„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Kiaušinių marginimas. Antroji atostogų diena.
2009 04 08

p1080220

Šiandien – antroji vaikų atostogų diena. Atsibudome, o dangus baisiausiaai apsiniaukęs…Dar iš pradžių lyg ir sukau galvą, ką daryti (ta prasme, ar važiuojame į muziejų), bet gan greitai pradėjo krapnoti. Tai nulėmė, kad šiandien – skirtingai, nei vakar –  likome namuose. Tačiau…toliau vykdome kultūrinę programą. Kadangi savo pavasario knygai visur ieškojau įvairiausių kiaušinių marginimo būdų, nusprendėme šiandien su vaikais keletą jų išbandyti.

DAŽYMAS TIRPSTANČIOMIS KREIDELĖMIS.

Jums reikės:

– kreidelių „likučių”

– tarkos

– verdančio vandens

– šauksto

– dėklo kiaušiniams

– kietai virtų kiaušinių

Sunkiausia – kreidelių tarkavimas. Iš pradžių tarkavau pačia smulkiausia tarka, bet tada tiesiog viskas sulipo. Geriausia – antra pagal mažumą:) Kaip jau supratote, kreideles tarkavau aš. Vaikai norėjo, bet – vos pabandę – iškart atidavė man šį darbą. Kad jiems nereiktų laukti ir tiesiog žiūrėti, prašiau, kad paeiliui paduotų man pasirinktus kreidelių „galiukus”, kuriuos aš tarkavau. Pritarkavome visai nemažai.

Tuo metu kietai išvirė trys kiaušiniai (juk būtinai reikia kiekvienam po vieną!).

Užvirinom arbatinuke vandenį ir įpylėme į dubenėlį. Tada į tą verdantį vandenį vaikai mėtė sutarkuotų kreidelių žiupsnelius. Kai tik kreidelės pradėjo tirpti, į dubenėlį įdėjome vieną kiaušinį, jį pavoliojome ir ištraukėme.

Tiesa, buvome nepasiruošę dėkliuko, tai jį palaikėme kreidelių tirpinyje per ilgai. (nors vaikai vėliau sakė, kad būtent šis kiaušinis jiems gražiausias).

Kitas niuansas – kreidelėms ištirpus visa mūsų vaivorykštė virto…tiesiog ruda. Taigi patarimas: jei norite konkrečios spalvos, tai tik tos spalvos kreideles tarkuokite!

Ir dar. Dubenėlis, kuriame tirpinome kreideles –  sugadintas ir teko jį išmesti. Taigi kredeles tirpinkite stiklainyje ar pan., kad po to nereikėtų gailėtis ir/arba šveisti.

p1080212

p1080213

p1080214

p1080217

p1080226

DAŽYMAS LIPNIA JUOSTA

Jums reikės:

– lipnios juostos

– kietai virtų kiaušinių

– kelių spalvų dažų kiaušiniams

Duokite vaikams lipnios juostos ir tegul ja kaip tik nori apvynioja kietai virtus kiaušinius. (Mūsų trijulei šis būdas pasirodė tiesiog super, nes lipni juosta – mmmmm – itin populiarus daiktas!).

Mes pasiruošėme geltonus (Morta), žalius (Vilhelmas) ir mėlynus (Augustas) dažus. Dažus naudojome paprastus kiaušiniams, pernai mama buvo įdavusi ir dar liko, tai juos ir sunaudojome. Tieisog reikėjo į šiltą virintą vandenį suberti miltukus, įpilti acto ir įdėti tik ką baigusius virti kiaušinius. Kadangi mūsų kiaušiniai nebuvo tik ką baigę virti, tai aš juos po to, kai vaikai apvyniojo lipnia juosta, dar palaikiau tik ką užvirusiame vandenyje, kad gerai įkaistų.

Taigi tokius apvyniotus kiaušinius sudėjome į stiklines ir palikome. Po kelių minučių kiaušinius ištraukėme, nuėmėmė lipnią juostą (labai paprasta, net sunku buvo patikėti!) ir įdėjome į kitos spalvos dažus (trumpam).

Ištraukėme ir štai ką pamatėme (beje, Vilhelmo kiaušinis buvo NEPAPRASTAI gražus tiesiog po  žalių dažų stiklinės…bet jis labai dar norėjo kišti kiaušinį į mėlyną…)

p1080228

p1080232

p1080234

p1080235

p1080240

p1080245

p1080246

p1080247

P.S. Dar šiandien sužinojome, kad mūsų kaimynams (vakar vakare) gimė išsvajotas vaikelis!!!! VALIOOO!!! Augustas dar šiandien piešė sveikinimą ir jį labai gražiai užrašė…o vakare dar visi kartu užrašėme atvirlaiškį ir viską įmetėme į jų pašto dėžutę:)

P.P.S. Su Morta važiavome apsipirkti. Ji yra tikrai mielutė…viską itin mėgsta daryti su manimi. Ir sako: mama, tau neliūdna, kai aš važiuoju, ar ne? O jei nevažiuoju, skauda širdelę, ar ne? Galima susilydyti… O parduotuvėje, žinoma, reikia išsirinkti tą vieną daiktą (jau nuo senų laikų turime tradiciją, kad – kai važiuojame į parduotuvę – vaikai gali išsirinkti vieną maisto produktą). Morta žino, ką galima, tai iškart keliauja prie guminukų. Išsirinko Tutti Frutti (ar kaip jie ten). Grįžo namo, visus apdalino. Ir sako: aš noriu pasidėti prie lovos. Gerai. Užlipu vėliau, jau kai ji užmigus…..šalia lovos į krūveles pagal spalvą sudėti saldainiukai, o jai ant krūtinytės vienas popierėlis…neatlaikė maža širdutė:))))

p1080251

P.P.P.S. Kadangi visi buvome namie, tai gaminome skanius pietus: Morta man padėjo dengti stalą, berniukai nuskuto bulves…smagu!

P.P.P.P.S Vienu metu visi vaikai užsimanė piešti/spalvinti Velykinius piešinėlius: sukrito Mortos kambaryje ant grindų, pasižėrė pieštukų ir, liežuvius išleidę, darbavosi. Tai aš ateinu su Gertrūda ir sakau: OI, kaip Gertrūdėlė nori pas jus ateiti ir kartu papiešti!!! O jie visi UNISONU: O, neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Tai, maniau, iš juoko nugriūsiu 😀