„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Mobilios mamos – naujos kartos darbuotojos.
2010 02 21

Štai tokį šūkį perskaičiau visai netikėtai rastame tinklalapyje. Žinote, kaip kartais būna, kad kažką randi ir nuoširdžiai labai apsidžiaugi? Taip buvo man – skaičiau ir negalėjau atsitraukti. Kodėl? Todėl, kad projekto mintis man pasirodė šauni ir naudinga.

Kaip teigiama projekto istorijoje, projekto idėja kilo keletui mamų bendraujant, dalijantis patirtimi apie šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą, apie galimybes įsidarbinti, auginant vaikus, apie galimą profesijos keitimą, norą mokytis ir nesustoti vietoje, kaip dažnai atsitinka gimus vaikui. Dažnai gimus vaikui kyla klausimas, ką toliau veikti, kaip įvertinti savo galimybes, sudėlioti gyvenimo tikslus? Dažnai kildavo diskusijos, kaip pakeisti darbdavių požiūrį į darbuotojus, auginančius vaikus, paskatinti taikyti lanksčias darbo formas, kurios užsienyje yra populiarios, o Lietuvoje galėtų sumažinti darbuotojų patiriamą stresą.

Projekto trukmė: 2009 kovas – 2011 kovas

Projektu siekiama sukurti informacinį savitarpio pagalbos centrą „MOMA”, kuris skatintų ilgesnį laiką nedirbančių moterų aktyvumą, verslumą, įsitraukimą į visuomeninę veiklą, įsidarbinimą. Projekto metu Lietuvos regionuose kuriamos moterų savitarpio pagalbos grupės (mamų klubai), kuriose mamos galės užmegzti ryšį su panašias palaikyti viena kitą. Tokioms grupėms teikiamos teisinės, psichologinės, vaikų ugdymo, verslumo konsultacijos bei pagalba pasirenkant darbo ar mokslo sritį, keliant kvalifikaciją, sprendžiant šeimos ir darbo derinimo klausimus.
Nors tinklalapis dar neišbaigtas, daug informacijos dar ruošiama, tačiau, tikiuosi, projektas įsibėgės ir bus sėkmingas. O šį klubą įkūrė tris mažamečius vaikus auginanti vilnietė Julija Mažuolienė. Šaunuolė!
Beje, jeigu teisingai supratau, tai – vienas iš viešosios įstaigos „Naujos kartos moterų iniciatyvos” veiklos projektų.