„Vaikystės sodas“

Pagalbos
vaikui centras

„Vaikystės sodas“
Kontaktai
„Vaikystės sodas“

Visi įrašai

DIENA BE PIRKINIŲ.
2009 11 27

monetos

Ar žinote, kad rytoj- diena be pirkinių? Taigi – jei tik galima (o tikriausiai galime, ar ne?) – nieko nepirkime ir susimąstykime apie sąmoningą vartojimą.

Ta proga Linata Dvareckienė – knygos, kurią bus galima laimėti darbelių konkurso dalyviams – autorė parašė straipsniuką apie dieną be pirkinių bei savo knygos pristatymą, kuriuo dalinuosi ir su jumis:

Lapkričio 28 d. ( šį šeštadienį) visoje Europoje bus minima  DIENA BE PIRKINIŲ (Buy Nothing Day). Būtent šią dieną sąmoningos vartotojų bendruomenės skatina žmonės susimąstyti apie priklausomybę nuo prekių ir visą parą — 24 valandas — iš viso nieko nepirkti.  

Pasak psichoterapeutų, yra panašumų tarp liguisto potraukio pirkti, potraukio vartoti alkoholį, narkotikus ir valgymo sutrikimų. Liguistas noras pirkti įvairius daiktus, nepaisant poreikių ir biudžeto, vadinamas oniomanija (graikiškai Onios — parduodama, mania — psichikos sutrikimas). 

DIENA BE PIRKINIŲ  minima specialiai prieš Kalėdinio pirkinių maratono pradžią, nes tradiciškai Advento pradžia laikoma Kalėdinės prekybos pradžia. O šios dienos tikslas paskatinti žmonės susimąstyti apie priklausomybę nuo prekių, apie tikrąją Kalėdų prasmę ir amžinąsias vertybes. Tai kvietimas tapti sąmoningais vartotojais, o ne priklausyti nuo gamintojų siūlomų akcijų ir pasiūlymų.

Per ateinančias savaites greičiausiai išleidimę daugybę pinigų ir  pirksime aibę dalykų, tačiau pačių brangiausių dovanų, deja, už juos nenusipirksime : geros sveikatos, džiaugsmo, tikros draugystės, sėkmingo vedybinio gyvenimo ir vidinės ramybės. 

Todel bent šiandien atidėkite pirkinius į šalį ir skirkite DIENĄ apmąstymui : kokios yra Jūsų svajonių Kalėdos, atsiminimas apie kurias lydėtų jus visus metus.

Ką reikėtų padaryti, kad tokios svajonių Kalėdos jau šiemet taptų realybe ? Kokie kvapai, kokie patieklai, kokia muzika būtų tinkamiausia Jūsų svajonių Kalėdoms ? Pagalvokite kas sukurtų tikrą kalėdinę dvasią Jūsų namuose ir padarykite tai.  

Patikėkite manimi, svajonių Kalėdos nekainuoja daug. 

 Labai simboliška, kad būtent šią dieną knygynuose pasirodys mano knyga  „91 taupymo principas arba dieta Jūsų piniginei”. Aš, kaip turbūt ir daugelis moterų, gyvenau įsitikinus, kad svarbiausia gyvenime daug ir sunkiai dirbti, rūpintis buitimi, vaikais, siekti karjeros. Maniau, kad kai šie dalykai susitvarkys, finansiniai reikalai susidėlios patys savaime. Pasiteisino posakis, kad kuo daugiau gauni, tuo daugiau išleidi. Bet aš norėjau išmokti valdyti pinigus.

galutinis

Taigi, prieš  5 metus pradėjau mokytis kaip valdyti asmeninius finansus bei tapti finansiškai savarankiška.  Mano asmeninė patirtis rodo, kad ir nesant finansų specialiste galima išmokti valdyti savo pinigus ir kad tai lengvai išmokstama, nes taupymo principai labai panašūs į dietos laikymosi principus. O jau tikriausiai nerasime Lietuvoje moters, kuri kada nors nebūtų bandžiusi laikytis vienokios ar kitokios dietos. Tais pačiais principais galime puikiai vadovautis ir taupant.

Ir lieknėjant, ir taupant  pradžioje galite jaustis šiek tiek nelaimingos, nes turite atsisakyti mažų kasdienių malonumų ( o atsisakyti pradžioje labai sunku, todėl dažnai dietas pradedame nuo kito pirmadienio), tačiau pabaigoje jaučiame didelį pasitenkinimą galėdamos sušvytėti vakarėlyje su svajonių suknele ar sukauptų pinigų pagalba įgyvendinus didžiausią savo svajonę.

Beje, tiek taupant, tiek laikantis dietos rezultatai gan greitai tampa akivaizdūs, tereikia valios, noro ir truputį laiko. Ir kaip nėra vieningos visoms moterims tinkamos dietos, taip nėra ir universalių visoms tinkančių taupymo būdų.

Pati išgyvenau savo šeimos asmeninę finansų krizę, per keletą metų iš įvairių šaltinių surinkau, apibendrinau 91 taupymo principus, paremtus asmenine patirtimi ir kitų moterų pavyzdžiais. 

 

Šią penkerių metų patirtį sudėjau į knygą, kad patarimais galėtų pasinaudoti ir kitos moterys. Tam, kad taupymo principai nebūtų tik sausa teorija, pakalbinau daugiau kaip 30 moterų – kaip taupo jos. Išgirdo įdomiausių istorijų ir taupymo būdų. Pavyzdžiui, viena moteris nutarė taupyti, nes dukrą reikėjo išleisti į mokslus užsienyje. Moteris surašė išlaidas ir nustėro – kiek pinigų ji išleidžia… vynui, nes yra vyno žinovė ir perka tik brangų vyną. Nors perka labai retai, per mėnesį susidaro solidi suma. Kita pasidalino daiktų mainymosi ir skolinimosi patirtimi, taip pasinaudojant reikalingu daiktu ir neišleidžiant nė cento. Dar viena visada efektingai atrodanti moteris papasakojo neįtikėtiną aprangos pirkimo strategiją. Visos šios taupymo istorijos aprašytos knygoje. ,,91 taupymo principas arba dieta Jūsų piniginei“.

Juk turėti pinigų – tai visų pirma gyventi laisviau, jaustis saugiau ir būti ne taip priklausomai. Juk kai moteris jaučiasi saugesnė, ji tampa ramesnė ir laimingesnė, kai laimingesnė moteris, laimingesnė šeima. Noriu visoms, perskaičiusioms šią knygą, palinkėti tapti ir visada išlikti savarankiškomis, finansiškai stipriomis ir atrasti naujas galimybes. 

Didžiausias šios knygos ir kartu mano darbo įvertinimas bus, jei pažadėsite, kad perskaičiusios šią knygą, įgyvendinsite bent vieną, bet pačią didžiausią savo finansinę svajonę

P.S. Laikydamiesi taupymo principų, šią knygą pagaminome kišeninio formato ir minkštais viršeliais. Būtent tokio formato knygai pagaminti reikia mažiau popieriaus, todėl ji taupo ne tik Jūsų pinigus, bet ir planetos medžius.

Knygos blogas www.principai.lt