„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Ką žada „horoskopiniai” Tigro metai?
2009 12 30
Ar jūs tikite horoskopais? Aš visada į juos žiūrėjau kaip į atrakciją, o ne „gryną pinigą”. Visų pirma, neturiu savo ženklo. Na, turiu…sfinksas 😀 Gimiau mergelės ir liūto ženklų sandūroje. Visų antra, kai skaitydavau  horoskopus, tai sau prisiskirdavau tą (liūtą arba mergelę), kuriam tądien pranašaudavo geresnę dieną 🙂 Tačiau: lygiai taip pat, kaip kartais įdomu atlikti kokį nors testą, taip kartais – smagumo dėlei – įdomu pasiskaityti ir apie tai, ką mano astrologai…
Šiandien mama atsiuntė straipsnį, kuriame daug smagių patarimų ir įdomių faktų ir juo – linkėdama jums nuostabių ateinančių metų – dalinuosi su jumis! Smagaus skaitymo ir – kaip sako Gertrūdėlė hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr (taip sako tikras 😀 )!
KAIP SUTIKTI 2010 METUS
Baigiantis 2009 metams, 2009 metų gruodžio 31 dieną, Saulė bus Ožiaragio ženkle, o Mėnulis – Vėžio ženkle. Priminsiu, kad šią paskutiniąją gruodžio dieną įvyks Mėnulio užtemimas. Jo maksimumas įvyks 21:22 val. vietos laiku, visai nedaug laiko likus iki Naujųjų metų. Taigi per Naujųjų metų sutikimą bei dalį kitos paros vis dar bus juntama Mėnulio užtemimo įtaka. Tai turėtų paskatinti mus švenčių metu elgtis daug atsargiau.
Bet kokia Mėnulio pilnatis – o juo labiau Mėnulio užtemimas – ne tiktai išryškina gyvenimo pilnatvę, bet drauge ir prieštaravimus, glūdinčius situacijoje. Gerai, kad per patį Naujųjų metų sutikimo momentą Mėnulis jau bus praėjęs pilnaties maksimumą. Tai reiškia, jog ir didžiosios įtampos, prieštaravimai ar sudirgimas, jei tokie iškilo, jau ims slūgti.
Vis dėlto vertėtų žinoti, jog Mėnulis bus Vėžio ženkle, kur taip pat bus ir Karminis Mėnulio mazgas Ketu, o tai reiškia, jog praeities situacijų, praeities karmos temos taps aktualesnės, svarbesnes nei įprastai. Kad neužtemdytume Naujųjų metų sutikimo, pasistenkime be reikalo nesikapstyti praeities įvykiuose, neminėti bloguoju praeities, tėvų, protėvių, tėvynės, senelių, moterų bei gimdyvių. Šios temos bus stipriai susijusios su karminio atpirkimo energijomis bei ypač skaudžiai paliestų, jei jas imtume visaip rutulioti ar juo labiau iš jų šaipytis, minėti piktuoju.
Atsigręžkime į ateities perspektyviąsias jėgas – jos taip pat bus gana stipriai aktyvuojamos Naujųjų metų naktį. Juk Ožiaragyje, kartu su Saule, taip pat bus Karminis mazgas Rachu, susijęs jau ne su praeitimi, o su ateities perspektyvomis. Taip pat šiame ženkle bus Merkurijus, Venera bei Plutonas, o tai ateinančiais metais žada išties galingą evoliucinį vystymosi impulsą.
Tiesą sakant, šį momentą, tai yra Naujųjų metų naktį, gana stipriai išryškės mūsų sąmoningas ar nesąmoningas pasirinkimas: kur mes esame linkę žiūrėti, ką akcentuoti – praeitį, nuoskaudas ar ateities viltį, galimybes? Saulės bei Mėnulio energijų susipriešinimas gali kelti graudulį, savęs gailėjimą, norą skatinti dramas, tačiau juk šventė – tai pats geriausias metas nugalėti dramatizmą, silpnumą, o drauge įveikti ir savęs gailėjimą, atverti sau naujus kelius, galimybes.
Naujųjų metų sutikimo metu nukreipkite dėmesį Ožiaragio ženklo aktualijų link – jos bus žymiai perspektyvesnės. Jau vien dėl to, jog Saulė Naujųjų metų momentu bus „karališkame“, labai palankiame Ožiaragio laipsnyje. Juo labiau, kad ji bus perspektyvioje keturių planetų bei Karminio mazgo Rachu apsuptyje.
Ožiaragiškos temos – tai savęs tobulinimas įvairių dvasinių praktikų (tokių kaip joga, malda, meditacija) pagalba; tai kelionės į kalnus; tai mineralai, jų grožis ir panaudojimas; tai istorija, tačiau akcentuojant jos pritaikomumą ateityje, ateities kartoms – ne tik istorija dėl pačios istorijos. Tai ir gebėjimas kelti sau vertingus, didingus tikslus; tai noras kilti profesijoje, jungtis į profesionalų sąjungas, dideles struktūras, pajėgiančias save apginti, padedančias išlikti. Tai ir pagarba autoritetui, patirčiai, senatvei. Apskritai Ožiaragis – tai saikas, santūrumas.
