„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

MOKSLO NAUJIENOS. Tėvų skyrybos ateityje siejamos su dažnesnėmis ligomis
2013 07 15

 

Žmonių, vaikystėje patyrusių tėvų skyrybas, kraujyje randama daugiau uždegimo rodiklių, lemiančių sveikatą ateityje. Tokių išvadų priėjo Londono universiteto naujas tyrimas, publikuotas žurnale Psychoneuroendocrinology.
Vaikų, kurių tėvų santykiai nutrūko iki jiems sulaukiant 16-os metų, nepaisant to, ar šie buvo susituokę, ar ne, sulaukus keturiasdešimt ketverių kraujyje randamas 16 proc. didesnis kiekis C reaktyvaus baltymo. Ilgesnį laiką pakilęs šis uždegimo žymuo – tai rimtas rizikos veiksnys susirgti širdies kraujagyslių ligomis ir antrojo tipo diabetu.
Šis tyrimas rėmėsi 7462 žmonių, gimusių 1958-aisiais metais ir dalyvavusių ilgalaikiame Nacionaliniame vaiko vystymosi tyrime, duomenimis.
Nors specifiniai skyrybų ir padidėjusių uždegimų ateityje sąsajų mechanizmai lieka neaiškūs, mokslininkai spėja, jog taip gali būti dėl to, kad išsiskyrus tėvams paaugliai auga materialiai prastesnėmis sąlygomis, įgyja prastesnį išsilavinimą lyginant su vaikais, augusiais su abiem tėvais. Taigi manoma, jog ne pačios skyrybos didina uždegimų riziką, o suprastėjusi socialinė padėtis.
Tyrėjai pabrėžia, jog labai svarbu remti besiskiriančias šeimas, taip siekiant sumažinti ligų riziką ateityje.

„SXC“ nuotr.