„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Knyga. Twilight/New Moon/ Eclipse.
2009 08 26

Ketvirtadienį apie 15.00 paštininkas atnešė siuntinį. Tiesa, siuntinys – ne man. Būdama Lietuvoje sugalvojau, kad Elzei gimimo dienos proga norėčiau padovanoti šias knygas: a) jai patiko filmas; b) skaitė knygas lietuviškai (tačiau „kompe”), kurios irgi patiko ir dabar laukia filmo tęsinio ir c) mokosi anglų kalbos (ir jai puikiai sekasi!), todėl – sprendžiu pagal save – smagu perskaityti patikusias knygas originalo kalba. Be to, tai lengvas ir smagus skaitinys.

Tai va. Taip buvo nuspręsta, kad norim padovanoti būtent šias knygas. Kai grįžom iš Lietuvos, užsakėm jas „amazonėje” ir vyliausi, kad ateis iki tol, kol Elena važiuos į Lietuvą (kad galėčiau įduoti).

Kadangi tuo metu (kai atnešė siuntinį) Gertrūda miegojo, o Morta ramiai žaidė, atsiverčiau knygą ir pradėjau skaityti – norėjosi pamatyti, kokia teksto tekmė, koks žodynas ir t.t. ir pan. Knygą padėjau po 37 valandų ir perskaitytų 434+497+559 puslapių. Kai perskaičiau ir visa išsiviepus atėjau pas Gabrielių, jis sako: Tai perskaitei? Ką darysi su kitomis? (galvojo, kad vieną perskaičiau)…Sakau: visas perskaičiau! Teisybę pasakius, nelabai žinau, kaip man tai pavyko. Žinia, vieną dieną skaičiau iki 05.10, o kitą (kai jau baiginėjau) – iki 04.05. Ir kiekvieną laisvą minutę. Ir dar baisiai saugojau: skaičiau ne iki galo atvertus ir vis nusiplaudavau rankas…kaip kokia knygų narkomanė…kad „nesimatytų”, jog knygos – skaitytos 😀 Turiu pasakyti, kad man net labai gerai pasisekė – knygos vis dar kvepia naujumu. Matyt, dėl to, kad taip greitai skaičiau, tai nespėjo „išsivėdinti” leidyklos kvapas 😀 Taigi, Elze, sveikinu Tave su gimimo diena ir …šakės, kokia knyga įtraukianti!

Jeigu kas nors tikisi super duper gilios ir prasmingos knygos, tai nesitikėkite. Aš – kai baigiau skaityti ketvirtą valandą – po to sapnavau, kad mes negalime kraustytis į JAV (???), nes ten gyvenantys vampyrai yra prieš 😀 Bet jie mus saugo, nes Morta – kažkokia išrinktoji 😀 Žodžiu, „apsėdo” ir pasąmonę visokios mintys apie vampyrus 😀 Tačiau skaičiau knygą tarsi legendą ir iš tiesų kaifavau. Labai patiko skaityti indėnų legendas (kurios, manau, tikros), o gamtos vaizdeliai… Tie, kas matėte filmą, tai knygoje gamtos vaizdai – dar labiau užburiantys. Visi tie miškai ir ūkai…lietus…sniego audros…mintimis visą tą laiką ten buvau ir mėgavausi.

Tiesa, buvo vienas dalykas, kuris nervino…hmmm…pagrindinė herojė. Jau tokia neapsisprendžianti, tokia neapsisprendžianti…vietomis vos ne urgzt norėjosi 😀 Tačiau nusprendžiau, kad čia dėl to, jog aš „per sena” tokioms knygoms: juk ji apie 17-18mečius, nes man vis norėjosi pasakyti: tai arba taip, arba taip, kas čia per tąsymasis 😀 😀 😀

Norite romantikos? Norite pasinerti į kupiną legendų pasaulį? Norite gražios gamtos? Norite įtampos ir įsitraukti? Norite ko nors lengvo, smagaus, truputį „popsiško”? Tai čiupkite šią knygą!

Na, ją galima perskaityti ir todėl, kad apie ją jau tiek daug kalbama (nors aš tai perskaičiau jau po visko, kaip sakant):

New York Times –  leidėjų pasirinkimas

Publishers Weekly – geriausia metų knyga

Amazon –  „geriausia dešimtmečio knyga… bent kol kas“

Teen People išrinkta į „Karštąjį sąrašą“

Amerikos Bibliotekų asociacijos –  geriausių knygų jaunimui dešimtuke

p.s. Stephenie Meyer „Saulėlydis”, „Jaunatis”, „Užtemimas”.