„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Minutė matematikai. Žaislai, kurie moko skaičiuoti.
2010 07 05

Šiandien Gertrūda ant stalo padėjo du žaislinius telefonus. Mano mama klausia: „Gertrūda, kiek tu čia telefonų turi?” O mažoji nė nemirktelėjusi atsakė: „Du!”. Nors puikiai suprantu, kad ji dar daiktų neskaičiuoja – smagu:)

Smagu, nes mes su ja nuolat ką nors skaičiuojam. Skaičiau daug tyrimų ir straipsnių, kur sakoma, kad mergaitės tiesiog neturi galimybių atsiskleisti matematikoje, nes suaugusieji joms…nesuteikia galimybių! O jau kai tos galimybės yra suteiktos, berniukai jau būna labiau pažengę – todėl klaidingai yra manoma, kad berniukams geriau sekasi matematika (ir šiaip tikslieji mokslai!) Taigi aš, matyt, nesąmoningai (ir net sąmoningai) daug dėmesio skiriu matematikai ir šiaip loginio-matematinio mąstymo lavinimui.

Čia šiek tiek nukrypau nuo to, apie ką norėjau rašyti. Šiandien radau nuorodą į keletą žaislų, kurie moko skaičiuoti. Parduotuvėse ir įvairiuose kataloguose ar internete pamačiusi tokius žaislus, dažnai pa(si)darydavau panašių klasei/namams. Žinoma, ne 3D, o 2D ir ne tokių „kokybiškų”, tačiau naminių ir atliekančių lygiai tą pačią funkciją – mokančių matematikos! O juk būtent tai ir yra esmė, ar ne?

Vienintelis žaidimas, kurį pirkčiau (ir esu panašų nupirkusi) savo vaikams – Nr5. Turim panašų, kurį labai mėgo Morta, o dabar vis dažniau ištraukiu ir Gertrūdai. Tik tiek, kad mūsų kubai yra šiek tiek kitokie: jei ant vieno kubo šono nupieštas skaičius 6, tai ant kito – šeši daiktai. Žodžiu, man atrodo, kad tada lengviau vaikui viską susieti.

Turiu daug „savadarbių” matematinių žaidimų, tačiau jie visi jau yra Lietuvoje, dėžėse ir laukia, kada gi bus ištraukti į dienos šviesą…VAIKYSTĖS SODE!