„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mūsų šeimos stalo žaidimai. „Guess WHO?”
2010 04 22

„Guess WHO?” (Atspėk, KAS?) – vienas populiariausių mūsų šeimos žaidimų. Tiksliau, mūsų šeimos berniukų. Pirmąjį žaidimą dar Lietuvoje padovanojo mano mama, o antrąjį – jau atsikrausčius į Belgiją Vilhelmui su gimimo diena padovanojo jo krikštatėvis. Amžius: Ant abiejų žaidimų užrašyta 6+, bet mūsų Morta nuo 3.5 jau žaidžia 🙂 Ir ne tik Morta, bet ir abu berniukai pradėjo maždaug 3.5. Be to, Augustui (9m) jis jau gan nuobodus, todėl siūlyčiau ne 6+, o 4+. Lavina: dedukcinius gebėjimus, gebėjimą užduoti klausimus, pastabumą.

Žaidimo esmė labai paprasta: yra dvi žaidimo lentos su vartomais langeliais, į kuriuos įdedami veikėjų veidų paveikslėliai/portretai. Vienas žaidėjas turi mėlyną lentą su paveikslėliais, o kitas – raudoną su tokiais pačiais paveikslėliais. Yra ir trečia tokių pačių paveikslėlių krūva – geltona.

Kiekvienas vaikas ištraukia po vieną portretą iš geltonos krūvos ir…prasideda spėjimas!Pavyzdžiui,  „Ar tavo veikėjas turi akinius?” Jei atsakymas „taip”, spėjantysis užverčia visus langelius, kuriuose veikėjai be akinių. Ir taip vis užverčia tuos veikėjus, kurie neatitinka spėjamo veikėjo charakteristikos, o klausimai tampa vis konkretesni, kol galiausiai spėja, kokią geltoną kortelė žaidėjas turi 😀 Žinoma, laimi tas, kuris greičiau atspėja.

Mūsų berniukų žaidimai yra su visokiais super herojais:

Ir su žmonėmis, kurių vardai užrašyti ant kortelių:

Dar yra tokie patys Disney herojų žaidimai, elektroninis „Guess WHO?” žaidimas ir pan. Žodžiu, sugalvoti juk galima bet ką! Man vieną kartą net buvo kilusi mintis, jog į rėmelius būtų galima sudėti giminaičių nuotraukas, ir vaikai išmoktų specifines kiekvieno giminaičio charakteristikas! O – gyvendami Belgijoje – taip prisimintų ir tolimesnius giminaičius, kuriuos net ne kasmet pamato…

Hmmm…ko dar paklausus? Ar visus užverčiau, kuriuos turėjau???

Man patinka, kad šis žaidimas yra vienas tų, kurį vaikai gali žaisti be jokio mūsų įsikišimo ir pagalbos. Kai berniukai buvo jaunesni, tai, atrodo, vis žaisdavo ir žaisdavo. Dabar dažniausiai žaidžia Morta su Vilhelmu pasislėpę berniukų kambaryje (kad rėmelių neužverstų ir kortelių neištampytų Gertrūda), bet ir Augustas kartkartėm susėda su Vilhelmu 🙂 Beje, jau pažengusieji gali imti iškart po dvi korteles ir bandyti atspėti abu paslaptinguosius veikėjus. Neblogas iššūkis!