„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Kokia esate mama? (Galvą guldau, kad tinka ir tėčiams:))
2009 07 18

2550505316_a488865634_m

Vakar peržvelgiau savo prenumeruojamą vaikų/šeimos/švietimo tema paštą. Geriau net nesakysiu, kiek ten visko per porą savaičių prisikaupė… Tačiau neatsispyriau pagundai atlikti testą. Motinystės testą 😀 Tiksliau, motinystės tipo testą.

Šis testas labai primena Myers-Briggs Type Indicator testą, apie kurį jau esu rašiusi. Tačiau iš tiesų įdomu buvo pažiūrėti, kokia aš mama. Tiesa, testą dariau antrą valandą ryto ir ganėtinai skubėjau, todėl gali būti ir netikslus, nes – turiu prisipažinti – nesigilinau nei į klausimus, nei į atsakymus. Tiesiog rašiau tai, kas „iš pirmo žvilgsnio” atrodė teisingiausia.

Na, ir kokia aš mama? Kai perskaičiau aprašymą, pagalvojau, kad nemažai teisybės. Pritariu tam, kad iš tiesų mano stiprybė yra vaiko intelektualinių galių pažadinimas, pedagoginis talentas ir savarankiškumo skatinimas. Tik vat nežinau, ar iš tiesų esu ramybės įsikūnijimas…abejoju.  Pritariu ir išvardintoms mano silpnybėms: tai, kad mane „išjungia” nuolatinis manęs poreikis, kad vargina rutina ir nemoku kelių darbų dirbti vienu metu (iš tiesų!).

Paskaičiusi patarimus pagalvojau, kad jie – kaip tik man. Man reikia „pasinerti” į darbą ar knygą VIENAI. Ir iš tiesų man tas laikas yra ne prabanga, o būtinybė. Dar geras patarimas – nesilyginti į tradicines mamas. Logiškai galvojant, vadinasi, aš nesu tradicinė mama! O aš, kaip sakant, visada tokia norėjau būti 😀

Žodžiu, rezultatu likau patenkinta ir – praskaidrinusi nuotaiką – keliauju miegoti. Čia ir buvo tos kelios valandos SAU. Ne prabanga, o BŪTINYBĖ 😀

P.S. Nesuprantu, kodėl šis testas skirtas mamoms. Mano nuomone, jį puikiai gali atlikti ir save įsivertinti ir tėveliai!

Nuotrauka: CW Ye „Mother and Son