnas kandidatas renkantis stalo žaidimą vakarui. Beje, šis žaidimas – 2004 Metų Žaidimas.
Kur įsigyti? Žaidimas „Vaiduoklių laiptai”.