„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mūsų šeimos stalo žaidimai. „Jungle Speed”.
2010 04 09

Visi mūsų draugai ir giminės žino, kad mes mėgstame žaisti stalo žaidimus. Ir ne tik mėgstame, bet ir žaidžiame! Todėl mes dažnai gauname būtent stalo žaidimus dovanų. Ir štai vieni mūsų draugai iš dar (jau?) senų laikų atidarė internetinę stalo žaidimų parduotuvę. Ko tik jie neturi! Ir štai paklausė mūsų, ar mes nenorėtumėme išbandyti kokio nors žaidimo ir apie tai parašyti.  Taigi pirmasis išbandytasis žaidimas – „Jungle Speed”. Pagalvojau, kad parašysiu būtent apie jį, nes jau įsibėgėjau rašyti apie žaidimus, kuriuos nuolat žaidžiame ir kurie patinka!

Amžius: Siūloma 7+ (radau, kad net 10+, bet čia jau man atrodo nesąmonė!), tačiau sakyčiau, kad drąsiai galite bandyti žaisti su jaunesniu vaiku – ypač, jei jis yra pratęs žaisti stalo žaidimus. Vakar kaip tik išbandėme su Morta (4m2mėn), tai ji ne ką blogiau žaidė, nei berniukai! Žinoma, Morta dažnai žaidžia stalo žaidimus su mumis, be to, kartą savaitėje lanko stalo žaidimų būrelį. Lavina: reakciją, refleksus, pastabumą, sekų atpažinimą.

Žaidimo principas yra labai paprastas: yra kortelės, kurias išsidalina žaidėjai ir tokia „rankena”, kurią reikia čiupti, kai žaidėjai atverčia vienodas korteles. Kai kurios figūros (nupieštos ant kortelių), yra labai panašios, todėl iš tiesų reikia koncentruotis, ar ant kortelių tas pats raštas! Žodžiu, atverčia žaidėjas Nr1, tada žaidėjas Nr2 ir taip einate ratu, kol „iškrenta” tokios pačios figūros, o jau tada tai reikia kuo greičiau čiupti tą „rankeną”, kurią paprastai pastatome vietoje, kad visiems lengva būtų čiupti.

Tas, kuris pačiumpa, atiduoda visas savo sukauptas (atverstas) korteles tam, kuris nespėjo pačiupti. Jau supratote, kad tikslas – atiduoti visas savo korteles, ar ne? Man tai kažkuo priminė vaikystėje kortomis žaistą „Karą” 😀

Žodžiu, žaidimas yra smagus, greitai sužaidžiamas (nors mums dar nė karto nepavyko atsikratyti visomis kortelėmis (o instrukcijoje sakoma, kad būtent tai turi būti tikslas)) ir lengvai suprantamas.

Dar toks niuansėlis: vaikai vis bando pažiūrėti, kokią kortelę ištrauks! Na, jie mato, kokias korteles yra jau kiti ištraukę ir iš lėėėėėėėėto atvertinėja savąją, kad – jeigu ką – galėtų čiupti „rankeną”. Gabrielius dėl to sugalvojo taisyklę, kad korteles reikia atversti labai greitai. Žinoma, kartais tiesiog užsimiršta, tačiau tada verčia iš naujo. Na, kad būtų teisybė!

Nespėjau pačiupti…

Susikaupę stebim…

Hehehe, pasiimk visą mano krūvą!

Kad paįvairintų žaidimą, yra ypatingų kortelių. Pavyzdžiui, ši reiškia, kad kuo skubiau turi čiupti „rankeną” ir po ja padėti visas savo sukauptas atverstas korteles. Dar yra kortelė, kuri reiškia, kad dabar reikia stebėti spalvą, o ne formą…Žodžiu, yra įvairių paįvairinimų!