Neseniai, šokinėdama ant batuto, dvylikametė Ebė Krymin (Abbey Creamean) nesėkmingai nusileidusi susilaužė koją. Ją teko sugipsuoti iki pat šlaunies vidurio. Mergaitė nebegalėjo dalyvauti šokių pasirodyme, lankyti plaukimo treniruočių. Ebė – viena iš daugiau nei šimto gydytojos vaikų ortopedės-chirurgės Dr. Terri Cappello pacienčių Loyola universiteto medicinos centre, kuriems traumos nutiko būtent batute.
„Batute gali nutikti labai rimtų traumų, – įspėja T. Cappello. – Vaikai susilaužo rankas, kojas (dažniausiai kulkšnis bei blauzdikaulius) ir netgi kaklą, o tai gali baigtis paralyžiumi. Juk neleidžiate vaikams šokti į tuščią baseiną. Lygiai taip pat turėtumėte uždrausti batutą“. Gydytoja sutinka su Amerikos pediatrų akademijos įspėjimu, kad apsaugos priemonės – tokios kaip aptveriantis tinklas bei paminkštinimais aptrauktos metalinės detalės – nepakankamai sumažina riziką. Akademija konstatuoja, jog batutas griežtai nerekomenduojamas naudoti žaidimams namų kieme. Remiantis statistika, 2009-aisiais metais JAV užfiksuota 98 tūkstančiai traumų, įvykusių batute. Didžioji dauguma jų – vasaros mėnesiais. Pasak T. Cappello, batutus galima naudoti nebent treniruojant būsimus gimnastus ar šuolininkus į vandenį, ir tai atidžiai prižiūrint.
Šiaurės Amerikos vaikų ortopedų bendrija savo pareiškime taip pat teigia, jog batutai (taip pat ir pripučiamieji batutai) – tai vienas iš keturių svarbiausių traumas sukeliančių veiksnių, kurių lengviausiai būtų galima išvengti (kiti trys – tai riedlentės, žoliapjovės bei keturračiai).