„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

KNYGA. Kūdikio smegenų mankšta.
2008 09 23

J.Silberg „Kūdikio smegenų mankšta” (išleido UAB „Gamta”)

Knygos pagrindinė mintis – kūdikio glaustymas, sūpavimas, dainavimas ir mylavimas padeda vystytis jo smegenims. Vaiko smegenys siekia grįžtamojo ryšio iš aplinkos. Jų mąstymo ir emocijų lygmuo priklauso nuo to, ką jos patiria. Taigi knygoje siūlomi žaidimai, vystantys  kūdikių protinius sugebėjimus.

Sąžiningai perskaičiau visus pratimus, siūlomus kūdikiams nuo gimimo iki trijų mėnesių. Žinote, ką pastebėjau? Beveik viską darau instinktyviai. Žinoma, apskritai apie tokio bendravimo naudą skaityta labai daug – gal dėl to manau, kad darau instinktyviai, tačiau iš tiesų tai yra perskaitytos informacijos įtaka? Bet kuriuo atveju – pratimai labai lengvučiai, t.y. lengvai įgyvendinami. Ir smagūs. Man patiko, kad prie kiekvieno žaidimo prirašoma mokslo populiarinimo informacija: tarkim, „regos neuronai pradeda formuotis maždaug dviejų mėnesių. Regėjimo stimuliavimas padės susidaryti regėjimo jungtims” arba „vos tik gimęs kūdikis geriausiai mato nuo 20 iki 30cm atstumu. Vieno mėnesio vaikas mato toliausiai 90cm atstumu ir labai domisi aplinka” ir pan.

Bene labiausiai patikusi idėja – virš vystymo stalo pakabinti pripučiamą kamuolį (su tokiais vyresni vaikai mėgsta žaisti paplūdymyje). Iš tiesų – kodėl mokėti šimtus litų už karuselę, kai kažką panašaus (o gal net įspūdingesnio) galima pasidaryti patiems!

Iš esmės manau, kad knyga naudinga: paprasta, smagi, lengvai pritaikoma. Tik, žinoma, reikia nepadėti jos ant aukščiausios lentynos, nes siūlomi žaidimai yra nuo gimimo iki 12 mėnesių (suskirstyti kas trys mėnesiai), o tie mėnesiai, žinia, prabėga labai greitai!

Nuotrauka: all in green.