„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Malonūs gyvenimo siurprizai:) Tyto Alba, Gelbėkit Vaikus, Rugutė…
2008 11 09

mortossirdys

Visi turime sąrašą organizacijų ir/ar žmonių, kuriais žavimės, ar ne? Turiu tokį ir aš. Prieš porą metų dalyvavau Prezidentūroje vykusioje konferencijoje-diskusijoje, kur susipažinau su Vaikų Linijos vadovu Robertu Povilaičiu. Nuo tada į savo el paštą gaunu įvairias naujienas apie Vaikų Linijos veiklą, vis parašau straipsnių apie smurtą, apie kovą su juo. Man tai svarbu. Aktualu. Įdomu.

Kai pradėjau rašyti blogą, norėjau, kad mano blogas būtų vieta, kur rinktųsi tėvai ir žmonės, kuriems rūpi. Rūpi vaikai, rūpi ugdymo įstaigos, kurias jie lanko, ką jie veikia po pamokų, rūpi visuomenė, kurioje jie auga. Tokie piliečiai, kurių tikslas, kad vaikai lankytų geresnes mokyklas, nei lankėme mes ir augtų laisvoje visuomenėje, kuri puoselėja ir savo tautines vertybes, ir yra tolerantiška kitų vertybėms. Žodžiu…kad mūsų vaikams augti būtų gera. Tikėjausi ir vyliausi, kad blogas atkreips dėmesį ir jau šiandien – dar nepraėjus nė dviem mėnesiams nuo blogo sukūrimo – Gyvenimas, Dievas ar Likimas man atsiuntė keletą nuostabių siurprizų.

1. „Rugutė”. Kaip jau esu minėjusi, nepaprastai gerbiu Editą ir jos darbą. Tai, ką ji daro, yra nepakartojama ir nepaprastai naudinga ne tik sergantiems vaikams ir jų šeimoms, bet tiesiog…žmogiškumui. Nuostabu ir tai, kad ji subūrė aplink save žmones, kurie irgi nori/gali/geba daryti tai, ką daro ji. Todėl nepaprastai džiaugiausi, kai Jurga man parašė. Širdis dainuoja, kad galiu prisidėti. Vieną vakarą kalbėjome su mano buvusia kursioke Giedre, pasiguodžiau, kad neturime koordinatoriaus Kaune ir…nepraėjus nė kelioms valandoms ji jau parašė, kad rado, kas padės! Kai gavau Aurelijos laišką, kad ji padovanotų spektakliuką…atrodė, tuoj nuvirsiu nuo kėdės…O dar kai Tyto Albos projektų vadovė Jurga parašė, kad leidykla skirs nemažai knygelių ligoniukams…norėjosi šokti it dervišui. Atrodo, tiek laiko praleidžiame burbėdami, kad aplink gyvena nedorėliai, o iš tiesų…reikia mažiau burbėt ir daugiau judėt:)))

Taip pat norėčiau pasakyti, kad „Rugutė” organizuoja kraujo donorystės akciją „Padovanok lašelį“. Jeigu galite ir norite – prisidėkite!

2. Tyto Alba. Jau nuo šios savaitės bloge apžvelgsiu Tyto Albos leidžiamas knygas tėvams/pedagogams. Man tai – didžiulis džiaugsmas. Visų pirma, nors stengdavausi pirkti kuo daugiau knygų, tačiau toli gražu ne visas pavykdavo įpirkti. Visų antra, apsigyvenus Belgijoje sekti ir skaityti tai, kas išleidžiama Lietuvoje, tapo dar sudėtingiau, todėl toks bendradarbiavimas – puiki galimybė vis gauti naujausias knygas. Visų trečia, man bus labai smagu pasidalinti su jumis, kodėl viena ar kita knyga patiko. Manau, kad VISOSE knygose yra kažkas naudingo, kažkas tokio, iš ko galima pasimokyti ir tėvams, ir dirbantiems su vaikais. Jau gavau pirmą siuntinuką ir jau spėjau „praryti” pirmąją knygą – „Prikelti Ofeliją”, kurią apžvelgsiu šią savaitę.

3. Gelbėkit Vaikus. Ir su „Rugute”, ir su „Tyto Alba” turėjau ryšių ir iki blogo: Jurgą pažįstu jau keletą metų, su Edita bendravo ir Gabrielius; bendradarbiaudama su Tyto Alba rašau jau antrą knygą tėvams ir pedagogams…O štai Gelbėkit Vaikus buvo organizacija, kurios veikla domėjausi, vis „nulįsdavau” į jų puslapį, stebėjau akcijas, tačiau niekada nebuvau aktyvi dalyvė. Ir štai prieš porą dienų gavau p. Rasos Dičpetrienės, GELBĖKIT VAIKUS Generalinės Sekretorės, laiškelį, kuriame pasiūlė bendradarbiauti. Buvo nepaprastai malonu ir džiugu. Šiandien – bendradarbiavimo pradžiai – „Gelbėkite vaikus” kvietimas į lapkričio 29 d. 19 val. įvyksiantį labdaros vakarą:

Lapkritį šalta ir niūru – ateikit į šiltą ir gražų koncertą ar pradžiuginkit draugą ar artimą žmogų  ir padovanokit jam bilietus….

Koncerto metu surinktos lėšos bus skirtos vienam iš organizacijos programos „Smurto prieš vaikus ir vaikų išnaudojimo mažinimas” vykdomų projektų – „Mergaičių programa”

Europoje lietuvių muzikinės kultūros ambasadore tituluojama pianistė Mūza Rubackytė kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir maestro Gintaru Rinkevičiumi nuoširdžiai prisideda prie skelbiamos akcijos„Gelbėkit vaikus”.

Kaip nuostabiai parašyta LVSO  puslapyje, kad šis renginys muzikos garsais prabils apie Lietuvoje organizuojamą „Smurto mažinimo“ programą. Daugiau apie simfoninį koncertą, įvyksiantį Vilniuje, Kongresų Rūmuose bei kur įsigyti bilietus skaitykite ČIA. Manau, jog tie, kam patinka klasika (ech, kaip gaila, kad 29 dieną nebūsiu Vilniuje…) ir kas nori padėti vaikams…puikiai suderins tai ateidami į šį koncertą!!!

Be to, nuo šiol mano blogo dešinėje bus skelbiamos ir LABDAROS (ir ne tik) AKCIJOS. Nuorodas į pirmąsias – Kalėdinę dovanų akciją sergantiems ligoniukams bei „Gelbėkit vaikus” labdaros vakarą-koncertą – jau galite rasti ten:)

Štai tokie malonūs Gyvenimo siurprizai…