„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

MOKSLO NAUJIENOS. Kas? Kur? Kada? – apie tėvystę ir ugdymą.
2013 03 23

Kiekvieną kartą, perversdama užsiprenumeruotas mokslo naujienas (jos ateina kartą savaitėje ir dažniausiai skaitau, kai jau miega vaikai), galvoju: va, kaip smagu būtų apie tai parašyti tinklaraštyje. Dažniausiai tuo pagalvojimu ir baigiu rašymą. Dar pagalvoju, kad po kelių dienų tikriausiai turėsiu daugiau laiko, tada prisėsiu parašyti. Nieko panašaus. Bet štai praėjusią savaitę susėdome ir nutarėme, kur bus paskutiniai komentarai, kaip veiks paieška ir kategorijos, žodžiu, atsižvelgėme į tai, ką jūs, skaitytojai, vis parašydavote, ko pasigendate naujajame tinklaraštyje. Be to, jau ir pavasaris ne už kalnų (gal). Tad rubrika MOKSLO NAUJIENOS gimsta drauge su atgimstančia gamta.

Šiek tiek daugiau papasakosiu apie pačias naujienas. Yra tokia kaip mokslo naujienų tarnyba (ir ne viena), kuri surenka visas tos savaitės mokslo naujienas. Jas galima užsiprenumeruoti. Tada į el pašto dėžutę ateina tokia paklodė nuorodų (man visas vienos savaitės nuorodas pavyksta nufotografuoti tik per keturis kartus!).

Eini per tas nuorodas ir – jei kas nors patraukia dėmesį – spaudi ant nuorodos ir jau tada skaitai apie tą mokslinį tyrimą išsamiai. Straipsniai yra apie viską: nuo to, kaip geriau išdėlioti vaisius valgykloje, kad vaikai valgytų daugiau vaisių iki to, kaip ir kada dažniausiai yra diagnozuojamas plaučių vėžys. Žodžiu, DAUG naujienų. Iš straipsnio paprastai yra dar nuoroda, vedanti į jau itin išsamų ir mokslinį tyrimo aprašymą. Man patinka, nes tai – mokslo naujienos. Ne nuomonė, ne įsivaizdavimas, o rimti reikalai. Žinoma, socialiniai mokslai visada turi savo o-bet-tačiau, tačiau mokslinis tyrimas bet kuriuo atveju yra rimčiau, nei vieno ar kelių žmonių nuomonė. Perskaičius tyrimą, išklausius kitų su(si)formuotą (ir pagrįstą) nuomonę jau galima su(si)formuoti savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Na, bent jau aš taip darau, nes kol kas dar nesu išgėrusi stebuklingos, leidžiančios viską grįsti vien savo nuomone, piliulės:))))

Be jokios abejonės, būna, kad ir be mokslinių tyrimų atsakymas aiškus. Pavyzdžiui, kad vaikui kenkia fizinis ir emocinis smurtas. Arba kad vaikui būtinas fizinis kontaktas ir besąlygiška meilė. Nors, kaip jau rodo patirtis, ir tai nėra visiems savaime aišku.

Įrašas apie kūdikio verksmą buvo grįstas būtent pranešimu, perskaitytu mokslo naujienų sraute. Turiu dar keletą, kuriais noriu pasidalinti. Tikiu, kad MOKSLO NAUJIENOS bus įdomios ir skatins diskusiją. Žinoma, čia bus rašoma daugiausiai apie tėvystę ir ugdymą.

Gražaus saulėto šeštadienio ryto!

Nuotrauka: Science museum UK by coolinsights