„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mūsų šeimos stalo žaidimai. „Kimble”.
2010 04 08
Amžius: Siūlo 4+, tačiau tikrai gali žaisti ir trimetis. Nors…Trimetei Mortai dažnai kildavo pyktis, kai tenka grąžinti nukirstą figurėlę atgal į bazę (todėl su ja žaisdavome pagal „specialias” taisykles), dar truputį sunku suprasti principą, kurią figurėlę geriau vesti pirmiau ir t.t. Aštuonmečiui Augustui žaidimas jau stipriai buvo nuobodokas ir žaidė tik todėl, kad jis vis dar įdomus mažesniesiems. Lavina: Kadangi daug kartų reikia mesti kauliuką ir skaičiuoti taškus, Mortai tai labai padėjo greičiau pradėti skaičiuoti. Dabar ji puikiai pati skaičiuoja kiek ir kur reikia paeiti. Kadangi žaidime labai stiprus sėkmės elementas, tai vaikas mokosi, kad ne viską jis gali visada kontroliuoti.

Šis žaidimas – tinkamas plačiam amžiaus ratui. Įsigijome Belgijoje, kadangi ieškojome žaidimo, kuris sudomintų penkiametį Villhelmą.
Principas. Žaidėjas, mesdamas kauliuką, turi nuvesti keturias figurėlės iš „bazės” iki „namų”. Iš bazės išvesti galima tik išmetus vienetą arba šešetą. Jeigu viena figurėlė atsistoja ten pat, kur stovi kito žaidėjo figurėlė, pastaroji grįžta į „bazę”.
Šiaip žaidimas ilgai trunka. Tiek ilgai, kad kas antrą kartą vaikai nebenori jo užbaigti. Tiesą sakant, nežinau, kiek kartų esamę jį baigę – kai pagalvoji, ne taip ir daug. Vyresniems jis nuobodus, mažesniems nėra smagus. Taigi – nors lyg ir gali žaisti įvairaus amžiaus vaikai, tačiau iš tiesų yra įdomus jau supratusiems žaidimo principą ir dar nepasiruošusiems rimtesniems žaidimams.
Tačiau – turiu pasakyti – vis dar dažnai žaidimas yra ištraukiamas. Visų pirma, Vilhelmui labai patiko Mikė Pūkuotukas, todėl ir susižavėjo žaidimu. Dabar panašiai yra su Morta – tie maži meškučiai labai žavūs! Man dar patinka tai, kad kauliukas – po gaubtu. Kai nori „mesti” kauliuką, reikia spausti gaubtą. Tai neleidžia vaikams „modeliuoti”, kaip čia išmetus kauliuką taip, kaip reikia ir, žinoma, kauliukas nėra pametamas!  Be to, žaidimas nereikalauja daug pastangų, todėl jį galima sužaisti, kai mama paprašo nusiraminti atsisėdus prie stalo arba kol vaikai laukia, kol iškeps blynai 😀