Kitaip būtų, jei akcentuotume Vėžio aktualijas, kurios susijusios su jausmingumu, švelnumu, moteriškomis savybėmis. Jei norite Naujųjų metų sutikimo metu daugiau išryškinti Ožiaragio aktualijas, akcentuokite tai, jog, kas benutiktų, tik sustiprėsite, rasite išeitį, tapsite savarankesni, atsparesni, sukaupsite patirties. Akcentuokite, jog jokie sunkumai nebaisūs tam, kas turi vertingą tikslą ir atkakliai bei išmintingai jo siekia.
Žymiai geresnis bus 2010 metu sausio 1 dienos vakaras, pradedant nuo 17 valandos, todėl tie, kurie pratęsite šventę su draugais, šiuo metu, ko gero, jau kur kas džiugiau ją pajusite.
Dar smagesnė, džiugesnė šį savaitgalį bus sausio 2 diena, kai Mėnulis pereis į džiugų, ugninį Liūto ženklą, suteikdamas ugnelės, džiaugsmo dažnai sušalusioms lietuvių širdims.
Sausio 3 diena jau bus prastesnė, konfliktiškesnė, labiau tinkanti ramiai atgauti jėgas, ilsėtis.
Sausio 1 dieną – ir išvakarėse, ir iš karto sutikus Naujuosius metus – bus gana avaringas, “slidus” metas: lengva paslysti, nugriūti, traumuoti galūnes. Bukite ypač atidus, atsargūs, jei norite išvengti šių bėdų.
Tie, kurie norėsite atšvęsti Naujuosius metus madingai, ko gero, neatsilaikysite nepanaudoję Tigro simbolikos bei motyvų Naujųjų metų atributuose: „tigrinių“, dryžuotų stiklinių, servetėlių ar staltiesių, juodai geltonų spalvų derinių rūbuose ir panašiai. Niekas jums nedraudžia to daryti, juolab, kad tigras yra tikras įspūdingas gražuolis 12 metų gyvūnų ciklo rate. Labai jau norisi puoštis jo spalvomis, nors trumpai tapti tigru. Tačiau iš tikrųjų Naujųjų metų sutikimo momentu Tigro metai dar nebus prasidėję. Jie įsigalės, prasidės tik su 2010 metų vasario jaunatimi vasario 14 dieną. Iki to laiko tebesitęs Buliaus metai. O buliaus vis dėlto nepatartina per daug erzinti tigro įvaizdžiais… Taigi net ir sekdami mada, kuri, be abejonės, yra galingas sėkmės instrumentas, turėkite saiką ir sveiką protą.
Sutinkant Naujuosius metus, sausio 1-osios naktį, pagal Feng šui dėsnius esminė elementų sąveika tebebus tokia pati, kaip didžiąją 2009 metų dalį – Buliaus metais. Todėl sutinkant 2010 metus sėkmingiausios tebebus pietryčių, pietvakarių ir šiaurės vakarų kryptys. Nereikėtų sėdėti veidu į vakarus, į šiaurės rytus. Nevertėtų švęsti Naujųjų metų arba statyti šventinio stalo šiaurinėje namo ar kambario dalyje. Šiaurinėje dalyje taip pat nereikėtų statyti mineralų, kristalų, tačiau galite pastatyti metalinį arba baltą gražų daiktą, pakabinti metalinius vėjo varpelius. Nevertėtų šiaurinės dalies per daug aktyvinti apšvietimu, tačiau galite degti ryškią šviesą rytinėje namo ar patalpos dalyje. Naujųjų metų sutikimo metu bus palankios gelsvos, aukso spalvos, taip pat klasikinė juoda.
Na, o tikrųjų Tigro metų, įsigalėsiančių nuo 2010 metų vasario 14 dienos, sėkmingos bei nesėkmingos kryptys bus jau kitokios.
Nuo vasario 14 dienos palanki taps vakarinė, centrinė dalis name ar kambaryje – ją galima aktyvinti, statyti ten šventinį stalą. Palanku sėdėti veidu į vakarus, rytus. Negerai būtų tiek šventės metu, tiek visus Tigro metus sėdėti nugara į šiaurę. Visus Tigro metus nereikėtų triukšmu, remontais trikdyti šiaurinės, šiaurės rytų bei pietvakarių dalies name, kambariuose. Tigro metais Jupiteris įsikurs rytų–šiaurės rytų kryptyje, vadinasi, nereikėtų ilgai sėdėti veidu šia kryptimi.
Tigro metais ( nuo vasario 14 dienos) didesnę jėgą įgis metalo papuošalai, metalinė, sidabrinė, auksinė, balta, juoda ir geltona spalvos. Taip pat sėkmingos bus violetinė, alyvinė ir mėlyna spalvos.
Nuotrauka: yewenyi „Chinese New Year”