„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mokslo naujienos. 2010 balandžio 5 diena.
2010 04 05

Šią antrą Velykų dieną jau vos ne tradiciškai pirmadienį dalinuosi, ką šią savaitę perskaičiau apie šeimą, švietimą ir vaikus (čia, kaip sakant, šiek tiek įdomybių valgant vakar dienos likučius ir geriant skanią laisvadienio pusryčių kavą…)

– Didelio masto ir ilgalaikio tyrimo rezultatai teigia, kad kuo daugiau moteris turi vaikų, tuo mažesnė tikimybė, kad ji pasirinks savižudybę. Jeigu moteris turi du vaikus, tikimybė sumažėja 39proc,o jei tris ir daugiau – net 60proc. Žodžiu, daugiavaikiškumas „veža” visomis prasmėmis 😀

– DĖMESIO SŪNELIŲ MAMOMS: ištyrus 6 000 vaikų paaiškėjo, kad visų vaikų- ir ypač berniukų – emocinei raidai labai svarbu yra ryšys (emocinis) su mama!!! Kuo jis glaudesnis, tuo mažiau elgesio problemų. Beje, patys svarbiausi – pirmieji metai.

– Moterys, kurios sužino sergančios vėžiu nėštumo metu, gali būti gydomos chemoterapija, ir tai nepakenks jų kūdikėliui. Tiesa, mokslininkai renka papildomus duomenis, tačiau iš esmės manoma, kad, gydant kvalifikuotų gydytojų komandai, galima skirti tokius vaistus ir jų dozes, kurie neįtakos būsimo kūdikio.

– Dar vienas įdomus didelio masto ir ilgą laiką trukęs tyrimas parodė, kad vaikai, kurie ir taip būtų ėję į universitetą, iš aukštojo mokslo finansinės naudos gavo mažiau, nei tie vaikai, kurių tikimybė patekti į universitetą statistiškai buvo nedidelė! Kodėl? Todėl, kad aukštesnio socio-ekonominio sluoksnio vaikui universitetas yra „norma”. O štai vaikas iš žemesnio socio-ekonominio sluoksnio, patekęs į universitetą, stengiasi iš paskutiniųjų, yra labiau motyvuotas, todėl…vėliau ir skina saldesnius vaisius!

– Paaugliams, kurie yra vartoję kreką arba kokainą, yra didesnė rizika leistis į nesaugius seksualinius santykius, ko pasekoje ir didesnė galimybė užsikrėsti ŽIV. Apklausus tokius paauglius paaiškėjo, kad jie net šešis kartus rečiau naudoja(si) prezervatyvu, nei kiti.

– Pogimdyvinė depresija, pasirodo, užklumpa ir kūdikį įsivaikinusius tėvus. Priežastys ne visai tapačios, tačiau ne ką ne mažiau svarbios…