„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

KNYGA. Nebijokite drausminti vaikų.
2008 09 30

Šįkart norėčiau atkreipti dėmesį į Ruth Peters knygą „Nebijokite drausminti vaikų” (Išleido Tyto Alba). Šią knygą net padovanojau kelioms draugėms, o dar daugiau ją skolinau. Kodėl? Nes knyga turi turinį. Na, ne tą, kuris paprastai parašomas knygos pradžioje arba pabaigoje. Bet tokį, kurį galima „pačiupinėti” ir dar gauti nemažai naudos. Labai patiko įvadas. Tiesiog jaučiau profesinį pasitenkinimą jį skaitydama. Frazė „vos tik ištariu, kad vaiko elgesys visai lengvai pataisomas, šis kaip mat viską apverčia aukštyn kojom, netikėtai pradėjęs dar kitaip elgtis” – tarsi iš mano lūpų! Lygiai taip pat jaučiuosi: jog vis turiu keisti taktiką, kad galėčiau padėti pati sau auginti vaikus bei padėti kitiems tėvams, o vaikai vis man primena, kad juos auklėti labai sudėtinga, o pralenkti jų beveik neįmanoma – jie vis užbėga už akių ir neleidžia atsipūsti!

Kadangi priklausau tiems, kurie mano, kad ne viskas įgimta, kad kai ką galima ir koreguoti, ši knyga leido pasijusti ne vienai taip mąstančiai: VAIKŲ ELGESĮ GALIMA KEISTI.

Knygoje rašoma apie tai, koks svarbus auklėjime nuoseklumas, taisyklės, aiškumas, kad nereikia vaikų saugoti nuo kasdienių nusivylimų ir pildyti jų užgaidas. Aptariami manipuliuojantys, „klaidžiojončios sąžinės”, nesantaiką kurstantys vaikai bei kaip juos reikėtų auklėti.

Knygoje gausu praktinių patarimų (ypač tinkančių ikimokyklinukų ir pradinukų tėvams), mini testų, yra patarimų ir vienišiems tėvams.

Kaip teigia autorė: „kuo anksčiau pradėsite formuoti įprotį, tuo geriau jis įsitvirtins ir ilgiau išliks”. Turėdama keturis vaikus iš kurių du jau ūgtelėję, galiu jai tik pritarti. Jei galite, bent jau pavartykite šią knygą – tikrai turėtumėte atrasti gerų patarimų ir minčių kaip susidoroti su kylančiais sunkumais auklėjant vaiką(us).