„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

Drąsiai apie seksą!
2010 01 15

Būtent tokia mintis kilo šiandien tiesiog „prikepus” žiūrint britų lytinio švietimo laidas. Suprantu, kad tai –  viena iš lytinio švietimo priemonių DB mokyklose, o ir ne visos pasirenka būtent tokį būdą, bet man patiko. O kai – žiūrėdama šeštą laidą – apsiverkiau, tai negalėjau patikėti, kad AŠ APSIVERKIAU ŽIŪRĖDAMA LYTINIO ŠVIETIMO LAIDĄ 😀

Nuorodą į šią laidą radau „Buržujaus rašinėliuose”. Nors šiandien turėjau devynias galybes darbų…peržiūrėjau visus video įrašus ir skaičiau tiek teksto, kiek spėjau…

Iš tiesų gaila, kad dauguma berniukų – jei galėtų rinktis – rinktųsi bene patį didžiausią penį, o merginos – netikras krūtis. Ką tai pasako apie mūsų visuomenę? Tai, kad tai, kas iš tiesų yra norma, mums – nepageidautina, o „norma” tampa tai, kas iš tiesų visiškai nėra normalu/natūralu. Gaila, ar ne?

Ir kodėl tėvai su vaikais nekalba apie lytinius santykius? Labai patiko kai po eksperimento mergaitė pasakė, kad iš pradžių buvo be galo keista su tėte taip kalbėtis, nes niekada to nebuvo darius, tačiau dabar, po eksperimento, ji jau visai ateitų šia tema pasikalbėti su tėte. Ir, žinote, kaip tai pavyko? Tiesiog šviečiant ir tėvus, ir vaikus!

Patiko, kai laidos vedėja (37erių metų) ėjo į vaisingumo kliniką tirtis,  ir jai buvo pasakyta, kad jos vaisingumas – žemiau vidutinio. 37erių??? Arba tai, kad apskritai yra vos 25% šansas pastoti kiekvieną mėnesį, o, kritus vaisingumui, tas šansas dar sumažėja… tačiau tai nereiškia, kad vienas kartas – net jei tai pirmas kartas – negali būti lemtingu:)

Jūs man pasakykite: kiek paauglių – jau turinčių lytinius santykius – apie tai žino??? Kalbasi??? Ir – teisus buržujus – dabar vaikai VISKĄ gali patys pasiekti ir tai, ką jie pasiekia, dažnai yra iškreipta. Ir tam nėra JOKIOS ATSVAROS. Tėvai su vaikais nekalba, mokyklose lytinis švietimas vos ne uždraustas, tai tiesa ir norma tampa tai, ką pamato internete įvedę keletą paieškos žodžių arba ką parodo „labiau susipratę” draugai. Kada mes suprasime, kad ne piktintis reikia, kad va, internete pilna šiukšlių, o sukursime atsvarą toms šiukšlėms??? Juk VISKO neuždrausi, VISKO necenzūruosi…

Bet kuriuo atveju aš – jei pajusčiau, kad „užsiparinau” ir negaliu žengti pirmo žingsnio ir pradėti kalbėti apie tai su savo vaiku – mielai sudalyvaučiau tokioje programoje (tik pageidaučiau ne TV laidoje :D). Nes aš manau, kad kalbėtis su vaiku APIE VISKĄ yra labai svarbu. Ir ne „netyčia” palikti ant stalo knygelę arba kokį nors segtuvą (nors ir tai iš bėdos geriau, nei nieko), bet iš tiesų kalbėtis akis į akį. Tikriausiai nenorėčiau, kad vaikas pasakotų VISKĄ, bet labai norėčiau, kad žinotų, jog jeigu jam iškils klausimų ir/arba problemų – aš visada šalia; ir jei aš neturėsiu atsakymo, tai mes kartu būtinai jį rasime.

Nes AŠ NENORIU, kad mano vaikai apie seksą sužinotų/mokytųsi iš porno filmų (trečdalis sakosi tai darą), kad mano mergaitės norėtų silikoninių krūtų implantų (pasirodo, kas ketvirta britė jų norėtų…)…nenoriu. Todėl tikiuosi, kad laiku visam tam sugebėsiu užbėgti už akių ir pasikalbėti: arba aš, arba jų tėtė. Arba abu.

Taigi – jeigu jums įdomu, kokia tai laida ir internetinis tinklalapis, SPAUSKITE ŠIĄ NUORODĄ: SEXPERIENCE. (o nuoroda kaip tik veda į man labai patikusią laidelę).

Nuotrauka: Sam Stoner „Teenagers”

P.S. Ir tuo pačiu linkiu jums geros savaitės, nes pati išvykstu savaitėlei, kur kaži, ar pavyks rasti internetinę prieigą 😀 Iki pasimatymo!