„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

ĮDOMU. Trumpai drūtai apie daug ką.
2008 11 15

 

Vis ieškau būdo kaip pateikti naujienas iš švietimo, vaikų ir šeimų pasaulioooo.

AUKLĖJIMAS

Šią savaitę internete mirgėjo D. Britanijos mokslininkų tyrimas apie tai, kad televizijos serialai skatina paauglių nėštumą. Kiek čia tiesos, nežinia… Tėvai tyrimu – kas labai nustebino mokslininkus – labai pasipiktino. Beje, Didžioji Britanija pirmauja Europos Sąjungoje pagal besilaukiančių paauglių skaičių. Informacija čia ir čia.

Tyrimai JAV teigia, kad agresyvumas yra užprogramuotas mūsų smegenyse. Atlikus tyrimus su berniukais, kurie pasižymėjo agresyvumu ir su kontroline grupe, buvo pastebėta, kad turintys elgesio sutrikimų jaučia pasitenkinimą žiūrėdami kaip nukenčia kitas. Kadangi tyrimas buvo atliktas su nedidele grupe vaikų, tikimasi, kad jį bus galima pakartoti su didesne, todėl ir tyrimų rezultatai gali keistis.

Kiti tyrimai savo ruoštu teigia, kad kūdikiai, patyrę sunkias traumas arba stipriai apdegę iki 2 metų amžiaus, turi didelę tikimybę turėti ADHD (Dėmesio sutelkimo stokos ir hiperaktyvumo sutrikimą) – tai paaiškėjo atlikus tyrimą su 62.000 mažylių.

Vyras pervystydamas kūdikį rūbelį vaiko koją taiko į rankovę? Anot Journal of Family Psychology, leiskite jam išmokti, nes tie vyrai, kurių žmonos leidžia jiems patiems išmokti vaiko priežiūros subtilybių, labiau įsitraukia į vaiko auginimą.

Kazickų fondas bei tarptautinė programa ASSIST kviečia Lietuvos vyresniųjų klasių moksleivius mokytis JAV.

NATŪRALUS MAITINIMAS

Aktorė Selma Hayek, maitinanti savo vaiką 13 mėnesį, laidoje prisipažino, kad ji tiesiog negali nemaitinti savo kūdikio. Miela, ar ne?

Visa tiesa apie plaukų praradimą po gimdymo. Su berniukais net neprisimenu, ar pradėjo slinkti plaukai. Su Morta maniau, kad ant mano galvos neliks nė vieno plaukelio. Beje, prieš kelias savaites prasidėjo tas pats ir dabar, po Gertrūdos gimimo. Pasirodo, taip ir turi būti – plaukai pradeda „slinkti” apie trečią mėnesį. Pasidarykite kraujo tyrimus – tai gali būti ir anemija, tačiau iš esmės dažniausiai nieko baisaus ir… pasibaigia iki pirmojo vaikelio gimtadienio:)))

Manote, kad tik Lietuvoje gali kilti pasipiktinimas motina, maitinančia viešoje vietoje? Neee… Amerikoje parduotuvėje pamaitinti sumanusią motiną parduotuvės asistentas norėjo uždaryti persirengimo kabinoje. Beje, vėliau net neatsiprašė.

Patinka žinios apie tyrimus? Bus dar… Tyrimai 🙂 rodo, kad maitinimas krūtimi stiprina plaučių veiklą. Pasirodo, taip yra su bent keturis mėnesius maitintais kūdikiais. Beje, primenu, kad tyrimais jau yra įrodyta, kad krūtimi maitintus vaikus rečiau kamuoja kvėpavimo takų ligos.

PASAULYJE IR LIETUVOJE

Arkanzaso valstijoje JAV priimtas įstatymas draudžiantis nesusituokusioms poroms įsivaikinti. Už šį įstatymą balsavo 57proc rinkėjų.

Akivaizdu, kad naujoji vyriausybė ieško būdų sutaupyti  4mlrd litų 2009-aisiais. Kuo tai baigsis mokytojams – neaišku.

Šią savaitę taip pat buvo paskelbta, kad vis daugiau vaikų Lietuvoje yra nutukę ir vis daugiau jų suserga diabetu.

Flandrijos regiono Belgijoje Socialinio draudimo tarnyba nustatė, kad ES normos, nustatančios vaikiškų žaislų garso lygį, yra neadekvačios ir gali pažeisti vaiko klausą.

JAV Pediatrų Akademija padidino rekomenduojamą D vitamino kiekį kūdikiams nuo 200 IU iki 400 IU per dieną. Be to, 400 IU vitamino D turi gauti ir nėščioji.

MAMOS ONLINE (Tikiuosi mamos blogerės nesupyks, jeigu pasidalinsiu nuorodomis į jų tinklapius 😉

Mamadienis primena apie tėveliams ir mamytėms aktualų įstatymą bei pasakoja apie Supermamas.

Indrė palietė taip daug pastaruoju metu diskutuotą maitinimo Seime temą🙂

Apie Agnę palietė įdomią etimologinę temą :)))

Suprantu Vaidulės aistrą skandinavų literatūrai

Turite neįtikėtinų naujienų, kuriomis norite pasidalinti su kitais? Siųskite man, ir visi žinosime daugiau 🙂

Galima pasigirti? Šią savaitę paskaitytų puslapių skaičius kirto…. 30.000, o vakar, lapkričio 13 dieną, buvo 1,027…pasigyriau… :)))