„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visos akimirkos

Mažojo mokslininko laboratorija
2017 10 02

“Vaikystės Sode” įrengti tikrų tikriausias laboratorijas ikimokyklinukams įkvėpė chemijos Nobelio premijos laureatas Danas Shechtmanas, kuris tokią laboratoriją, bendradarbiaudamas su Haifos universiteto mokslininkais, atidarė vienoje Haifos ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

Tyrimai rodo, kad požiūris į mokslą vaikams susiformuoja iki maždaug septintojo gimtadienio. Pasaulio pažinimas ir gamtos mokslai turi tapti ne pasirinkimu, o būtinybe ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Mažo vaiko nereikia mokyti stebėti, atrasti ir tyrinėti per žaidimą, nes visa tai jis daro natūraliai.

“Vaikystės Sode” Mažojo mokslininko laboratorija įrengta kiekviename Sodelyje – čia yra pojūčių kilimėliai ir stalai, saulės sistemos planetos, paruošti vaikams pritaikyti įrankiai ir priemonės įvairiems eksperimentams atlikti. Sodiečiai kelis kartus per savaitę nedidelėmis grupelėmis laboratorijoje susipažįsta su gamta ir mokslu, pagal specialiai parengtą programą daro įvairius eksperimentus, pildo eksperimentų sąsiuvinius.