„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Du viename: Užgavėnės ir Vasario 16-oji.
2010 02 18

Šiandien baigėme triaukšti Vasario 16-osios sausainiukus, todėl pagalvojau, kad parodysim seneliams, kokius sausainiukus, kokią kaukę ir kokią viktoriną apie Lietuvą vaikai vakar sumeistravo!

Iš pradžių su Morta ir Vilhelmu iškepėme sausainiukus (Gertrūda lauke pūtė į ūsą, o Augustas galvojo savo klausimus LIETUVOS viktorinai). Po to Augustas pasirinko sausainiukus dažyti geltona spalva, Vilhelmas – žalia, o Morta – raudona. Taigi sausainiukai ėjo ratu aplink stalą ir buvo šauniai – lietuviškai – nudažyti. Tiesa, vienu metu Vilhelmas pasikeitė su Augustu, tačiau Morta nė krust iš savo raudonosios vietos 😀 Sausainiukų forma – jeigu ką – simbolizuoja lietuvius (žmogeliukai)  ir meilę Lietuvai (širdelės) !

Augustas vienintelis pasigamino kaukę. Morta pasakė, kad jai nereikia kaukės, o Vilhelmas pradėjo daryti, bet po to supyko, kad kaukė ne tokia, kokios jis iš tiesų nori, tai užsidėjo ragiukus ir …buvo visas patenkintas 🙂 Tik, gaila, kaukė dar nebuvo išdžiūvusi, kai išėjome „blynavoti” pas draugus. Tačiau Augustui – nė motais! Jis labiausiai džiaugėsi tuo, kad ją pasigamino!

Gertrūdai sesė paskolino savo Tinkerbell kostiumą:

Pati Morta – tik neapsirikite (ir siūlau atkreipti dėmesį į šypsenėlę 😀 ) – princesė. Su ragiukais, iš kurių, pasirodo, eina ugnis, nes ji – PATI STIPRIAUSIA PRINCESĖ! Jokia, kaip sakant, gležna Lietuvos gėlelė 😀

Štai tokie vaikai keliavo valgyti blynų pas mūsų draugus, kur susirinko kelios lietuvių šeimos:

O ten visiems vakarėlio dalyviams Augustas ir Vilhelmas paruošė po 5 klausimus, t.y. 10 klausimų viktoriną. Klausimus sugalvojo pasinaudoję „Vaikų Enciklopedija apie Lietuvą” – knyga, kurią padovanojo mano mama ir kuri rado savo vietą prie Augusto lovos.

Pažiūrėkite, ar jūs žinote visus atsakymus?

Augusto klausimai (sugalvoti savarankiškai):

1. Kokie yra 4 etnografiniai Lietuvos regionai?

2. Kada metraštininkai pirmą kartą paminėjo Kauno vardą?

3. Kelintais metais Lietuvoje buvo išleistas pirmas filmas?

4. Ką valgydavo žemaičiai pusryčiams?

5. Kiek Lietuvoje dirba tiriamųjų institutų?

Vilhelmo klausimai (su mano pagalba):

6. Kokia buvo žemiausia temperatūra Lietuvoje ir kur?

7. Kelintais metais Neris užliejo Katedros aikštę?

8. Vardas Rusnė kilo iš kieno pavadinimo?

9. Užbaik piliakalnio pavadinimą Kernavėje: Mindaugo …..

10. Rugsėjo pirmąją Klaipėdos uoste buvo įžiebtas švyturys. Kelintais metais?

Atsakymai:

1. Žemaitija, Aukštaitija, Suvalkija, Dzūkija

2. 1361

3. 1909

4. Košę su riebalų mirkalu

5. Apie 40

6. -43 laipsniai Varėnoje

7. 1931

8. Salos

9. Sostas

10. 1796

Kas teisingai atsakydavo į klausimą (galima buvo ir su nedidele paklaida :D), gaudavo trispalvį sausainiuką. Kiek sausainiukų gautumėte jūs? 🙂

Ir – ačiū šeimininkams – apsilaižydami kirtome kugelį ir blynus!

P.S. Kadangi šios dienos – Lietuvos dienos, tai padarėme „didelį lietuvišką darbą”: pirmadienį važiavome supirkti baldelių ir priemonių šeštadieninei mokyklėlei, o antradienį gerą pusdienį Gabrielius suko baldus, o aš deliojau ir rūšiavau priemones ir dabar šeštadieninė mokyklėlė – PA-SA-KA!!! Gabrielius, sakė, rankų nejautė, kai susuko visus baldus, o man akyse raibuliavo nuo priemonių gausos ir skubėjimo (juk reikėjo dar sausainius kepti ir ruoštis vakarui, kai turėjome eiti į svečius!), bet, kaip sakant, vardan tos Lietuvos!

Ir – kaip ir visos save gerbiančios įstaigos Belgijoje – prie įėjimo turime rankučių dezinfekavimui skirtą skystį 🙂