„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

MOKSLO NAUJIENOS. Kada jie išmoks dalintis?
2013 04 04

 

 

Maži vaikai pritaria sąžiningoms dalyboms, bet dažnai realybėje veiksmai su tokiomis kalbomis prasilenkia…

Toks tyrimas atliktas  šiemet Bostono universitete. Išvadose pažymima, jog nors vaikai labai palaiko sąžiningumo idėjas, tokias, kaip kad reikia dalintis, bet gyvenime atsiradus progai pasidalinti dažnai elgiasi priešingai.

Tai tikrai nieko nauja, tačiau šio reiškinio nagrinėjimui retai paskiriamas visas atskiras mokslinis darbas. Pažvelgę į tai nauju kampu, tyrėjai  pateikė akivaizdžių šio kalbų ir veiksmų neatitikimo įrodymų bei toliau gilinasi į galimus paaiškinimus, kodėl su amžiumi tas neatitikimas mažėja.

Pirmoje tyrimo dalyje vaikai nuo trejų iki aštuonerių metų nedvejodami tvirtino, jog jie turėtų dalintis su kitais po lygiai, o tie kiti irgi turėtų daryti tą patį. Nepaisant to, vaikams lygios dalybos realybėje buvo per sunki užduotis iki pat septynerių ar net aštuonerių.

Antroje tyrimo dalyje 7-8 metų vaikai teisingai nusakė, jog jie pasidalintų po lygiai. O štai 3-6 metų vaikai irgi nemelavo – tik jie teisingai nuspėjo, kad „dalintųsi“ savo naudai. Beje, tyrėjai atmetė galimybę, jog jiems paprasčiausiai pritrūktų valios.  Spėjama, jog nors trimečiai ir pažįsta bei pripažįsta normą dalintis po lygiai, jos reikšmė vaikams auga kartu su amžiumi, kuomet pats dalijimasis tampa vertybe.

 

Nuotr. „SXC”